وزیر اطلاع رسانی سوریه: بیش از 80 کشور علیه دمشق می‌جنگند

وزیر اطلاع رسانی سوریه ضمن تاکید بر اینکه مردم این کشور ثابت کردند که محکمتر از آن چیزی هستند که جهان تصور می‌کند، گفت: مواضع دولت سوریه بیش از هشتاد کشور را به جنگ و دشمنی علیه دمشق واداشت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، عمران زعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در دیدار با هیات عربی - اروپایی در دمشق گفت: مردم سوریه محکمتر از آن چیزی هستند که جهان تصور می‌کند. بسیاری از خانواده‌ها فرزندان خود را در راه سوریه از دست داده‌اند اما با این حال به زندگی ادامه می‌دهند چراکه آن‌ها معتقدند فرزندانشان به خاطر سربلندی سوریه شهید شده‌اند.

وی گفت: بیش از 50 نفر از اصحاب رسانه سوریه نیز در این راه شهید شده‌اند. ساختمان‌ها و مقر رسانه‌ها هدف قرار گرفته است اما به رغم تمامی این سختی‌ها اصحاب رسانه سوریه با امکانات اندک خود همچنان به فعالیتشان ادامه می‌دهند و اعلام کرده‌اند که گزینه آن‌ها مبارزه و دفاع از سوریه تا دادن آخرین قطره خون خود است.

الزعبی از تمامی هیات‌های عربی و خارجی خواست تا واقعیت اوضاع سوریه را برای کشورهای خود روشن کنند.

وی تاکید کرد: مواضع سوریه از جمله مخالفت دمشق با کوتاه آمدن از حمایت از مقاومت لبنان و فلسطین، مخالفت با امضای توافق صلح با اسرائیلی‌ها با شروط اسرائیلی، عدم تسلیم شدن در برابر شروط آمریکایی و حمایت از عراق در اثنای جنگ 2003 از جمله مهمترین عواملی است که بیش از هشتاد کشور از جمله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را به اتخاذ تدابیری برای سرنگونی سوریه و دودستگی در میان مردم آن واداشت.

301301

کد خبر: 545898

وب گردی

وب گردی