جزئیات اعطای تسهیلات ازدواج به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ افزایش چشمگیر حقوق و مزایای استادان و کارکنان در سه سال اخیر

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارشی از اقدامات این معاونت برای افزایش سطح معیشت کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه به تشریح تسهیلات دانشجویی و افزایش حقوق و دستمزد پرداخت.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، دکتر مرتضی احسانی در آستانه برگزاری هفتاد و یکمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مقدس بودن موضوع ازدواج و تأکیدهای مکرر بر آسان‌سازی ازدواج جوانان که از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه و مورد تذکر و توجه مقام معظم رهبری و مدیریت دانشگاه قرار گرفته است، گفت: در این راستا دانشگاه تصمیم به اعطای تسهیلات ازدواج دانشجویی به مبلغ 100 میلیون ریال به بیش از 12هزار نفر از دانشجویان متقاضی گرفت که مبلغ تمام‌شده آن در سه سال به ارزش 1202 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

او ادامه داد: همچنین مبلغ 14 هزار و 40 میلیارد و 70 میلیون و 158 هزار و 700 ریال اعطای تسهیلات وام بانک ملی با نرخ 14 درصد به اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و پروژه‌های عمرانی دانشگاه به تعداد 34 هزار و 336 فقره تعلق گرفته است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: علاوه بر این، مبلغ 22 میلیارد و 941 میلیون و 992 هزار و 163 ریال برای رسیدگی و پرداخت خسارات بیمه حوادث دانشجویی به تعداد 1136 فقره پرونده اعطا شد. به‌طور کلی برای آسان‌سازی استفاده دانشجویان از امکانات موجود و بالا بردن سطح کیفیت خدمت‌رسانی در سه سال گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش سقف تعهدات و حق عضویت بیمه حوادث دانشجویی اقدام کرده است.

به گفته احسانی، سیستم یکپارچه نرم‌افزار صندوق، راه‌اندازی و آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صندوق رفاه و بیمه حوادث دانشجویی به‌روزرسانی شده است.

او با بیان اینکه حوزه اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی، برای تامین و بهبود معیشت اعضای هیأت علمی و کارکنان غیر عضو هیأت علمی دانشگاه در سه سال گذشته سعی کرده هر سال افزایش حقوق و مزایای سالانه 15 و 20 درصدی را در دستور داشته باشد، گفت: علاوه بر این در سال 93 میزان حق جذب کارکنان را از 30 درصد به 50 درصد افزایش داده‌ایم. این معاونت همچنین با عملی کردن طرح یکسان‌سازی فوق‌العاده بدی آب‌وهوا در همین سال در تلاش بوده تا به بحث بهبود رفاه کارکنان خود کمک کند.

احسانی افزود: در همین راستا سعی شده تا با برقراری حق تخصص اداری تا سقف 50 درصد جهت کارکنان واجد شرایط با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا در سال 94 موضوع عدالت کاری مورد توجه قرار گیرد. اجرای طرح برقراری حق مهارت تا سقف 50 درصد برای کارکنان واجد شرایط دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم نیز در همین راستا عملیاتی شده است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در نتیجه اقدامات فوق می‌توان گفت در سه سال گذشته به طور متوسط حقوق و مزایای اعضای هیأت علمی به میزان 86 درصد و حقوق و مزایای کارکنان به میزان 122 درصد افزایش یافته است.

او با اشاره به احتساب حق مرتبه علمی (که تقریباً معادل 50درصد حقوق و مزایای هر هیأت علمی است) به هنگام بازنشستگی برای اعضای هیأت علمی، گفت: این موضوع نیز از اقدامات مثبت و تأثیرگذار این حوزه بوده است. دانشگاه آزاد اسلامی تلاش داشته تا با کاهش بوروکراسی، هم در جهت رفاه و تسهیل کار کارکنان خود و هم از نظر صرفه‌جویی مالی پیشرو باشد.

احسانی افزود: بر همین اساس معاونت اداری و مالی اقدام به راه‌اندازی سامانه منابع انسانی جهت استفاده از اطلاعات پرسنلی کارکنان، صدور فراخوان نیروی انسانی در سایت منابع انسانی جهت انتقال نیروها، تمدید قرارداد کارکنان قراردادی به صورت سالانه و یکجا، طراحی سامانه بیمه درمان و امکانات رفاهی و طراحی سامانه نقل و انتقال کارکنان کرده است.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی درباره اهمیت برگزرای اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در سیاست‌ها و برنامه‌های دانشگاه، گفت: این اجلاس هرساله برای بحث و بررسی درباره چگونگی انجام فعالیت‌ها و عملکرد سالانه دانشگاه برگزار می‌شود و در کمیسیون‌های تخصصی این اجلاس مشکلات و دغدغه‌های حوزه‌های مختلف دانشگاه و واحدها بیان شده و برای آنها راه حل ارائه می‌شود، از این رو برگزاری اجلاس دانشگاه نقش تاثیرگذاری در برنامه‌ها و رسیدن به اهداف دانشگاه دارد.

دریافت کننده: مهرنوش زارعی هنزکی/ انتشار دهنده: پارسا فرخوی

204/201

کد خبر: 738875

وب گردی

وب گردی