چاووش‌اوغلو: اروپا به سمت پرتگاه حرکت می‌کند

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به لغو برخی از گردهمایی‌های کمپین آری در آلمان و هلند گفت: علی رغم تمام کارشکنی‌ها با هموطنان مان در خارج از کشور دیدار خواهیم کرد.

به گزارش ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: در ۱۶ آوریل به یک حزب رای داده نخواهد شد بلکه در این رفراندوم مردم ترکیه درباره آینده کشور تصمیم خواهند گرفت.

وی با اشاره به لغو گردهمایی کمپین آری در هلند گفت: دیگر مشخص نیست اروپا به کدام سمت می‌رود. ارزش‌های اروپا مبنی بر دموکراسی، حقوق بشر و آزادی چگونه خواهد شد. شما بر این باور بودید که اروپا دارای ارزش‌های مشترک است. اما اکنون اروپا به سمت یک پرتگاه حرکت می‌کند. نزدیک به ۱۰ سال است که ما به اروپا هشدار می‌دهیم.

چاووش‌اوغلو در ادامه اظهاراتش نسبت به رشد احزاب افراط گرا و راست‌گرا در اروپا هشدار داد و گفت: دیگر اروپا به سمت پوپولیسم حرکت می‌کند. اگر اروپا نتواند بر روی پاهای خود بایستد در این صورت به دوران قبل از جنگ جهانی دوم حرکت خواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: لغو گردهمایی‌های دولت آنکارا برای دیدار با هموطنان ترکیه در خارج از کشور غیرقابل قبول است. ما تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد و در این باره از هیچکس ترسی نداریم.

خبرنگار:علی درخشان/انتشار دهنده:سرلک

کد خبر: 739078

وب گردی

وب گردی