تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اراک با سازمان امور زندان‌ها

در راستای اهداف و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در جهت بهره‌مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و اداره کل زندان‌های استان مرکزی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی با هدف تعامل و ارتباط مشترک بین دو دستگاه، در دفتر ریاست دانشگاه آزاداسلامی اراک امضا شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی (ایسکانیوز )، در راستای اهداف و سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در جهت بهره‌مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی، تفاهم نامه همکاری  میان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و  اداره کل زندان‌های استان مرکزی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی، فناوری، اقتصادی و فرهنگی با هدف تعامل و ارتباط مشترک بین دو دستگاه، در دفتر ریاست دانشگاه آزاداسلامی اراک امضا شد. 

حسین کلانتری در حاشیه این مراسم  گفت: هدف از این تفاهم‌نامه، استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری‏های آموزشی، تحقیقاتی، فناوری و فرهنگی در جهت استمرار ارتباط سازمان‎‏یافته به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل تحقیقاتی، افزایش آگاهی در راستای ارتقای کاهش آسیب های اجتماعی وجرم در استان و نیل به سلامت اجتماعی استان و جامعه است.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی افزود: انجام امور مطالعاتی و امکان‌سنجی مورد نیاز در رابطه با اداره کل زندان های استان با رعایت دستورالعمل ها و محدودیت های موجود، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی-کاربردی مورد نیاز با بهره‌گیری از امکانات طرفین با رعایت دستورالعمل ها و محدودیت های موجود از موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

وی همکاری دوجانبه در رابطه با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی  و نیل به جامعه ای با حداقل آسیب های اجتماعی، همکاری دو جانبه در خصوص حوزه های تخصصی مرتبط با گروه های هدف، برگزاری سمینارها، برگزاری دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی مشترک، طراحی و برگزاری نمایشگاه و کمپین و همایش‌های علمی مرتبط با مسایل اداره کل زندان ها رو از مهمترین موضوعات تفاهم نامه برشمرد.

دبیرهیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی یادآور شد: برای تحقق همکاری و اجرای مفاد تفاهم‌نامه، کارگروه مشترکی با عضویت نمایندگان منتخب طرفین (مدیران و متخصصان) تعیین و به طرف مقابل معرفی می شوند.

این تفاهم نامه در 11 ماده و در 37 بند و 5 تبصره به امضای دکتر حسین کلانتری دبیر هیأت امنای و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و حجت الاسلام حاجعلی اکبری معاون اصلاح وتربیت امور زندان ها به نمایندگی از طرف مدیرکل زندان‌های استان مرکزی رسید.

در این جلسه حمید ترنج زر معاون فرهنگی دانشجویی، سجاد باقری رییس اداره امور توسعه فناوری وارتباط با صنعت وکار آفرینی، فرانک سیدی رئیس اداره مطالعات و پژوهش های فرهنگی دانشگاه و اعظم مسن آبادی مسول کانون اصلاح و تربیت و منصورگلپایگانی مسئول پژوهش اداره کل امور زندان های استان حضور داشتند.

کد خبر: 1077952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =