آخرین وضعیت اجرای مصوبه افزایش کمک هزینه دستیاران

موضوع رسیدگی به معیشت دستیاران پزشکی پس از تصویب هیات امنا در دستور کار ۲۱ دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، وزارت بهداشت در دوره جدید مصوب کرد که به وضعیت معیشت دستیاران پزشکی با افزایش کمک هزینه تحصیلی رسیدگی کند. در این راستا مصوب شد که کمک هزینه تحصیلی دستیاران تخصصی پزشکی در دو گروه مجردها و متأهل ها افزایش یابد.

بر این اساس، کمک هزینه دستیاران مجرد، ۶۰ میلیون ریال و دستیاران متأهل نیز ۸۰ میلیون ریال تعیین و قرار شد این افزایش نیز از محل درآمد اختصاصی بیمارستان‌های آموزشی کشور بوده که دستیاران نقش مهمی در آن مراکز درمانی ایفا می‌کنند، پرداخت شود.

همچنین وزارت بهداشت اعلام کرد که این مبالغ پس از برگزاری جلسات مربوطه و تصویب دانشگاه‌ها، به دستیاران پرداخت خواهد شد. این موضوع باید در هیئت امنای دانشگاه‌ها مصوب شود.

بررسی این موضوع از میان دستیاران پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی نشان می‌دهد که دانشگاه‌های علوم پزشکی یاسوج، اهواز، تبریز، بندرعباس، ارومیه، شاهرود تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

همچنین موضوع افزایش کمک هزینه دستیاران پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، مازندران، سمنان، شیراز، ایران، زنجان، مشهد، اردبیل، زاهدان، بابل، کرمانشاه، قم تصویب شده است.

دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان، شهیدبهشتی، تهران، جهرم، لرستان، بیرجند، کاشان، البرز، یزد نیز مبالغ افزایش کمک هزینه دستیاران پزشکی را پرداخت کرده‌اند.

علیرضا رحیم نیا مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت نیز پیش از این درباره افزایش حقوق دستیاران که در جلسه هیئت امنای وزارت بهداشت مورد تصویب قرار گرفته است، گفته بود: مصوبات هیئت امنای وزارت بهداشت برای اجرا باید در هیئت امنای دانشگاه‌ها هم تصویب شوند اما دستیاران نگران نباشند و پس از تصویب معوقات به آنها پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1125277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =