حرکت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت اشتغال دانشجویان/ افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با رشد پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از ۵۷ تا ۲۱ درصد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه گفت: آموزش از حافظه محوری به سمت آموزشِ بستر ساز و اشتغال دانش بنیان تغییر یافته و مقاله‌های غیر هدفمند به پژوهش‌های حل مسأله تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، در نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی عصر امید که صبح امروز شنبه(۳۱ اردیبهشت) در تالار حافظ برگزار شد؛ گفت: در حال حاضر چهل سال از عمر این دانشگاه می‌گذرد و این امر نشان می‌دهد دانشگاه آزاد به بلوغ رسیده است. دانشگاه آزاد اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به دنبال این است که خود را به موفقیت جامع برساند و نگاه دسته دومی را از خود بردارد.

دکتر طهرانچی افزود: تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در چهل سال پیش و در خطبه های نماز جمعه اعلام و این دانشگاه به یکی از افتخارات انقلاب تبدیل شد که در خدمت اعتلای نظام و مردم است. دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه تحصیلات و مهارت‌های اجتماعی به دانشجویان، به فکر تامین شغل آنها در آینده نیز هست.

وی با اشاره به ۵ چرخش تحولی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: آموزش از حافظه محوری به سمت آموزشِ بستر ساز و اشتعال دانش بنیان تغییر یافته و مقاله‌های غیر هدفمند به پژوهش های حل مسأله تبدیل شده است. در عرصه فرهنگ نیز دانشگاه تلاش دارد تا از نظام ناکارآمد فرهنگی به سمت اجتماع فرهنگی تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نقش آفرینی ویژه‌ای در حل مسائل فرهنگی دارد. چرخش اقتصادی یکی از مهم‌ترین تحولات این دانشگاه است و دانشگاه آزاد اسلامی باید از اقتصاد وابسته به شهریه دانشجویی و راکد گذاشتنِ سرمایه در املاک خود، به اقتصادی مبلغ و زاینده تبدیل شود.

طهرانچی درباره برگزاری رویداد عصر امید اظهار کرد. برگزاری این رویداد در چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه که نشان از بلوغ آن دارد، زمینه گردهمایی هزار ایده، هزار زیرساخت و هزار شرکت و صنایع خلاق را فراهم کرده‌ است. رویدادهای مختلف استانی برای انتخاب شرکت‌کنندگان این رویداد در سراسر کشور برگزار شده‌است. 

وی اضافه کرد: تصمیم گرفته‌شد با توجه به مصوبه هیئت امنا، به کمک دولت، شهرک‌هایی با اصول و ویژگی‌های ایرانی اسلامی برای رفع دغدغه مسکن اعضای هیئت علمی احداث شود. امروز صرفا داشتن ایده کافی نیست؛ بلکه باید ایده را به زبان بازار در جامعه مطرح کرد؛ به همین منظور برنامه‌های آموزشی مختلفی تحت عنوان ایده‌آرایی برای جوانان صاحب ایده در سراسر کشور برگزار کردیم تا آماده حضور در رویداد عصر امید شوند. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی از مردم و برای مردم است؛ به همین خاطر امیدواریم رویداد ملی گام دوم دانشگاه، نقش بسزایی در عمومی‌سازی فعالیت‌های دانش‌بنیان داشته باشد.

دکتر طهرانچی افزود: در گذشته اینگونه القا می شد که اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به نوعی دسته دوم به حساب می‌آیند و باید با دانشگاه‌های دولتی همسان باشند، ولی هرگز نگاه دسته دومی به دانشگاه آزاد اسلامی را نمی‌پذیریم. به همین دلیل سال گذشته افزایش 53 درصدی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را تصویب کردیم. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ساختار نظامات استخدامی دانشگاه آزاد اسلامی به گونه‌ای بود که با دانشگاه های دولتی فاصله داشت. به همین دلیل در جلسه امروز هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر افزایش 15 درصدی پایه حقوق و افزایش اقلام پرداختی از جمله حق خواربار و حق مسکن، اصلاح عدد پایه در سنوات اعضای هیأت علمی نیز به تصویب رسید که براساس آن پایه سنوات تا حدود سه برابر افزایش می یابد. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که به صورت کنش‌گر فعال دارای اقتصاد پایدار و عملکرد مثبت هستند نیز فوق العاده خاص عملکرد واحد درنظر گرفته می شود. با این مصوبات اصلاحات جدی در حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی رقم خواهد خورد. احکام جدید اعضای هیأت علمی از ابتدای خردادماه صادر خواهد شد. 

دکتر طهرانچی با بیان اینکه کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی قشر فرهیخته و تلاشگری هستند، خاطرنشان کرد: برای تحول و ارتقاء در معیشت کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی نیز تصمیمات مهمی اتخاذ شد که براساس آن؛ حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از 57 تا 21 درصد افزایش یافت و کارکنان با حقوق کمتر بیشترین میزان افزایش را خواهند داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مقرر شده برای افزایش حقوق کارکنان واحدهای دانشگاهی که به صورت کنش‌گر فعال، اقتصاد پایدار دارند، از فوق‌العاده خاص عملکرد واحد برخوردار شوند.

دکتر طهرانچی در پایان اظهار کرد: به طور کلی موارد افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شامل افزایش 15 درصدی، افزایش اقلام خواربار و مسکن، افزایش حق جذب و تخصص و فوق‌العاده خاص عملکرد واحدها (براساس ارزیابی عملکرد واحد) خواهد بود. در مورد افزایش حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز علاوه بر افزایش 15 درصدی و افزایش اقلام خواربار و مسکن، عدد پایه سنوات اعضای هیأت علمی (به میزان حدود 3 برابر) اصلاح شده و فوق العاده خاص عملکرد واحدها نیز براساس ارزیابی عملکرد واحد، لحاظ خواهد شد.

انتهای پیام /

کد خبر: 1141293

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =