علائمی که جدیدترین نوع کرونا در فرد مبتلا ایجاد میکند

افزایش امار ابتلا به بیماری کرونا خبر از شیوع سویه‌ی جدید ویروس کرونا را میدهد که شناخت علائم این سویه ی جدید به تشخیص سریع تر و پیشگیری از کرونا کمک میکند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سویه جدیدِ کرونا (BA.5) روز به روز در حال گسترش است و تعداد افراد بستری در کشور های بزرگ بیشتر شده است و افرادِ مبتلا در حال گزارش علائمی شبیه به امیکرون هستند. در این قسمت قصد داریم در مورد علائمی که در سویه جدید کرونا وجود دارد با شما صحبت کنیم تا هر چه سریع‌ تر بتوانید آن را تشخیص دهید.

بیشتر بخوانید:

راهکارهایی برای اینکه به کرونا مبتلا نشویم؟

کرونای ب.آ5 در برابر پادتن ها مقاوم تر است

این کرونا سیستم ایمنی را درگیر می‌ کند و شبیه به عفونت های قبلی است. هنوز خیلی در مورد شدت ب.آ4 و ب.آ5 اطلاعات جدیدی نداریم و مجبوریم که آن را با سویه های دیگر مانند امیکرون مقایسه کنیم؛ اما می دانیم که قابلیت انتقال پذیری بیشتری دارد. افرادی هم که قبلاً به عفونت دچار شده اند و حتی ب.آ1 و ب.آ2 را گرفته اند، باز هم در معرض خطر ابتلا به این سویه جدید هستند.

موارد ابتلایِ کرونا ب.آ5 بیشتر است

از آن جایی که تست های خانگی روی کار آمده، متخصصان باور دارند که هنوز آماری که ما در دست داریم، خیلی دقیق نیست، زیرا بسیاری از افراد در خانه تست می دهند و از هر یک موردِ گزارش شده، هفت نفر بیماری شان را گزارش نمی کنند و در نتیجه موارد ابتلا خیلی بیشتر از آمار است.

درد عضلانی زیادی وجود دارد

چیز های زیادی در مورد کمر درد و گردن دردِ حاصل از این ویروس گزارش شده است که اتفاقا؛ در سویه های دیگر هم بود.

از دست دادن حس بویایی و چشایی رایج است

افرادی که به این سویه دچار می‌ شوند، معمولاً حس بویایی و چشایی شان کاهش پیدا می‌ کند که یک علامت رایج در این بیماری است؛ یعنی ممکن است نوساناتی در حس بویایی و چشایی افراد پیدا شود و دقیقا همان گونه که ممکن است گلودردشان شدیدتر یا خفیف تر از سویه های دیگر باشد، در مورد حس بویایی و چشایی هم همین اتفاق می‌ افتد.

گرفتارِ گرفتگی صدا و گلو درد می شوند

گرفتگی صدا و گلو درد هم جرء علائم رایج گزارش شده از این سویه هستند که در امیکرون و دلتا هم وجود داشتند.

چگونه ایمن بمانیم؟

اصول بهداشت عمومی را رعایت کرده و به پایان دادنِ این بیماری همه گیر کمک کنید، مهم نیست در کجا زندگی می کنید و در اسرع وقت واکسن تان را بزنید.
اگر در منطقه‌ای زندگی می‌ کنید که نرخ واکسیناسیون پایینی دارد، از ماسک N95 استفاده کنید.
سفر نکنید.
فاصله اجتماعی را رعایت کنید.
از شلوغی و ازدحام دوری کنید.
دست هایتان را به دفعات بشویید.

کد خبر: 1149509

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =