آخرین تحولات اوکراین| سفیر روسیه در آمریکا: قاطعانه از  کریمه و سرزمین‌های جدید دفاع خواهیم کرد

دیپلمات روس گفت: غرب از اعتراف به اینکه دلیل آغاز عملیات ویژه، امتناع از توجه به منافع مشروع امنیت ملی روسیه بود، خودداری کرده و اکنون هم آمریکا و ناتو با تشویق اوکراین به ادامه درگیری و عدم مذاکره با مسکو، امنیت کل اروپا را به خطر می‌اندازند.

به گزارش گروه بین‌الملل ایسکانیوز، "جوزپ بورل" مسئول اصلی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا اعلام کرد که بروکسل قصد دارد ماموریتی را برای آموزش نیروهای نظامی اوکراین راه اندازی کند، ولی با وجود آن قصد دارد به تلاش خود برای حل و فصل مناقشه از  راههای دیپلماتیک و از طریق مذاکره ادامه دهد.

وی با تاکید بر اینکه بروکسل حمایت نظامی، مالی و سیاسی از کی‌یف را تقویت خواهد کرد، ابراز امیدواری کرد که در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا که در اواسط ماه اکتبر برگزار خواهد شد، امکان راه اندازی رسمی ماموریت آموزشی برای نیروهای مسلح اوکراین فراهم شود. بورل تأکید کرد: «در عین حال، ما همچنان آماده‌ایم تا در صورتی که شرایط اجازه دهد راه‌ حلی سازنده انجام داده و به دنبال راه‌حل دیپلماتیک باشیم.»

رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا  همچنین گفت که درگیری نظامی در اوکراین وارد مرحله جدید و خطرناکی شده است. سناریویی وجود دارد که در آن درگیری ممکن است به سمت استفاده از سلاح هسته‌ای گسترش یابد، «با توجه به اینکه یکی از طرفین یک قدرت هسته‌ای است».

بیشتر بخوانید:

آخرین تحولات اوکراین| سفرای کشورهای اتحادیه اروپا بر سر بسته جدید تحریم‌ها علیه روسیه توافق کردند

وی در عین حال تاکید کرد که در چنین شرایطی، اتحادیه اروپا باید نشان دهد که حمایتش از اوکراین را تضعیف نخواهد کرد.

پیش از این جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اروپایی به دلیل اظهارنظرش درباره وقایع اوکراین که گفته بود «این جنگ را باید در میدان نبرد پیروز کرد»، با موجی از انتقادات شدید روبرو شده بود.

در همین رابطه، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز در اوایل اکتبر گفت که ماهیت درگیری نظامی در اوکراین در صورت استفاده از سلاح هسته‌ای تغییر خواهد کرد. وی افزود که اگر روسیه تصمیم به چنین اقدامی بگیرد، "عواقب سختی" در انتظار آن است.

این در حالی است که دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به این سخنان، تاکید کرد که تنها افرادی از تشدید تنش هسته‌ای صحبت می کنند که رفتار غیر مسئولانه‌ای در برخورد با مسائل جهانی دارند. سخنگوی کرملین از همه خواست تا با محتوای دکترین استفاده از سلاح هسته‌ای روسیه آشنا شوند.

پیش از این مقامات مسکو بارها تاکید کرده بود که استفاده از سلاح هسته‌ای تنها در پاسخ به حمله نظامی به روسیه، به صورتی که موجودیت آن را به خطر بیاندازد، امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه می‌توانید تحولات مربوط به روزدویست و بیست  و پنجم جنگ اوکراین را دنبال بفرمایید:

***

آنتونوف از ترس بیمارگونه آمریکا از سلاح‌های هسته‌ای روسیه خبر داد

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن معتقد است که ایالات متحده و ناتو از این واقعیت که فدراسیون روسیه دارای تسلیحات هسته‌ایاست، ترسی ناسالم و بیمارگونه دارند.

این دیپلمات شب گذشته چهارشنبه، در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: «من فکر می‌کنم یک احساس بیمارگونه و ناسالم ترس در ایالات متحده و ناتو در زمینه سلاح‌های هسته‌ای موجود در روسیه وجود دارد. تاکنون هیچ کس دکترین بازدارندگی هسته‌ایرا لغو نکرده است. و ما در تمام این دهه‌ها از زمان ظهور سلاح‌های هسته‌ای نزد آمریکایی‌ها، نزد فرانسوی‌ها، و نزدانگلیسی‌ها و در کشور ما زندگی می‌کنیم و دقیقاً درک می‌کنیم که در جنگ هسته‌ای هیچ برنده‌ای وجود ندارد، و این تصور که جنگ هسته‌ایمی تواند آغاز شود، به سادگی غیرممکن است.»

مشارکت آمریکا و انگلیس در درگیری اوکراین هر روز آشکارتر می شود

آناتولی آنتونوف تاکید کرد، هر روز که میگذرد، این واقعیت که "مشارکت ایالات متحده در عملیات نظامی کی‌یف" در حال افزایش است، آشکارتر از قبل شده است.

وی افزود: «البته ما هنوز واحدهای نظامی آمریکایی را در کنار ارتش اوکراین نمی‌بینیم، ولی به ویدیوهای ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهوری اوکراین توجه می‌کنیم که افراد زیادی در میان اطرافیانش وجود دارد که با تسلط انگلیسی عالی صحبت می‌کنند، و من و شما از قبل می توانیم تشخیص دهیم که  لهجه آنها آمریکایی و انگلیسی است.»

سفیر روسیه در آمریکا: قاطعانه از  کریمه و سرزمین‌های جدید دفاع خواهیم کرد  

سفیر روسیه در ایالات متحده در  این گفتگوی تلویزیونی ابراز اطمینان کرد که مسکو قاطعانه و بدون تردید از شبه جزیره کریمه و سرزمین‌های جدیدی که از این به بعد به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک فدراسیون روسیه محسوب می شوند، در صورت حملات احتمالی به آنها که از سوی مقامات پنتاگون اعلام شده، دفاع خواهد کرد.

 آناتولی آنتونوف همچنین یادآور شد که روسیه اکنون موقعیت دشمن واشنگتن را به دست آورده، زیرا هیچ کس در ایالات متحده اکنون تمایلی برای گفتگو با مسکو ندارد. وی گفت: «البته تلخ است که امروز هیچ کس در واشنگتن درباره ثبات یا توسعه روابط دوجانبه صحبت نمی کند. روسیه قطعاً در این زمینه موقعیت یک دشمن را در ایالات متحده به دست آورده است، یکی از همان هیولاهایی که باید نابود شود.»

این دیپلمات یادآور شد: طرف آمریکایی قطع روابط دیپلماتیک با روسیه را نامناسب می داند. آمریکایی‌ها در سطح سیاسی اعلام می‌کنند که قطع کامل روابط دیپلماتیک غیرمناسب است، آنها حضور نمایندگان خود در مسکو را ضروری می‌دانند. حتی اخیراً اعلام شده که در آینده نزدیک می توانیم منتظر انتصاب سفیر جدید واشنگتن در مسکو باشیم.

در اواخر ماه سپتامبر، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز یادآور شده بود که ایالات متحده در رویارویی خود با روسیه بیش از پیش مضطرب و تهاجمی شده است. ریابکوف همچنین این واقعیت را مورد توجه قرار داد که مسکو مرتباً به واشنگتن در خصوص عواقب هر گونه اقدامات عجولانه هشدار داده است.

اتحادیه اروپا دارایی‌های روسیه به مبلغ 16.5 میلیارد یورو را مسدود کرد

یک مقام آگاه در کمیسیون اروپا بامداد امروز، پنج شنبه، اعلام کرد که مجموع دارایی‌های شهروندان روسی مسدود شده توسط اتحادیه اروپا تا آخر ماه سپتامبر، مبلغی معادل 16.5 میلیارد یورو است.

به گفته این دیپلمات، اکنون اتحادیه اروپا به دنبال راه هایی برای مصادره و انتقال این وجوه به دولت اوکراین است، ولی هنوز مشکلاتی در این رابطه وجود دارد که باید برطرف شود.

پیش از این دیدیه ریندرز، کمیسر مسائل دادگستری اروپا گفته بود که اتحادیه اروپا می‌تواند در ماه اکتبر دستورالعملی برای مصادره دارایی‌های روسیه و تحویل آن‌ها به طرف اوکراینی به منظور بازسازی این کشور صادر کند. با این حال، مقامات رسمی بروکسل در خصوص این اطلاعات اظهار نظری نکردند.

نخست وزیر اسپانیا از اتحادیه اروپا خواست تا به پیامدهای وضعیت اوکراین واکنش نشان دهد

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا شب گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان، گفت که اروپا باید به پیامدهای اقتصادی وضعیت پیرامون اوکراین واکنش مناسب نشان دهد.

وی افزود: پیامدهای این وضعیت بر همه ما تأثیر گذاشته، اما واضح است که این تأثیر بیشتر بر کشورهای وابسته به انرژی روسیه است... بنابراین ما با وضعیتی که آلمان، که اقتصاد پیشرو اروپا در آن است، همدردی می کنیم. بنابراین، این به نفع ماست که آلمان خوب کار کند.»

وی افزود که باید به وضعیت پیش آمده در کل سطح اروپا پاسخ داد تا از چیزی بسیار مهم محافظت شود و آن بازار واحد اروپاست.

سانچز یادآور شد: در جریان گفتگو با مقامات آلمانی، توافقی در خصوص لزوم توسعه روابط در عرصه انرژی حاصل شد، زیرا آنها تنها راه برای عملکرد یک بازار یکپارچه اروپایی هستند.

دیپلمات روس:  آمریکا و ناتو با تشویق اوکراین به ادامه جنک، امنیت اروپا را در معرض خطر قرار دادند

کنستانتین گاوریلوف، رئیس هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات وین در خصوص امنیت نظامی و کنترل تسلیحات شب گذشته، چهارشنبه،  اعلام کرد که ایالات متحده و ناتو با تحریک اوکراین به ادامه درگیری نظامی و کنار گذاشتن مذاکرات، در واقع امنیت قاره اروپا را در معرض خطر قرار داده اند.

این دیپلمات روس یادآور شد، کشورهای غربی از اعتراف به این که دلیل آغاز عملیات نظامی ویژه حفاظت از دونباس، امتناع طولانی مدت آنها از در نظر گرفتن منافع مشروع امنیت ملی روسیه بود، خودداری می کنند. و اکنون نیز ایالات متحده و کشورهای ناتو بدون توجه به منافع شهروندان خود، امنیت اروپا را به خطر می اندازند و مقامات اوکراینی را به ادامه درگیری نظامی و امتناع از مذاکره با مسکو تشویق می کنند.

وی تاکید کرد که تحت این شرایط، روسیه همواره بر غیرنظامی سازی و نازی زدایی کردن اوکراین تمرکز خواهد کرد. به گفته این دیپلمات، آمریکا و ناتو با کمک به اوکراین مرتکب اشتباهی می شوند که ممکن است به فاجعه‌ای برای اروپا تبدیل شود.

روسی برای گفتگو درباره وضعیت امنیتی نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به کی‌یف رفت

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) برای گفتگو درباره وضعیت نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به پایتخت اوکراین سفر کرده است. او خود این مسئله را شب گذشته، چهارشنبه،  در پیامی توییتری اعلام کرد و عکسی از خود در قطار را به آن همراه کرد.

گروسی نوشت: «من اکنون در راه کی‌یف برای دیدارهای مهم هستم. نیاز به ایجاد یک منطقه حفاظتی و ایمنی هسته‌ای در اطراف نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا بیش از هر زمان دیگری ضروری است.»

روز گذشته مشخص شد که گروسی برای ادامه رایزنی در مورد ایجاد منطقه امنیتی در اطراف نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا، در این هفته به کی‌یف و سپس مسکو سفر خواهد کرد.

پوتین دستور داد تا تأسیسات نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به مالکیت روسیه درآید

ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه دستور داد تا نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به مالکیت و تحت کنترل فدراسیون روسیه قرار بگیرد.  فرمان مربوطه روز چهارشنبه در پورتال اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شد.

در این سند آمده است: «دولت فدراسیون روسیه باید اطمینان حاصل کند که تأسیسات هسته‌ای نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا به مالکیت فدرال پذیرفته می‌شود و سایر دارایی‌های لازم برای اجرای فعالیت‌های آن تامین شود».

علاوه بر این، رئیس جمهور دستور داد یک شرکت واحد " نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا " به منظور اطمینان از ایمنی تاسیسات این نیروگاه ایجاد شود. تا سال 2028، کابینه وزیران روسیه همچنین باید مشخصات استفاده از منابع مالی و سایر امکانات لازم برای اطمینان از ایمنی نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا، صدور مجوزها، جنبه های مقررات دولتی و همچنین حل و فصل مسائل دیگر را تعیین کند.

پیش از این، روز چهارشنبه  یوهان بالیتسکی،  فرماندار موقت منطقه زاپروژیا اعلام کرد که راه اندازی مجدد  نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا از لحاظ فنی امکان پذیر است، ولی طرف روسی به تضمین‌هایی نیاز دارد که دیگر بمباران این تاسیسات توسط نیروهای مسلح اوکراین صورت نگیرد. به گفته این مقام محلی، این مسئله در جریان مذاکرات با رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مسکو مطرح خواهد شد.

اعلام آمادگی لهستان برای استقرار سلاح‌های هسته‌ای آمریکا در این کشور

آندژی دودا، رئیس جمهوری لهستان روز چهارشنبه در مصاحبه با روزنامه "گازیتا پولسکا" اعلام کرد که استقرار تسلیحات هسته‌ای آمریکا در خاک این کشور یک موضوع باز است.

وی عدم وجود سلاح هسته‌ای در لهستان را یک مشکل خواند و افزود: اول از همه، مشکل این است که ما سلاح هسته‌ای در اختیار نداریم و هیچ چیز نشان نمی دهد که ما بتوانیم در آینده نزدیک آن را در اختیار داشته باشیم.

به عقیده وی، لهستان می تواند در برنامه اشتراک هسته‌ای که بر اساس آن کشورهای اروپایی عضو ناتو میزبان استقرار و ذخیره سازی تسلیحات هسته‌ای آمریکا هستند، شرکت کند.

در واکنش به این اظهارات، دیمیتری بلیک، یکی از اعضای کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه هشدار داد که استقرار تسلیحات هسته‌ای در خاک لهستان اقدامی بی‌ملاحظه خواهد بود، که مسکو مجبور خواهد شد "بر اساس اقدام متقابل به این اقدام پاسخ مناسب بدهد".

لازم به یادآوری است، به اشتراک گذاری سلاح های هسته‌ای بخشی از سیاست بازدارندگی ناتو است که به کشورهای عضو آن که چنین تسلیحاتی ندارند، اجازه می دهد تا در برنامه ریزی استفاده از آنها شرکت کنند.

زاخارووا از اتحادیه اروپا خواست تا به خرابکاری در خطوط لوله نورد استریم اعتراف کند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که پیشنهاد روسیه برای تامین گاز  اروپا از طریق خط لوله آسیب ن‌دیده نورد استریم-2، بی‌گناهی این کشور در انفجارات رخ داده در این خطوط لوله گاز را تایید می‌کند.

وی افزود: بعد از این اعلام آمادگی، آیا کسی جرات خواهد کرد که بگوید کشور ما پشت این خرابکاری قرار دارد؟ من می دانم که درک این حقیقت می تواند بسیار دشوار باشد. اما روزی کشورهای اتحادیه اروپا باید این کار را انجام دهند و بپذیرند که متحدشان در آنسوی اقیانوس به آنها خیانت کرده است.»

پیش از این، الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه در امور انرژی، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که اگر تصمیمات لازم توسط همکاران اروپایی در خصوص صدور گواهینامه و محدودیت در این تاسیسات اتخاذ شود، روسیه آمادگی دارد تا گاز مورد نیاز آنها را از طریق شاخه سالم خط لوله نورد استریم-2 تامین کند.

لندن با مشارکت روسیه در تحقیقات درباره نورد استریم مخالفت کرد

بن والاس، وزیر دفاع انگلیس، مخالف مشارکت روسیه در تحقیق درباره وضعیت اضطراری خط لوله گاز نورد استریم است.

والاس روز چهارشنبه به روزنامه تلگراف گفت: "من همیشه فکر می کنم بهتر است روباه را از لانه مرغداری دور نگه داشت." به گفته وی  هرگونه پیشنهاد کمک احتمالی از سوی روسیه در جریان تحقیقات پذیرفته نخواهد شد.

با این حال،  والاس یادآور شد، از آنجایی که این حادثه در آب‌های بین المللی رخ داده است، اگر مسکو بخواهد تحقیقات خود را انجام دهد، نمی توان کاری برای جلوگیری از این اقدام انجام داد.

این در حالی است که الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که بررسی خرابکاری صورت گرفته در خطوط لوله گاز نورد استریم باید با مشارکت طرف روسی انجام شود تا واقعیت رخ داده روشن شود.

اعلام آمادگی روسیه برای تامین گاز از طریق خط لوله نورد استریم-2

الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه در مسائل انرژی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پایان نشست اوپک + در وین اعلام کرد که این کشور آماده تامین گاز اروپا از طریق شاخه سالم خط لوله گاز نورد استریم- 2 است.

وی گفت: در خصوص رشته دوم این خط لوله باید بگویم که آن آماده و ساخته شده است و در صورت اتخاذ تصمیمات قانونی لازم توسط همکاران اروپایی در خصوص صدور گواهینامه و رفع محدودیت‌ها، به نظر من روسیه می‌تواند در مدت کوتاهی از طریق این رشته خط لوله گاز، انرژی مناسب کشورهای اروپایی را تامین کند.

نوواک همچنین افزود که در حال حاضر خط لوله گاز آسیب دیده نیاز به بررسی دقیق دارد که تصمیمات بعدی در خصوص زمان بهره برداری از آن را مشخص خواهد شد.معاون نخست وزیر روسیه پیش از این گفته بود که تعمیر خطوط لوله گاز نورد استریم و نورد استریم-2 از نظر فنی امکان پذیر است، اما این کار زمان و هزینه زیادی را می طلبد.

الکساندر نوواک همچنین تاکید کرد که بررسی خرابکاری صورت گرفته در خطوط لوله گاز نورد استریم باید با مشارکت روسیه انجام شود. وی گفت: ما معتقدیم که چنین تحقیقاتی باید به طور واقع بینانه و با مشارکت متخصصان روسی انجام شود تا تصویری درستی از آنچه اتفاق افتاده است داشته باشیم. و تنها پس از آن می توان نتیجه گیری مناسبی را انجام داد.»

هشدار روسیه درباره پیامدهای تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه

الکساندر نوواک، معاون نخست وزیر روسیه در مسائل انرژی روز چهارشنبه اعلام کرد که تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه ممکن است بطور موقت به کاهش تولید آن در روسیه منجر شود، ولی این تصمیم نقض مکانیسم بازاری خواهد بود که به ضرر کل صنایع نفت جهانی است. به گفته وی، این امر می تواند هزینه های تحویل مواد اولیه را نیز افزایش دهد و منجر به تاخیر در تحویل نفت به مشتریان شود.

نوواک همچنین یادآور شد که تصمیم برای کاهش سهمیه تولید نفت در سطح اوپک پلاس به میزان 2 میلیون بشکه در روز، برای متعادل کردن بازار قبل از کاهش فصلی تقاضا ضروری است. وی تایید کرد که کشورهای اوپک پلاس با تمدید این توافقات تا پایان سال 2023 موافقت کرده اند.

معاون نخست وزیر تاکید کرد که روسیه به عرضه نفت تنها برای مصرف کنندگانی ادامه خواهد داد که مکانیسم های قیمت گذاری در بازار را ارائه دهند. نوواک همچنین گفت: روسیه امسال 530 میلیون تن و سال آینده 490 میلیون تن نفت تولید خواهد کرد.

پیش از این نیز مشخص شد که کشورهای اوپک پلاس به کاهش 2میلیون بشکه‌ای تولید نفت در روز وافقت کردند.

پوتین مبارزه با نئونازیسم را صفحه‌ای ویژه در تاریخ نظامی روسیه نامید

ولادیمیر پوتین، رئیس ‌جمهوری روسیه روز چهارشنبه در مراسمی به مناسبت روز معلم در این کشور اعلام کرد که یک صفحه ویژه در وقایع نگاری نظامی این کشور باز شده است، که ارزش اخلاقی زیادی دارد و آن مبارزه با نئونازیسم و حفاظت از ساکنان شرق اوکراین است که تنها به این دلیل که می خواهند به زبان مادری خود صحبت کنند و فرهنگ، سنت‌ها و ارزش های معنوی خود را حفظ  کنند، به نابودی محکوم شده بودند.

رهبر روسیه تاکید کرد: نیروهای مردمی دونتسک و لوهانسک، داوطلبان و سربازان نیروهای مسلح روسیه به قهرمانان واقعی زمان ما تبدیل شدند که از نسل کشی آشکار مردم مناطق شرقی اوکراین که از سال 2014 به اینطرف آغاز شده بود، جلوگیری کرده و به این وقایع پایان دادند.

به گفته پوتین، در اوکراین، آنها احیای نئو نازیسم را تعالی بخشیده و آدولف هیتلر را تجلیل کردند و همچنین سعی کردند "تاریخ این کشور را تحریف کنند". وی افزود: شاید اگر برخی از نیروها در خود اوکراین و در غرب تلاشی برای تحریف تاریخ و پاره پاره کردن این تاریخ انجام نمی دادند، این درگیری فعلی اصلاً وجود نداشت.

پوتین همچنین یادآور شد که "نئو نازیسم سمی" در سراسر جهان از جمله روسیه وجود دارد، ولی طرفداران نازیسم در فدراسیون روسیه تحت تعقیب قرار می گیرند، ولی در اوکراین تجلیل می شوند.

پوتین: آزادی مناطق جدید در سایه شایستگی ارتش روسیه بدست آمد/ نتایج همه پرسی بسیار قانع کننده بود

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه همچنین اعلام کرد که آزادسازی مناطق جدید به لطف تلاشها و از جان گذشتگی نیروهای مسلح این کشور امکان پذیر شد.

ولادیمیر پوتین گفت: «صادقانه بگویم، از نتایج همه پرسی های گذشته در خصوص پیوستن به فدراسیون روسیه در دو جمهوری دونتسک و لوهانسک و همچنین در مناطق خرسون و زاپروژیا بسیار خرسند هستم. نتایج "کاملاً متقاعد کننده" است، به گونه ای که نمی توان در خصوص آن تردیدی داشت و حتی  شخصاً مرا شگفت زده کرد.»

وی همچنین افزود که روسیه تمایلی به دخالت در همه پرسی ندارد و هدف اصلی این است که دیدگاه مردم ساکن این سرزمین‌ها را جویا شود و نتایج همه پرسی گویای روشن دیدگاه و روحیه مردم آنجا است.

پوتین: روسیه به زبان، فرهنگ و همه چیز اوکراینی احترام می گذارد

رئیس جمهوری روسیه روسیه تاکید کرد که این کشور با همه چیز اوکراینی، از جمله زبان و فرهنگ مردم این سزمین با احترام کامل رفتار می کند. وی گفت: با وجود فاجعه رخ داده امروز، ما همیشه با مردم اوکراین و فرهنگ اوکراین، زبان، ادبیات اوکراینی و هر چیز مرتبط با این کشور با احترام فراوان رفتار می کنیم.

ولادیمیر پوتین تاکید کرد که چنین چیزی در روسیه مجاز نیست، که در حال حاضر در رابطه با زبان و فرهنگ روسی در اوکراین مجاز دانسته شده و برخورد می شود. وی یادآور شد که در حال حاضر بیش از 3 میلیون اوکراینی در روسیه زندگی می کنند و با شهروندان روسی و اوکراینی به طور مساوی رفتار می شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1155514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =