درآمدهای مالیاتی ۳۱۰ هزار میلیارد تومان شد

با توجه به آمارهای سازمان امور مالیاتی مجموع مالیات وصول شده تا پایان آبان ماه به ۳۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده که با توجه به مقایسه با آمار ماه قبل می‌توان گفت که درآمد مالیاتی آبان ماه ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، با توجه به داده‌های سازمان امور مالیاتی طی هشت ماهه سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۱۰ هزار میلیارد تومان وصول شده است. از این رقم سهم مالیات‌های مستقیم ۱۹۴ هزار میلیارد تومان و سهم مالیات برکالاها و خدمات ۱۱۶ هزار میلیارد تومان بوده است.

بیشتر بخوانید

طرح مالیات بر عایدی سرمایه مانع سفته‌بازی‌ها می‌شود

در بخش مالیات‌های مستقیم، ۱۲۷ هزار میلیارد تومان از محل مالیات اشخاص حقوقی، ۵۵.۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بردرآمدها و ۱۱۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصول شده است.

در حوزه مالیات برکالاها و خدمات نیز ۸۲.۳ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده، ۱۸.۴ هزار میلیارد تومان از محل مالیات درآمد حاصل از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وصول شده است.

با توجه به درآمد ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی مالیات تا پایان شهریور ماه، حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی مهر ماه بوده است.

با توجه به درآمد ۲۷۰ هزار میلیارد تومانی مالیات تا پایان مهر ماه، حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی آبان ماه بوده است. گفتنی است که درآمد مالیاتی مهر ماه ۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1162271

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =