سیلی بزرگ به اسرائیل موشک نیست؛ بلکه گرفتاری آن در یک دوگانگی مرگبار است

استاندار کرمانشاه گفت: سیلی بزرگ امروز جهان اسلام به رژیم صهیونیستی موشک نیست، بلکه گرفتار کردن آن در یک دوگانگی مرگبار و محکوم به شکست است.

به گزارش خبرنگار استانی ایسکانیوز از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه ظهر روز جمعه(۱۷ فروردین) در جمع راهپیمایان روز قدس در مسجد جامع شهر کرمانشاه، گفت: با توجه به مجموعه مسائلی که از چند ماه گذشته در جهان جریان دارد و سبب ایجاد مسائلی شده است باید به یک سوال مهم و مبنایی در تقابل جبهه حق و باطل پاسخ دهیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: همه ما این روزها در فضاهای حقیقی و مجازی شاهد هستیم که سؤالاتی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه چرا می‌گوییم جبهه اسلام در حال پیروزی قطعی است و اسرائیل شکست مفتضحانه‌ای را در این چند ماه متحمل شده است.

محمدطیب صحرایی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) فرمودند رژیم صهیونیستی به‌جز شکستی مفتضحانه در این مدت چیزی کسب نکرده و این شکست برای آنان بسیار جبران ناپذیر خواهد بود.

وی تصریح کرد: به لطف الهی و به ثمره خون‌های مظلومانه و به ناحق ریخته شده در غزه، جهان اسلام در حال به دست آوردن یک پیروزی بی‌بدیل است و جهان استکبار و مستکبران عالم در حال دریافت یک شکست تاریخی و تمدنی هستند.

صحرایی با اشاره به اینکه موازنه قدرت در جهان در حال تغییر است، ادامه داد: در قرون اخیر در موازنه قدرت در مناطق مختلف درحالی که کشورهای غربی و اروپایی به دنبال گسترش مستعمرات و توسعه خود بودند اما به دلیل روی کار آمدن پادشاهان بی‌کفایت و فاصله گرفتن از پویایی فکری و فرهنگی مسیری رو به افول را طی کرده است.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: در ۱۵۰ سال اخیر در شرایطی که دولت‌های غربی در اروپا و آمریکا درحال رشد صنعتی، اقتصادی، نظامی و رقابت در گسترش مستعمرات خود بودند، متأسفانه روی کار آمدن پادشاهان بی‌کفایت و نادان در نقاط مختلف جهان؛ غفلت و انفعال مردم در جهان اسلام دو مورد از دلایلی بوده است که سبب شده جامعه اسلامی و جهان اسلام از نشاط و پویایی و تحرک فکری، فرهنگی و علمی خود فاصله بگیرد.

وی دلیل سوم این امر را پدیده مرموز و اثرگذار نفوذ بیگانگان و خائنان در جهان اسلام عنوان کرد، و افزود: این پدیده سبب تنزل اسلام شده بود و شاهد نفوذ دست نشانده‌هایی در حاشیه پادشاهان بودیم که همچون کنه به جان قوت جهان اسلام افتادند و یکی دیگر از دلایل افت تاریخی این جهان پرشکوه شدند.

وی گفت: در قرن بیستم میلادی در کنار شکست‌های نظامی و جغرافیایی پدیده شوم‌تر و خطرناک‌تری اتفاق افتاد و آن این بود که گام به گام پادشاهان بی عرضه و دست‌نشانده‌های از فرنگ برگشته و نفوذی‌های آنان با تحریف حقایق اسلام به مسلمانان تلقین می‌کردند که عقب ماندگی جهان اسلام از دین‌داری و پیشرفت غرب بخاطر بی‌دینی آنان است و این توطئه به مراتب بسیار خطرناک‌تر از ازدست‌دادن جغرافیا بود.

محمدطیب صحرایی ادامه داد: در شرایطی که دین‌داری و به‌ویژه اسلام در ظاهر نفس‌های آخر خود را می‌کشید و مستکبران جهان تصور می‌کردند که آینده بشر آینده‌ی بی‌دین است، در نقطه‌ای که کسی تصور نمی‌کرد یک شگفتانه تمدنی رخ داد و مردم مسلمان و صاحب تمدن ایران به رهبری امام خمینی(ره) انقلابی را رقم زدند که بنای نظام حکومتی دینی را فراهم ساخت.

استاندار ‌کرمانشاه خاطرنشان کرد: با انقلاب اسلامی ایران دوران استعماری که از قرن شانزده آغاز شده بود و در قرن بیستم جهان را مقهور خود کرده بود دچار شکست هویتی شد و از روز نامگذاری روز قدس تاکنون تمدن غرب روز به روز دچار سؤالات بی پاسخ هویتی بیشتری شده است.

وی با بیان اینکه به لطف الهی و ثمره خون‌های مظلومانه ریخته شده در غزه جهان اسلام در حال بدست آوردن یک پیروزی بی بدیل و جهان استکبار در حال دریافت یک شکست تاریخی و تمدنی است، بیان کرد: روزی فلسطین مسأله اول جهان اسلام بود اما امروز به مسأله اول بشریت، انسانیت، آزادگی و حریت تبدیل شده است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز در غزه فرهنگ ایثار، جهاد، مقاومت و شهادت خودنمایی می‌کند، افزود: امروزه در بیشتر نقاط دنیا، بزرگترین تجمعات در حمایت از مردم غزه برگزار می‌شود و این نتیجه صدور انقلاب اسلامی مردم ایران است.

وی در ادامه با اشاره به کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه، اظهار داشت: امروز فلسطین و غزه بهترین نمایشگاه برای نشان دادن پشت پرده تمدن غرب و بهترین نمایشگاه اسلام و نیروی مقاومت هستند.

استاندار کرمانشاه با قدردانی از حضور گسترده و پرشور مردم روزه‌دار استان در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: سیلی بزرگی که جهان اسلام به رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به استکبار و اسرائیل می‌زند در واقع شلیک موشک نیست؛ بلکه گرفتاری امروز اسرائیل در یک دوگانگی مرگبار است که یکی از آنان تداوم جنگ و ادامه فریاد مظلومیت مسلمانان و رسوایی تفکر وحشی حاکم بر غرب را به دنبال دارد و مورد دوم پایان جنگ بدون رسیدن به یک هدف و پذیرش فضاحت است که نتیجه هر کدام از آنان یک شکست تاریخی و مفتضحانه خواهد بود و به همین دلیل به هر صورتی چنگ می‌زند که بتواند خود را نجات دهد.

محمدطیب صحرایی اضافه کرد: رژیم غاصب اسرائیل در شرایط حاضر هر کدام از این دو طرف را انتخاب کند برای وی یک نوع شکست محسوب می‌شود از این‌رو تلاش می‌کند خود را از این منجلاب خارج کرده و با شروع جنگ با کشوری بزرگ و مقتدر همچون جمهوری اسلامی ایران، خود را از شکست از یک گروه مقاومتی خلاص سازد و اینجاست که ما باید هوشیار باشیم و تدبیر کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز هم جمع شده‌ایم تا از مظلوم دفاع کنیم و این امر توصیه حضرت علی(ع) است، خاطرنشان کرد: ما بر مبنای آیات قرآن و سیره معصومین معتقد هستیم پیروزی یقینا متعلق به جبهه اسلام و شکست نیز در انتظار جبهه کفر و عناد است و به‌زودی شاهد پیروزی مردم مظلوم فلسطین و شاهد اضمحلال غده چرکین رژیم صهیونیستی خواهیم بود.

استاندار کرمانشاه در ادامه سخنرانی خود به نمایندگی از مردم استان پیامی را به زبان عربی خطاب به برادران و خواهران مظلوم فلسطینی قرائت کرد.

خبرنگار: سید محمد مهدی حسینی
انتهای خبر/

کد خبر: 1226062

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =