طوفان الاقصی| شمار شهدای غزه به ۳۳۷۲۹ نفر رسید

بعد از شب آرامی که غزه به دلیل عملیات تلافی جویانه و سنگین ایران ضد صهیونیست‌ها در عمق فلسطین اشغالی داشت، اشغالگران از ساعاتی قبل حملات وحشیانه خود به غزه و نیز کرانه باختری را از سر گرفتند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، جنگ غزه امروز درحالی وارد صد و نود و یکمین روز خود شد که برای اولین بار از ۷ ماه گذشته تاکنون مردم غزه شب آرامی داشتند و اشغالگران در سایه شوک سنگینی که دیشب به آنها وارد شد نتوانستند به عملیات‌های وحشیانه خود در غزه ادامه دهند.

بیشتر بخوانید:

طوفان الاقصی| تمدید حضور فرمانده‌ «سنتکام» آمریکا در فلسطین

علت شب آرام غزه، حملات سنگین موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران علیه مواضع حساس صهیونیست‌ها در عمق فلسطین اشغالی بود که اواخر شب گذشته آغاز شد و اشغالگران هنوز از شوک و سردرگمی این حمله بیرون نیامده‌اند.

مردم غزه دیشب با خوشحالی صحنه‌های عملیات نظامی بزرگ جمهوری اسلامی ایران علیه اشغالگران را تماشا می‌کردند و برای نخستین بار بود که از ابتدای جنگ تاکنون کسی در غزه شهید نشد.

کاربران محترم مهمترین تحولات ۱۹۱ روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

*******************************************************************

شمار شهدای غزه به ۳۳۷۲۹ نفر رسید

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به ۳۳ هزار و ۷۲۹ نفر و تعداد مجروحان هم به ۷۶ هزار و ۳۷۱ نفر رسیده است.

این وزارتخانه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴ مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در نتیجه آن ۴۳ نفر شهید و ۶۲ نفر دیگر هم مجروح شدند.

افزایش ۷۶۰ درصدی تماس شهرک نشینان صهیونیست با مرکز مشاوره روان شناسی

رسانه‌های صهیونیستی از افزایش ۷۶۰ درصدی تماس‌های شهرک نشینان صهیونیست با موسسه مشاوره روان شناسی ناتال در نتیجه حملات موشکی شب گذشته ایران خبر می‌دهند.

کویت خواستار پرهیز از تشدید تنش در منطقه شد

وزارت امور خارجه کویت در واکنش به عملیات تلافی جویانه ایران علیه رژیم صهیونیستی، نگرانی خود را از ادامه تشدید تنش نظامی اعلام و خواستار خویشتنداری و پرهیز از خطرات تشدید تنش شد.

امارات خواستار خویشتنداری شد

وزارت امور خارجه امارات نگرانی خود را از وضعیت کنونی خاورمیانه ابراز کرد و خواستار پایان دادن به تشدید تنش شد.

امارات اعلام کرد: ما برای جلوگیری از عواقب خطرناک در منطقه خواستار خویشتنداری هستیم.

فرودگاه «رامون» اسرائیل همچنان بسته است

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که فرودگاه «رامون» همچنان بسته است و هیچ پروازی به سمت ایلات انجام نمی‌شود.

رسانه‌های اسرائیلی: حمله ایران شاید شدیدترین حمله از زمان تاسیس اسرائیل باشد

رسانه‌های اسرائیلی: حمله ایران به اسرائیل از نظر اهمیت و ماهیت آن، شاید شدیدترین حمله از زمان تاسیس (موجودیت این رژیم) باشد.

گلوله‌های منفجره نشده چالش جدید جبهه داخلی اسرائیل

جبهه داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد: وجود گلوله‌های منفجر نشده در مناطق مختلف را تایید می‌کنیم و (به شهرک نشینان)‌ توصیه می‌کنیم که به آنها نزدیک نشوند.

تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار مداخله جامعه جهانی برای توقف شهرک‌سازی‌ها شد

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین یورش شهرک‌نشینان مسلح صهیونیست به علیه شهروندان بی دفاع در شهرک‌ها، اردوگاه‌ها و شهرهای کرانه باختری را محکوم کرد.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان ضمن محکوم کردن حملات تروریستی شهرک‌نشینان مسلح اعلام کرد که کابینه رژیم صهیونیستی و ائتلاف راست افراطی را مسئول تحریک آن‌ها علیه ملت فلسطین می‌داند.

وزارت خارجه از جامعه جهانی خواست فورا مداخله کرده و رژیم صهیونیستی را مجبور به توقف تمام فعالیت‌های شهرک سازی نمایند.

هزینه سنگینی که عملیات تلافی جویانه ایران بر دوش اسرائیل گذاشت

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت گزارش داد: هزینه رهگیری‌های هوایی شب گذشته در آسمان اسرائیل از یک میلیارد دلار گذشت.

عمان خواستار خویشتنداری در منطقه شد

عمان خواستار پایبندی به قوانین بین‌المللی و لزوم اجرای تعهدات شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی شد.

سلطان نشین عمان با بیان اینکه تحولات تشدید تنش نظامی در منطقه و عواقب آن را با جدیت دنبال می‌کند، بر اهمیت خویشتنداری تاکید کرد.

گروه‌های فلسطینی حمله ایران علیه اسرائیل را تبریک گفتند

کمیته‌های گروه‌های مقاومت فلسطین عملیات نظامی جمهوری اسلامی ایران ضد مواضع صهیونیست‌ها در عمق اراضی اشغالی را تبریک گفته و تاکید کردند که این عملیات در چارچوب حق طبیعی ایران برای دفاع از خود بود.

جنبش مجاهدین فلسطین: حمله ایران پاسخ طبیعی به گستاخی و جنایت رژیم صهیونیستی بود

جنبش مجاهدین فلسطین حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل را تبریک گفت و آن را پاسخ طبیعی به تداوم گستاخی و جنایات رژیم صهیونیستی علیه فرماندهان نظامی و دیپلماتیک ایران عنوان کرد.

اردن: توقف تجاوزات اسرائیل تنها راه توقف تنش‌ها در منطقه است

ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن اعلام کرد که توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه و پایان دادن به اشغالگری تنها راه توقف تشدیدها در منطقه است.

دفتر نخست‌وزیری اسرائیل: حماس به پیشنهاد میانجیگران پاسخ منفی داد

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که موساد از دریافت پاسخ منفی حماس به پیشنهاد میانجیگران خبر داده است.

دفتر نتانیاهو همچنین گفت: برای دستیابی به اهداف جنگ غزه با تمام قوا ادامه خواهیم داد و برای بازگرداندن ربوده شدگان تلاش خواهیم کرد.

حماس: حمله ایران پاسخی شایسته به جنایات اسرائیل بود

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که حمله نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی حق طبیعی و پاسخی مناسب به جنایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن ساختمان کنسولگری ایران در دمشق بود.

از سرگیری حملات صهیونیست‌ها به غزه

از طرف دیگر منابع رسانه‌ای ساعتی قبل گزارش دادند که اشغالگران حملات وحشیانه خود را به منطقه المفتی در شمال اردوگاه النصیرات در مرکز غزه از سر گرفتند.

به گزارش المیادین، ارتش اشغالگر یک خانه را در نزدیکی میدان ابوفیاض در اردوگاه النصیرات هدف تجاوز هوایی خود قرار داد.

شهادت ۲ فلسطینی در یورش صهیونیست‌ها به کرانه باختری

در کرانه باختری هم یورش‌های وحشیانه صهیونیست‌ها دنبال می‌شود و منابع فلسطینی گزارش دادند که در نتیجه حملات جنایتکارانه شهرک‌نشینان به رام‌الله ۲ فلسطینی شهید شدند.

بر اساس این گزارش، شهرک‌نشینان صهیونیست حملات خود را به خانه‌های فلسطینی‌ها در روستای المغیر در شمال رام الله از سر گرفتند.

تجاوزات اشغالگران به لبنان

در لبنان هم منابع رسانه‌ای این کشور از تجاوز هوایی دشمن صهیونیستی به منطقه بعلبک در شمال شرق لبنان خبر دادند.

خبرنگار المیادین هم از تجاوز هوایی ارتش اشغالگر به منطقه سرعین در بقاع خبر داد.

خبرگزاری لبنان گزارش داد که رژیم اشغالگر یک ساختمان را در شرق شهر بعلبک هدف قرار داده و به طور کامل آن را ویران کرد.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که صدای آژیرهای هشدار در شهرک المناره و مرگلیوت در شمال فلسطین اشغالی به دلیل حملات موشکی از لبنان همچنان به گوش می‌رسد.

عملیات ضد صهیونیستی در رام‌الله

هم‌زمان با تداوم جنگ غزه، تنش‌ها در کرانه باختری هم با شدت زیاد دنبال می‌شود و دیشب منابع فلسطینی از انجام یک عملیات ضد صهیونیستی جدید در شمال رام‌الله واقع در کرانه باختری اشغالی هم‌زمان با حملات سپاه پاسداران به عمق اراضی اشغالی خبر دادند.

در این عملیات ضد صهیونیستی که با سلاح گرم انجام شد یک نظامی صهیونیست زخمی شد و گردان‌های شهداء الاقصی از تشدید عملیات‌های مقاومتی در کرانه باختری طی روزهای آینده خبر داد.

فراخوان گروه‌های فلسطینی برای بسیج همگانی ضد صهیونیست‌ها در کرانه باختری

این درحالی است که هم‌زمان با تقابل قهرمانانه جوانان فلسطینی با شهرک‌نشینان فاشیست صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری، گروه‌های فلسطینی برای بسیج عمومی جهت مقابله با صهیونیست‌ها در شهرهای کرانه باختری فراخوان دادند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در فراخوانی که به این منظور صادر شد اعلام کرد که حملات جنایتکارانه شهرک‌نشینان صهیونیست با تحریک کابینه و حمایت سرویس‌های نظامی رژیم اشغالگر علیه مردم ما در کرانه باختری انجام می‌شود و این حملات وحشیانه در چارچوب توطئه اشغالگران برای آواره کردن مردم فلسطین از کرانه باختری در راستای ادامه جنگ نسل‌کشی علیه ملت ماست.

جنبش جهاد اسلامی با اشاره به اینکه مقصر وضعیت کنونی در کرانه باختری، تشکیلات خودگردان است که از بیش از ۳۰ سال قبل به هماهنگی امنیتی با دشمن ادامه می‌دهد تاکید کرد که نیروهای مقاومت با همه ابزار و روش‌های ممکن به دفاع از مردم فلسطین ادامه می‌دهند.

این جنبش از همه فرزندان فلسطین در هرکجا خواست تا با تمام قدرت به مقابله با دشمن ادامه دهند و تاکید کرد که همه اعراب و مسلمانان باید در همه میادین فشارهای خود را برای توقف تجاوزات اشغالگران به مقدسات و اراضی فلسطین افزایش دهند.

جنبش حماس هم به نوبه خود با صدور بیانیه‌ای یورش وحشیانه شهرک‌نشینان افراطی به مناطق مختلف کرانه باختری را در چارچوب ادامه جنایات جنگی اشغالگران علیه مردم فلسطین دانسته و تاکید کرد که مقابله با جنایات و توحش صهیونیست‌ها وظیفه هر انسان آزاده و شریفی است.

جماس تاکید کرد که از همه فرزندان فلسطین از هر مولفه‌ای می‌خواهیم تا در برابر توطئه‌های دشمن اشغالگر در کرانه باختری قیام کنند و با دشمن صهیونیستی و شبه نظامیان جنایتکار آن مبارزه کنند و همچنان به ایستادن در کنار مردم غزه در نبرد طوفان الاقصی ادامه دهند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، جنبش جوانان در دانشگاه های کرانه باختری، فراکسیون اسلامی در دانشگاه‌های کرانه باختری، نیروها و شخصیت‌های ملی در رام‌الله و ... نیز از دیگر طرف‌های فلسطینی بودند که برای مقابله با صهیونیست‌ها در کرانه باختری فراخوان دادند.

پیام تسلیت یحیی السنوار برای هنیه

از طرف دیگر «یحیی السنوار» رئیس حماس در نوار غزه در پیامی برای «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش، شهادت فرزندان و نوه‌های هنیه را که روز عید فطر در حمله تروریستی رژیم اشغالگر در غزه به شهادت رسیدند تسلیت و تبریک گفته و تاکید کرد: ما استواری و خونسردی شما هنگام دریافت این خبر و سخنان گران‌بهایی که پس از این اتفاق بر زبان آوردید را ستایش می‌کنیم.

السنوار در این پیام خود برای هنیه گفت: این خون‌هایی که نوار غزه را سیراب می‌کند و این مواضع و سخنانی که در تاریخ جاودانه می‌ماند، جانی در رگ‌های این ملت می‌ریزد تا به خاطر سربلندی و عزت خود قیام کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1227075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =