«وعده صادق» انتقامی که دل ملت ایران را شادمان و دشمن را ناتوان کرد

با گذشت چند روز از حمله رژیم صهیونیستی به سفارت ایران در سوریه و انتظارها برای پاسخ ایران، در بامداد روز یکشنبه شاهد پاسخ قاطعانه و مقتدرانه سربازان ایران به این دست درازی اسرائیل بودیم. همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات خود از تنبیه اسرائیل صحبت کرده بودند، فرزندان ایران سخن رهبر خود را لبیک گفته و پاسخی درخور و دندان شکن به این رژیم کودک‌کش دادند.

به گزارش خبرنگار استانی ایسکانیوز از خراسان‌شمالی، پس از حمله به سفارت ایران در سوریه توسط رژیم صهیونیستی در تاریخ ۱ فروردین که دست درازی و حمله به خاک ایران محسوب می‌شد و پس از پایان مدت زمان صبر استراتژیک، در شامگاه ۲۵ فروردین سال ۱۴۰۳ ایران با فرستادن پهپادهای خود به آسمان سرزمین‌های اشغالی و حمله مستقیم به خاک اسرائیل پس از سال‌ها با اقتدار، جدیت خود را برای دفاع از سرزمین‌ خود و تمامیت ارضی آن نشان داد.
سربازان سپاه پاسداران همانطور که رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر فرمودند که این رژیم باید تنبیه شود، صحبت ایشان را لبیک گفتند و به نحو احسنت سخن ایشان را به حقیقت مبدل کردند.
این حمله موشکی به اسرائیل قدرت نظامی و گنبد آهنین این رژیم را که همیشه به آن می‌بالیدند به سخره گرفت و به تمام جهانیان ضعف قدرت نظامی این رژیم کودک‌کش را نشان داد.
اسرائیل نمی‌تواند از این به بعد در رابطه با توان نظامی و شکست ناپذیری خود ادعایی کند.

دکتر غلامرضا کاظمی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی
غلامرضا کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی و واحد بجنورد

ملتی که به خودش متکی باشد، پیروز است

غلامرضا کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی و واحد بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسکانیوز در خصوص پاسخ قاطعانه ایران به اسرائیل گفت: به عنوان یک مسلمان ایرانی به تاریخ کشور خود که همیشه مقتدرانه در مقابل ظلم ایستاده است، افتخار می‌کنیم و امروز سربلند هستیم که ثابت کردیم دوران بزن در رو به پایان رسیده است.

وی افزود: وقتی که ملتی به خودش متکی باشد و تلاش کند، خداوند هم به آنها یاری رسانده و پیروز می‌گرداند، مثل زمانی که ایران درگیر جنگ ۸ ساله با عراق بود و نه تجهیزاتی داشت و نه حتی سیم خارداری که بتواند از آن استفاده کند اما به یاری خداوند و با مقاومتی که مردم ایران داشتند با کمترین امکانات اسلحه‌هایی ساخت که توانست با آن در جنگی که دشمن از سمت بسیاری از کشورها حمایت می‌شد، پیروز شود، این عزتی بود که خداوند برای کشور ما و رزمندگان ما به ارمغان آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌شمالی بیان داشت: ما مفتخر هستیم رهبری مقتدر داریم که با اشاره‌ای کوچک که در نماز عید فطر به تنبیه اسرائیل و پشیمان کردن آن داشتند، فرزندانشان اینچنین در بامداد روز یکشنبه جوابی سخت به دشمنان دادند.

کاظمی تاکید کرد: این پاسخ ایران به اسرائیل آنچنان سخت بود که رئیس جمهور آمریکا با استیصال تمام از اسرائیل خواست در برابر این حملات پاسخی ندهند، این نشان دهنده عظمت و قدرت ایران است.

جواد عبدی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد
جواد عبدی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

دست‌درازی اسرائیل نیاز به پاسخی قاطع داشت

جواد عبدی، معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد به آیه مبارکه «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم» اشاره کرد و گفت: خداوند یاری میکند کسانی که کوشش می‌کنند و بسیار خوشحال هستیم که شاهد پاسخ به ناجوانمردی‌های رژیم صهیونیستی که دیشب توسط فرزندان ایران رقم خورد، بوده‌ایم.

وی ادامه داد: جنایات اسرائیل در غزه و نسل کشی و کودک کشی در فلسطین اشغالی غیر قابل انکار است و همچنین دست درازی به خاک ایران با حمله به سفارت آن در سوریه نیاز به پاسخی قاطع و دندان شکن داشت که با دستور مقام معظم رهبری انجام شد.

«وعده صادق» انتقامی که دل ملت ایران را شادمان و دشمن را ناتوان کرد
حجت الاسلام احمد ربانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

پاسخ قاطعانه ایران در جهت پایان دادن به ظلم بود!

حجت الاسلام احمد ربانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد نیز در خصوص این وعده صادق اظهار کرد: دفاع مشروعی که در شب گذشته نسبت به رژیم اشغالگر اسرائیل شکل گرفت حرکت قابل تقدیری است و ما بسیار خوشحال هستیم که پاسداران نظام جمهوری اسلامی ایران این حرکت پیروزمندانه را انجام دادند.

این مقام مسئول سکوت دولت‌های جهان را در خصوص جنایات چند ماه اخیر اسرائیل محکوم کرد و گفت: سیاستمدارانی که در ۶ ماه اخیر نسبت به نسل کشی و کودک کشی رژیم غاصب صهیونیستی سکوت کرده بودند امروز به خاطر دفاع مشروع و کاملاً حق ایران به صدا درآمده و اعتراض می‌کنند.

وی ادامه داد: ما جنگ طلب نبوده و نیستیم، اما اگر کسی بخواهد به حریم ما، امنیت ما و کیان ملت ما آسیبی برساند، برخوردی قاطعانه و دندان شکن خواهیم داشت.

حجت الاسلام ربانی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی خود به هیچکدام از قوانین بین‌المللی پایبند نیست، از حمله به بیمارستان گرفته تا حمله به کنسولگری ایران که خلاف قوانین بین‌المللی است اما به اینجا که رسیده است ما را محکوم به نقض قوانین می‌کند.

وی در خصوص اینکه آیا این حرکت باعث شروع جنگ در منطقه می‌شود، بیان داشت: این اقدام اتفاقاً در جهت پیاده‌سازی صلح است، اگر مسیر ظلم ظالمان با چنین حرکت‌هایی سد نشود، ظالم به کار خود ادامه می‌دهد و طمع می‌کند تا در فضاهای بیشتری ظلم خود را ادامه دهد، لذا جلوگیری از چنین ظلمی خود نشانه پایان دادن جنگ است.

«وعده صادق» انتقامی که دل ملت ایران را شادمان و دشمن را ناتوان کرد
مریم ریحانی، کارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

قدرت نظامی ایران، اسرائیل را فلج کرد.

مریم ریحانی، کارشناس امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد از پاسخ قاطعانه ایران در بامداد گذشته ابراز خوشحالی کرد و افزود: حمله ایران به اسرائیل به معنای اینکه ما شروع کننده جنگ بوده‌ایم، نیست، ما پاسخی به دست درازی این رژیم به خاک کشور عزیزمان داده‌ایم.

وی بیان داشت: خود رژیم صهیونیستی نیز با تکرار اشتباهات خودش در منطقه در انتظار پاسخ ایران بوده ولی گمان نمی‌کرد که با چنین پاسخی روبه‌رو شود که نه توان مقابله و نه توان پیش‌بینی را داشته باشد.

ریحانی ادامه داد: شدت و نحوه حملات ایران به گونه‌ای بوده است که اسرائیل نتوانست نه مقابله کند و نه این اتفاق را هضم کند و به معنای واقعی اسرائیل را فلج کرد.

وی به توان علمی فرزندان ایران اشاره کرد و گفت: شکل حملات سپاه پاسداران آنقدر دقیق است که نشان دهنده قدرت علمی و دانش بالای مهندسین ما است که آنقدر دقیق ضربه‌ها و حملات انجام شد و نزدیک به ۱۰۰ درصد از آنها به هدف برخورد کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما به خود می‌بالیم که در چنین کشور مقتدری زندگی می‌کنیم و عملی شدن وعده صادقی که در انتظار آن بودیم را مشاهده کردیم.

ریحانی در پایان خاطرنشان کرد: این حمله پهپادی ثابت کرد که ایران به معنای واقعی قدرت نظامی اول منطقه است و اگر ایران نباشد قطعاً یک جای کار در خاورمیانه می‌لنگد، ایران باعث ثبات و امنیت منطقه است.

کشور عزیزمان ایران همواره به دنبال صلح بوده و در مقابل ظلم ظالمان در طول تمام تاریخ ایستاده است و مردم همواره خواستار صلح بوده و در مقابل ظلم ایستادگی کردند و از تمام دارایی‌های خود چه جانی و چه مالی در راه ریشه کن کردن ظلم استفاده کردند.

رژیم غاصب صهیونیستی با سال‌ها ظلم و به شهادت رساندن کودکان و بانوان بی‌گناه، پلیدی خود را ثابت کرده است. اینکه سیاستمداران دنیا در مورد این موضوع سکوت کرده‌اند نشان از این دارد که قوانین آنها تنها در صورتی اجرا خواهد شد که به نفع آنها باشد.
نمی‌شود از آنها انتظار داشت تا پاسخ قاطعانه ایران به حمله اسرائیل به سفارتمان در سوریه را حق مسلم ایران بدانند، چون این موضوع به نفع آنها نیست، اما برای جامعه آگاه و بیدار به وجود آمده در جهان در ۶ ماه اخیر، کاملاً روشن است که ایران تنها پاسخی به دست درازی اسرائیل داده و بار دیگر به اسرائیل ثابت کرد که اگر بخواهد در آنی توانایی نابود کردن تمام ایشان را دارد.
این اخطاری بود که به اسرائیل داده شد تا بداند که دیگر نمی‌تواند به ظلم خودش ادامه دهد، چهره زشت و پلید آن برای دنیا نمایان شده و نابودی آن برای همیشه بسیار نزدیک است.

خبرنگار: انسیه حاتمی

انتهای خبر/

کد خبر: 1227218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =