به تعداد انگشتان دست نمی‌توانیم از مسئولانی نام ببریم که به مردم خیانت کردند

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: به عدد انگشتان دست نمی‌توانیم از کسانی نام ببریم که به مردم خیانت کرده و به بیگانگان وابستگی پیدا کردند، البته منکر برخی نارسایی‌ها، نامهربانی‌ها و سوءاستفاده‌ها نیستیم.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سردار رمضان شریف امروز ۲۷ اردیبهشت‌ماه در همایش بزرگ مسئولین و مدیران روابط عمومی‌های سازمان‌ها و ادارات خراسان رضوی، اظهار کرد: باید باور کنیم که ما کشوری با شرایط عادی نیستیم. به برکت انقلاب اسلامی، اندیشه‌های تابناک امام راحل(ره) و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، انقلاب اسلامی گفتمانی را در دنیا زنده کرد که معروف به گفتمان دینی برگرفته از تعالیم پیامبر(ص) است، گفتمانی که ما را متمایز کرد.

بیشتر بخوانید:

سردار رمضان شریف: وعده صادق، رزمایش نبود بلکه صحنه عملیات واقعی بود

وی با بیان اینکه بنای انقلاب اسلامی بر دعوا، جنگ و خونریزی با کسی نبوده است، ادامه داد: از روز اول دال اصلی و مرکزی گفتمان اسلامی، گفتمان دینی، اخلاقی، زندگی سعادتمند، صلح و صفا، پیشرفت و آینده مردمان این سرزمین و حتی دنیا بوده است، اما دشمنان ما احساس وحشتناکی پیدا کردند که این جغرافیای وسیع در این منطقه را از دست دادند و بدتر اینکه شاهد این بودند که احتمال دارد مردمان دیگر دنیا به این گفتمان تأسی کنند، بنابراین دست‌بردار نبودند و تلاش می‌کردند گفتمان را متوقف کنند.

سخنگوی سپاه پاسداران ادامه داد: مبارزه جدی و همه‌جانبه دشمنان در طول ۴۵ سال گذشته همواره امتداد داشته است. ما یکی از خبرسازترین کشورهای دنیا بودیم که حاکی از قدرت، الهام‌بخشی و تاثیر انقلاب، گفتمان امام(ره) و رهبر در دنیای امروز است.

شریف با اشاره به اینکه انقلاب ما بر سه پایه محکم بنیان‌های فرهنگی ملهم از قرآن و تعالیم پیامبر(ص)، رهبری حکیمانه امامین انقلاب و سرمایه همیشگی ما یعنی مردم بنا شده است، تصریح کرد: مردم مولفه اصلی قدرت جمهوری اسلامی در طول این ۴۵ سال بودند و تا زمانی که مردم پای انقلاب باشند و پیوند بین آن‌ها و امام جامعه برقرار باشد، کشور آسیب‌ناپذیر و پیشرو است. در اینجا نقش روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها بسیار برجسته خواهد بود.

وی اضافه کرد: محور کار دشمن دوقطبی‌سازی بین مردم و حکمرانی و حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی به مفهوم عام آن است. مردم ایران مردمانی تیزهوش، وفادار، باصفا و باصمیمیت هستند و این هوش ذاتی، فرهنگ کهن و ایمان قوی به مردم ما فرصت تشخیص داده است. دو نمونه آن را دیدیم که یکی در دفاع مقدس بود و دیگری در سال‌های اخیر در جبهه مقاومت که همه تبلیغات رسانه‌های دشمن دنبال این بود وانمود کند ما را چه به سوریه و لبنان. پرچمداری که با فرمان رهبر معظم انقلاب این راه را مدیریت و فرماندهی می‌کرد، سردار قاسم سلیمانی بود.

سخنگوی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شما رسانه‌ای‌ها شامه تیزی دارید. میزان تبلیغات رسانه‌ها در طول زمان فعالیت سردار سلیمانی در محور مقاومت، بی‌سابقه‌ترین تبلیغ علیه ایشان بوده است. نکته بسیار حائز اهمیت این است که بعد از شهادت ایشان مردم ایران بزرگترین نماد هوشمندی خود را نشان دادند، تمام کارهای رسانه‌ای دشمن تبدیل به صفر شد و مردم عظمتی در مراسم‌ سردار سلیمانی نشان دادند که دنیا و رسانه‌ها را به فکر فرو برد. سرمایه اجتماعی بی‌نظیری که بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی و وحدتی که ایجاد شد، شاهد تیزهوشی مردم ما است.

شریف بیان کرد: شخصیت جمعی مردم ایران بالاتر از میانگین جهانی است. نگاه مقام معظم رهبری به مردم نگاه ویژه و شناخت عمیقی بوده و این است که دشمن را شکست می‌دهد. شناخت رهبر معظم انقلاب از پتانسیل موجود بالقوه در مردم ایران اسلامی است که طراحی‌های دشمن را به شکست می‌کشاند. اتکای به خداوند در سیما و تصمیمات رهبر معظم انقلاب موج می‌زند.

وی گفت: تصمیم شجاعانه، بی‌نظیر و کم‌سابقه رهبر معظم انقلاب در غوغایی که رسانه‌ها درست کرده بودند که اگر اسرائیل را تنبیه کنیم چه اتفاقی خواهد افتاد، رهبر آنچنان شجاعتی به فرماندهان نیروهای مسلح دادند که زیباترین، کم‌نظیرترین و موثرترین عملیات تنبیهی را انجام دادند. حتما تصمیمات همه کسانی که راجع به مردم ما اقداماتی را طراحی می‌کنند با قبل از این عملیات متفاوت خواهد شد. بسیاری از افراد پیام عملیات وعده صادق را گرفتند که این در همه امورات زندگی ما شرایط بهتری را رقم خواهد زد.

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه رسانه باید مقابل استراتژی عملیات روانی دشمن حرکت کند، عنوان کرد: سه چیز در جریان‌سازی دشمن روشن است، پشیمان کردن مردم ایران از اصل انقلاب، نشان دادن شرایط بحرانی و سوم نتیجه‌گیری در این خصوص که امیدی به آینده نیست.

شریف افزود: کشور ما امروز به فضل الهی، به برکت رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب، مقاومت مردم و تلاش و فداکاری نیروهای مسلح در بسیاری از مواقع قابل مقایسه با کشورهای دنیا نیست. امنیتی که برای تامین آن بیش از ۲۰۰ هزار شهید دادیم، سرمایه ارزشمندی است. نعمت رهبری حکیمانه الهی نعمت بزرگی است، زیرا رهبران بسیاری از کشورها آن‌ها را ذلیل کردند.

وی ادامه داد: امروز امت اسلامی شرمنده است که در رفح مصری‌ها بیشتر اصرار دارند این گذرگاه را ببندند تا صهیونیست‌ها. وقتی بیش از ۳۵ هزار انسان بی‌گناه در طول این هفت ماه به شهادت رسیدند و بیش از ۸۰ هزار نفر زخمی شدند، این چه مسلمانی و عرب بودن است؟

سخنگوی سپاه پاسداران بیان کرد: رهبری است که ملت را بالا می‌آورد، هدایت می‌کند، سعادت دنیا و آخرت را به آن‌ها هدیه می‌دهد و آن‌ها را به این سمت هدایت می‌کند. ما رسانه‌ای‌ها باید این موضوع را تفهیم کنیم. نسل جوان ما گناهی ندارند، ۵۰ میلیون از جمعیت کشور ما دوران مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، دفاع مقدس و طراحی‌های دشمن را ندیده‌اند.

شریف خاطرنشان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب ما به قله نزدیک هستیم و وظیفه ماست تصویر واقع‌بینانه‌ای از پیشرفت و عظمت کشورمان ارائه کنیم. روابط عمومی‌ها موظف هستند تلاش کنند رضایت مردم را جلب نمایند. اگر مردم نبودند پیشرفتی حاصل نمی‌شد، مردم را دریابید. حق با مردم است، مردم سرمایه اصلی کشور و مسئولان خادم مردم هستند، این را به صورت جدی باور کنید.

وی اضافه کرد: با مردم مهربان باشیم، حتی اگر نمی‌توانیم مشکلشان را حل کنیم، حرفشان را بشنویم و به گوش مسئولان برسانیم. اگر مسئولان نیز اقدام خوبی انجام می‌دهند آن‌ها را به مردم اطلاع دهیم. ما در حوزه رسانه‌ای نتوانستیم عظمت، پاک‌دستی و مجاهدت کسانی که در کشور مدیریت می‌کنند را به اطلاع مردم برسانیم.

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: به عدد انگشتان دست نمی‌توانیم از کسانی نام ببریم که به مردم خیانت کرده و به بیگانگان وابستگی پیدا کردند، البته منکر برخی نارسایی‌ها، نامهربانی‌ها و سواستفاده‌ها نیستیم. آیا امروز مردم ما مدیران کشور را پاک‌دست، انقلابی و مجاهد پای کار می‌دانند یا فکر می‌کنند همه به فکر منافع خود و خانواده‌شان هستند؟ بسیار مهم است که تصویر واقعی نظام جمهوری اسلامی را هوشمندانه ارائه دهیم و با تصویر مجازی دشمن مقابله کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1230870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =