دانشگاه خوارزمی درباره حواشی درخواست انتقال یک دانشجو توضیح داد

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی ضمن رد ادعای یک دانشجو در قبال دریافت ۶۰ میلیون تومان کمک به دانشگاه در ازای موافقت با درخواست انتقال گفت: ممکن است دانشجویانی که به دانشگاه کمک مالی می‌کنند در اولویت انتقال قرار بگیرند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، در پی انتشار خبری مبنی بر درخواست ۶۰ میلیون تومان پول از یک دانشجوی متقاضی انتقال به دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی به عنوان کمک به دانشگاه، علی کاتبی رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی ضمن تکذیب این ادعا تاکید کرد: ما در دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی به هیچ عنوان چنین درخواستی از کسی نمی کنیم. به دلیل موقعیت این دانشکده که در تهران قرار دارد دانشجویان زیادی تمایل دارند به این دانشکده انتقال پیدا کنند. براین اساس به دانشجویان متقاضی توضیح می دهیم که باید درخواست انتقال خود را به صورت کتبی اعلام کنند و این درخواست به گروه های آموزشی ارسال می شود.

بیشر بخوانید:

احداث دپوی متروی کرج در دانشگاه خوارزمی غیر کارشناسانه است

وی در ادامه تصریح کرد: به دانشجویان متقاضی انتقال یا میهمانی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی اعلام می کنیم در درخواست کتبی خود سوابق علمی، پژوهشی، عضو خیرین، اینکه می توانند ارزش افزوده ای برای دانشگاه داشته باشند و غیره را عنوان کنند تا گروه آموزشی تصمیم گیری دقیق تری در خصوص این دانشجویان داشته باشد و این دانشجویان را در اولویت قرار بدهد.

رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی تاکید کرد: من به عنوان رئیس دانشکده در تصمیم گروه های آموزشی در خصوص درخواست دانشجویان برای انتقال یا میهمانی تاثیرگذار نیستم و نمی توانم به اجبار تعداد ظرفیت گروه و کلاس ها را افزایش دهم؛ چرا که مدیریت سایر مسائل آموزشی با مشکل مواجه می شود.

کاتبی با بیان اینکه کمک های خیرین به هیچ عنوان به حساب دانشکده هنر و معماری خوارزمی واریز نمی شود، یادآور شد: با توجه به اینکه تعداد متقاضیان انتقال به دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی بسیار زیاد است؛ بنابراین با بسیاری از این درخواست ها موافقت صورت نمی گیرد در عین حال به این دانشجویان تاکید می کنیم اگر جزو خیرین دانشگاه هستند می توانند کمک های خود را به حساب خیرین دانشگاه واریز کنند؛ ضمن اینکه این مبلغ به هیچ عنوان اجباری نیست. در نهایت مجدد گروه آموزشی تصمیم گیرنده است که دانشجویی که به دانشگاه کمک مالی کرده است را پذیرش خواهد کرد یا نه.

وی با تاکید بر اینکه ما نسبت به خیرین دانشگاه مسئول هستیم، گفت: گاهی ممکن است ظرفیت یک کلاس که باید ۲۰ نفر باشد به ۲۵ نفر افزایش پیدا می کند. علت این افزایش ممکن است به دلیل مشکلات حاد بیماری دانشجویان بوده یا اینکه کسانی بودند که جزو خیرین دانشگاه هستند.

رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه خوارزمی در خصوص ادعای درخواست مبلغ ۶۰ میلیون تومان کمک به دانشکده از یکی از دانشجویان متقاضی انتقال گفت: ما از هیچ دانشجویی چنین درخواستی نداشتیم خود دانشجو درخواست داده است که می تواند این مبلغ به دانشگاه کمک کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 1233517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =