علت حضور ما در سیستان و بلوچستان پیگیری و نظارت بر رفع مشکلات مردم است

رئیس مجلس در پاسخ به درد دل و گلایه‌های یکی از جانبازان اهل زابل تاکید کرد: علت حضور ما در این منطقه این است که مشکلات و مسائل مردم را بررسی کنیم و این حضور برای پیگیری و نظارت جهت رفع همین مشکلات است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی (ایسکانیوز)، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه روز دوم نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان در شهر زابل برای شنیدن درد دل و گلایه‌های یکی از جانبازان اهل زابل که در کنار جاده منتظر وی ایستاده بود توقف کرد و پای گلایه‌های او نشست.

این جانباز اهل زابل ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس به دلیل حضور وی در استان سیستان و بلوچستان این سوال را مطرح کرد که آقای قالیباف شما برای مسئولان به سیستان و بلوچستان آمده اید یا برای مردم؟ که قالیباف پاسخ داد برای مردم.

این جانباز زابلی ادامه داد: متاسفانه مسئولان پاسخگوی مردم نیستند، در حالی که ما برای این نظام در جبهه‌های جنگ خون داده ایم و سختی‌ها کشیده ایم.

وی اضافه کرد: پس از بسته شدن مرز ایران با افغانستان، بخشی از زمین‌های کشاورزی ما به افغانستانی‌ها تحویل داده شده و امروز حدود ۱۰ ماه است که مرز بسته شده، تراکتور و سرمایه ما در آنسوی مرز باقی مانده و ما هیچ دسترسی به آن‌ها نداریم. آقای قالیباف؛ با این شرایط مرزهای کشور خالی از سکنه می‌شود و امنیت مرز از بین خواهد رفت. این منطقه تنگه احد است و برای امنیت کشور نباید خالی شود.

حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و اسلام است

در ادامه بازدید رئیس مجلس از زابل، یکی از کشاورزان منطقه سیستان با اشاره به مشکلات و بی تدبیری‌هایی که در اجرای پروژه‌های این منطقه وجود دارد، خطاب به رئیس مجلس می‌گوید: آیا ما گناه کردیم که امنیت این منطقه و استان را حفظ کردیم؟ ما بالاترین نسبت شهید و جانباز را داریم؟ آیا مستحق این هستیم که با بهانه گرید شرکت ها، ۵۰ تا ۶۰ درصد اعتبارهای منطقه را لغو کنند؟ هرچند همان بودجه‌ای هم که به اینجا می‌رسد برایش مانع ایجاد می‌کنند.

وی خطاب به قالیباف گفت: من این‌ها را برای ایران و اسلام می‌گویم. اگر اینجا تنگه احد است باید آن را حفظ کنید. حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و حفظ ایران به معنی حفظ اسلام است.

در پاسخ به این گلایه ها، قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که این نکات و اشکالات وارد است و من این موضوعات را در تهران پیگیری کرده ام، خطاب به این کشاورز جانباز گفت: یکی از تاکیداتی که داشته ام همین مسائل مربوط به شرکت‌های گریددار بوده است.

وی اضافه کرد: از این به بعد حتی شرکت‌های گریددار هم بدون نظر و دخالت مردم نباید اینجا باشند.

رئیس مجلس با اشاره به ماموریت نظارتی پارلمان تاکید کرد: علت حضور ما در این منطقه هم این است که این گزارش‌ها درباره آسیب‌های پروژه و مشکلات به ما رسیده و برای پیگیری و نظارت تا رفع همین اشکالات به منطقه آمده ایم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1076900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =