پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی چگونه ثبت‌نام کنند؟

راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های دکتری حرفه‌ای سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری ایسکانیوز، راهنمای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های دکتری حرفه‌ای سال ۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نیمسال اول یا نیمسال دوم دانشگاه آزاد اسلامی سه شنبه ۶ مهرماه آغاز شد و شنبه ۱۰ مهرماه به پایان می‌رسد. عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت نام تلقی شده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پرونده پذیرفته‌شدگان علمی آزمون سال ۱۴۰۰ برای احراز صلاحیت‌های عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت‌های عمومی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاع واحدهای دانشگاهی خواهد رسید. دانشجویان غیر مشمول وظیفه عمومی(خواهران یا برادران دارای کارت معافیت یا کارت پایان خدمت) که به منظور انتقال، تغییر رشته یا تغییر مقطع در آزمون مجدد شرکت کرده و پذیرفته‌ شده‌اند، لازم است ضمن مراجعه به واحد اولیه و ارائه کارنامه اینترنتی قبولی درخواست تسویه حساب کرده و پس از پرداخت هزینه‌های مربوط مدارک تحصیلی خود را دریافت و برای ثبت‌نام به واحد مقصد مراجعه کنند.

دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی با تکمیل فرم مربوطه، متعهد می‌شوند پس از گذراندن دروس علوم پایه، به هر واحدی که دانشگاه با توجه به امکانات خود از نظر آموزشی و بیمارستانی برای ادامه تحصیل آنان تعیین و اعلام می‌کنند، منتقل شده و ادامه تحصیل دهند و حق هیچگونه اعتراضی در این مورد نداشته باشند.

با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت هستند.

مدارک ثبت‌نام

داوطلبان باید نسبت به اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام قدیم متوسطه، اصل گواهی اتمام دوره پیش دانشگاهی و یا اصل دیپلم کامل یا اصل گواهی قبولی پایان تحصیلات نظام جدید ۳-۳-۶، به همراه تصویر آنها اقدام کنند. 

چنانچه پذیرفته‌شده اصل مدرک تحصیلی خود را در اختیار نداشته باشد ولی تصویر آن یا گواهی معتبر پایان دوره را ارائه کند، باید متعهد شود اصل مدرک را قبل از پایان نیمسال اول به دانشگاه تحویل دهد.

از جمله سایر مدارکی که پذیرفته‌شدگان نهایی رشته دکتری حرفه‌ای دانشگاه آزاد اسلامی باید برای ثبت‌نام ارائه دهند می‌توان به تصویر کلیه صفحات شناسنامه، تصویر کارت ملی(پشت و رو)، شش قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ، اصل نامه تاییدیه معافیت تحصیلی دریافتی از پلیس+۱۰ و یا تصویر مدرک مشخص کننده وضعیت وظیفه عمومی پذیرفته شدگان مرد اشاره کرد. 

پذیرفته‌شدگان لازم است با مراجعه به سامانه تائیدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش و مشخص کردن نظام آموزشی و انتخاب گزینه سوابق فارغ‌التحصیلی، کد پیگیری دریافت و آن را به واحد دانشگاهی محل پذیرش اعلام کنند. فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۹۵ و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده و کارنامه قبولی دانشگاه به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیلی خود مراجعه کنند. 

تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرمهایی که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است. مشمولان دیپلمه‌ای که با استفاده از تعهدات خدمتی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی از خدمت دوره ضرورت معاف هستند و معافیت آنان پس از انجام تعهد مقرر صادر می‌شود. باید موافقتنامه رسمی از وزارتخانه یا سازمان متبوع (چنانچه لطمه‌ای به انجام تعهدات وارد نشود) را ارائه دهند. افرادی که به عنوان سرباز معلم مشغول خدمت وظیفه عمومی هستند برای ثبت‌نام لازم است با مجوز وظیفه عمومی از خدمت ترخیص شوند.

شاغلان نیروهای نظامی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران باید گواهی موافقت و معرفی سازمان مربوطه را ارائه کنند. 

پذیرفته‌شدگانی که در فرم ثبت‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته‌اند، باید هنگام ثبت‌نام فرم مربوط به تعهدنامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌نام یا حین تحصیل، عدم احراز شرایط این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات برسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت. 

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی

شهریه پذیرفته‌شدگان آزمون از ۲ بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود. علاوه بر دو مورد فوق‌الذکر دانشجویان فقط در بدو ورود به دانشگاه و در نیمسال اول باید مبلغ ۲۲۵۰۰۰۰ ریال به عنوان هزینه خدمات آموزشی در سامانه آموزشیار پرداخت کنند. پذیرفته شدگان آزمون که قصد ثبت‌نام دارند باید مبلغ ۶۵۰۰۰ ریال حق بیمه دانشجویی را در سامانه آموزشیار پرداخت کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1113028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =