در ذکر فضیلت دنیای بدون رژیم صهیونیستی

سعید شهرابی فراهانی*

گروه بین الملل ایسکانیوز - رژیم بی‌ریشه و جعلی اسرائیل مدیون و مرهون فرصت‌طلبی مطرودین صهیونیست و ضعف استعمار انگلیس پس از دو جنگ جهانی ویرانگر بود. جنگهایی که از اختلافات اروپاییان سرچشمه می‌گرفت ولی در تاوان آن را غیراروپایی‌ها نیز باید شریک می‌شدند.

اقلیت‌های خائن در میان دربارهای اقتدارگرای خاورمیانه و اکثریت جاهل در بدنه اجتماعی؛ شرایط را پدید آوردند تا ویروس مهاجم صهیونیست؛ غده‌ای سرطانی را در منطقه بکارد و در این بین استعمار بریتانیا و اروپایی‌ها با حمایت‌های خود مسیر را برای آنان هموار می‌کردند زیرا در اروپا کسی تمایل نداشت تا هزینه‌های تاریخی، سیاسی و هویتی این یهودی‌های سرگردان را تقبل کند.

در آستانه روز قدس ۱۴۰۱/۲۰۲۲/۱۴۴۳؛ بازخوانی مصائبی که بر مردم منطقه، فلسطین و لبنان و ... از جانب مهاجمان صهیونیست تحمیل شده  و همچنین ارزیابی روند مبارزه با جنایات آن ضروری و لازم است و قطعاً قلم‌های متعهد و آزاده از پرداختن به قضیه اصلی و محوری قدس غفلت نخواهند کرد. از دید نگارنده جا دارد در کنار بازخوانی گذشته و آینده‌پژوهی مسیر پیش‌رو؛ اذهان و افکار را به اندیشه حول یک پرسش مهم دعوت کرد:

دنیای بدون اسرائیل - به ویژه منطقه غرب آسیا - جای بهتری برای مردم منطقه خواهد بود یا خیر؟

آنچه که در ۷ یا ۸ دهه گذشته بر منطقه ما رفته است، بطور مستقیم از نقش استعمار اروپایی، استکبار غربی و استخوان لای زخمی به نام رژیم صهیونیستی تاثیر پذیرفته است. عادی‌سازی روابط با این رژیم غدار راه‌حلی بود که برخی از حکام منطقه برای خلاص شدن از بن‌بست ساخته و پرداخته به دست آمریکا و اروپا (یا همزیستی با صهیونیست‌ها یا نگرانی‌های دائم امنیتی) انتخاب کردند.

راه حل دیگر نیز مقاومت در برابر هزینه‌های تحمیلی استکبار، استعمار و نیابت صهیونیست آنان است.

گروه دوم که مقاومت را انتخاب کرده‌اند ذلت و کرنش در برابر آمریکا، اروپای استعمارگر و صهیونیست‌ها را مذموم می‌دانند زیرا این سه دستاوردی جز محروم ساختن و عقب نگه داشتن  مردم منطقه به بهای رشد سرطان صهیونیسم و تقویت اقلیت خائن وابسته به خود نداشته و ندارند.

صهیونیسم پدیده‌ای است که بر سر نخواستن آن بین مردم منطقه با استکبار و استعمار غربی دعواست. از طرف دیگر تثبیت صهیونیسم رابطه مستقیمی با نفوذ مخرب استعمار در حمکرانی غرب آسیا دارد و این دو به هم وابسته‌اند. روز قدس، تذکری است برای عزم مردم آگاه منطقه که می‌خواهند زنجیرهای استعمار، استکبار، جهل و خیانت را از هم بگسلند و مانند دوران پیشااسرائیل در کنار همدیگر با صلح و مسالمت زندگی کنند. آرمان قدس،  صرفا هویت مذهبی نیست بلکه مشعل و راهنمای حرکت باورمندان به حریت و خودآگاهی برای رهایی از مصائب استعمار و استکبار و وابستگی است.

 هدیه به پیشگاه مطهر شهدای راه آزادی قدس شریف و مبارزه با صهیونیسم به ویژه سرداران شهید جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ۳ صلوات.

*کارشناس حوزه سیاسی، امنیتی و بین‌الملل

کد خبر: 1138319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =