امیر حیدری: باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم

فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود.

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز (پنجشنبه، ۲۷ اردیبهشت) در اولین همایش علوم و فناوری‌های نوظهور و شالوده شکن در حوزه های دفاعی ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت، گفت: دانشگاه امام علی (ع) ملقب به فیضیه ارتش است و امروز توفیق دارم در همایش علوم و فناوری‌های نوظهور که در این دانشگاه برگزار شده است، شرکت کنم.وی درباره نقش علم در پیشرفت های کشور، گفت: وقتی انسان پژوهش می‌کند لذا می‌شود در کنار آن ها اندیشه هایی را به جهان بیاموزد.فرمانده نیروی زمینی ارتش تأکید کرد: مدیران و مسئولان باید بستری را فراهم کنند تا علومی که در وجود انسان‌ها قرار داده شده است، شکوفا شود و باری از دوش بشریت بردارند.

امیر حیدری با بیان اینکه امام خمینی نیز همواره بر علم و اندوختن آن تاکید داشته است، گفت: علم قدرت آفرین است، امروز اگر قدرتمندان عالم بی پروا رجزخوانی می‌کنند با زور شمشیر نیست بلکه مبتنی از علم و دانش است.وی ادامه داد: دشمن موشک قاره پیما ساخته است و لذا نیازی به جنگ تن به تن ندارد و این همگی وابسته به علم و دانش است، اگر ما هم در جایی قدرت افکنی کرده‌ایم همه آن به واسطه علم و دانش بومی خودمان است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه عملیات وعده صادق نابودی رژیم صهیونیستی را چند قدم به جلو انداخته است، بیان کرد: اگر تهدیدی از جانب این رژیم رخ دهد ما از خاک خودمان پاسخ خواهیم داد و این نشانه علم و اقتدار قوی ایران اسلامی است.امیر حیدری افزود: به همایش فناوری های نوظهور تاکنون ۶۰۰ مقاله رسیده است و این نشانه توجه بسزای پژوهشگران ما به علم است.

باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم

وی تاکید کرد: امروز خط مقدم مبارزه با استکبار توسعه فناوری و توجه به پایه های علمی است و لذا پیچیدگی های امروز بدون توجه به علوم روز حل نمی شود. فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز باید پاسخگو به تهدیدات علمی باشیم، اظهار کرد: چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند چون آن ها می‌دانند که ما علم را از آن ها قرض نگرفته‌ایم و همگی علوم از آن خود ما و بومی است، اگر دشمن پای میز مذاکره با ما می‌نشیند این ها همگی قدرت افکنی علمی ما است.

امیر حیدری گفت: امروز نوعی از قدرت افکنی علمی خود را پشت میز مذاکره پنج به علاوه یک می‌بینیم. چرا دنیا فقط با ما مذاکره می‌کند؟ دنیا فهمیده ما نرفتیم علم را از کسی بگیریم بلکه بستری را ایجاد کردیم که علم در آن شکوفا شود. یکی از این علوم فناوری هسته‌ای است. دشمن مغلوب توان علمی ما شده و می خواهد با تهدید و ارعاب مسیر پیشرفت علمی را ببندد.

وی تصریح کرد: تلاش ما بر این است که بستر علم و فناوری را در نیروی زمینی ارتش بگسترانیم و یک جهاد علمی در این راه صورت دهیم. امیر حیدری ادامه داد: : امروز با بهره مندی از جهاد علمی بالگردهای ما به روز شده‌اند به گونه‌ای که هم می‌توانند در شب و هم در روز پرواز کنند، امروز در رزمایش‌ها، هلی برد شبانه را انجام می‌دهیم و اینها همگی نشانه مجاهدت‌های علمی دانشمندان بومی است. وی با تاکید بر اینکه جهاد نیروی زمینی بن‌بست شکنی می‌کند، گفت: در رزمایش‌ها مشاهده می‌کنید که تانک‌برهای ما ۲ تانک را حمل می‌کنند، بنابراین امروز ما کمبودی در خودروهای تانک بر در نیروی زمینی ارتش نداریم.

تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نخواهیم داشت

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: علم صادق و صدیق از دانشمندانی از خود نیروی زمینی ما را به اینجا رساند و سبب شد روی پای خود بایستیم و حتی تا یک ماه آینده یک تانک‌بر هم در نیروی زمینی کسری نخواهیم داشت.گفتنی است، در این همایش از چهار کتاب چکیده مقالات اولین همایش ملی علوم و فناوری های نوظهور و شالوده شکن در حوزه‌های دفاعی، خلاقیت و نوآوری از منظر فرماندهی معظم کل قوا، منظومه اندیشه دفاعی فرماندهی معظم کل قوا با محوریت نیروهای مسلح و کتاب منظومه اندیشه دفاعی فرماندهی معظم کل قوا با محوریت دوران دفاع مقدس رونمایی شد. همچنین در این همایش از فعالان حوزه فناوری‌های نوظهور و شالودن شکن نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1230865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =