حتی یک مورد صندلی‌فروشی هم در وزارت علوم رخ نداده است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: حتی یک مورد صندلی‌فروشی هم در دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم رخ نداده و: این موضوع باید از جانب مسئولان وزارت بهداشت پاسخ داده شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی درباره موضوع صندلی‌فروشی در دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه‌های تراز اول کشور، اظهار کرد: نقل قول‌هایی در این باره از من منتشر شده که به درستی منتقل نشده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: به این دلیل که موضوع صندلی‌فروشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی بوده، بهتر است مسئولان وزارت بهداشت در این باره پاسخگو باشند.

وی با استناد به اظهارات مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت، ادامه داد: بر اساس اظهارات این مقام مسئول، آنچه رخ داده به این دلیل بوده که در مسیر انتقال دانشجویان از خارج به داخل، آیین‌نامه مربوط برای تعدادی از افراد به درستی رعایت نشده است که اگر در این باره از وزارت بهداشت سؤال شود، پاسخ دقیق‌تری خواهند داد.

غلامی با بیان اینکه حتی یک مورد از پدیده صندلی‌فروشی در دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم رخ نداده است، تأکید کرد: قطعاً این موضوع حتی یک مورد هم در دانشگاه‌های دولتی رخ نداده است؛ چراکه ظرفیت‌ها بسیار بیشتر از داوطلبان است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: به این ترتیب اکثر دانشجویان در رشته‌هایی که علاقه‌مند هستند، تحصیل می‌کنند و رقابت فقط در برخی از رشته‌ها آن هم در 10 تا 15 دانشگاه‌ برتر کشور وجود دارد؛ بنابراین رقابت با اولویت تحصیل برخی از دانشجویان در محل زندگی خود و اولویت‌های دیگر توزیع می‌شود و به همین دلیل صندلی‌فروشی در دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم وجود ندارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1030772