هر خانه سنگری برای حمایت از فلسطین/مقابله با اسرائیل امری انسانی  است

نماینده ولی فقیه در سوریه گفت: امسال که به سبب شرایط خاص کرونایی راهپیمایی روز قدس نداریم، هر خانه سنگری برای حمایت از فلسطین است.

نماینده رهبر انقلاب در سوریه گفت: دفاع از فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی یک کار انسانی است که ربطی به دین یا مذهب خاصی ندارد.

با استمرار شیوع بیماری کرونا و ادامه روند تعطیلی نمازجمعه در مصلی حرم حضرت زینب سلام الله علیها به دلیل عدم شیوع ویروس، آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در یک مصاحبه تصویری با شبکه های اجتماعی به بیان چند نکته در رابطه با مسائل مهم روز پرداخت.

آیت الله طباطبایی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام، تاکید کرد: محبت علی علیه السلام باعث می شود که انسان به نصرت دین خدا بپردازد و ‌جان خود را در این راه مقدس بدهد.

وی با اشاره به وصیت امیرالمومنین علی علیه السلام، افزود: وصیت جاویدان علی علیه السلام بسیار آموزنده است مخصوصا آن عبارت مهم که فرمودند دشمن ظالم باشید و یاور مظلومان که این یعنی ایشان هر گونه پذیرش ظلم و استکبار را از طرف مسلمانان نهی می کند و دفاع از مظلوم را لازم و واجب می داند.

نماینده ولی فقیه در سوریه ادامه داد: رژیم صهیونیستی اشغالگر، در زمان ما مصداق ظالم است که آمریکای مستکبر نیز از این رژیم جنایتکار حمایت می کند، پس اگر بخواهیم به وصیت امیرالمومنین عمل کنیم باید از مردم مظلوم فلسطین حمایت نماییم و با رژیم صهیونیستی ظالم مبارزه کنیم.

آیت الله طباطبایی با اشاره به جنایات متعدد رژیم صهیونیستی ضد مردم مظلوم فلسطین، اظهار داشت: دفاع از مردم فلسطین در مقابل ظلم هایی که رژیم صهیونیستی روا می دارد یک کار انسانی است که ربطی به دین یا مذهب خاصی ندارد.

نماینده ولی فقیه در سوریه ادامه داد: ما در آستانه جمعه آخر ماه رمضان و روز جهانی قدس هستیم و در سایه شیوع بیماری کرونا البته با روش های ابتکاری دیگر و طرق مختلف باید این روز مهم را گرامی و احیا بداریم.

آیت الله طباطبایی تاکید کرد: من همگان را جهت زنده نگهداشتن و احیا روز جهانی قدس، دعوت می کنم که بر بام خانه ها و مراکز مختلف پرچم فلسطین را به اهتزاز در آورند تا به همه جهان مخابره شود هر خانه از خانه مسلمانان و آزادگان، سنگری برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

وی در پایان سخنانش اظهار داشت: شعار رمضانی ما «هر خانه مسجد و مدرسه» بود و شعار ما در روز جهانی قدس «هر خانه پایگاه و سنگر برای آزادی قدس و فلسطین» خواهد بود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1069399