جزئیات شرط دانشیاری برای تبدیل وضعیت استادان اعلام شد

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اعضای هیئت علمی که قبل از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند، مشمول الزامی شدن اخذ مرتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت نمی‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، محمد علی‌کی نژاد  درباره الزامی شدن اخذ مرتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی بیان کرد: در آئین‌نامه ارتقای مرتبه اعضای هیئت علمی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأکید شده که برای تبدیل وضعیت به رسمی قطعی، متقاضی باید دانشیار باشد.

رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این مصوبه شامل اعضای هیئت علمی که قبل از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند نمی‌شود و فقط مشمول اعضای هیئت علمی می‌شود که بعد از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند.

وی ادامه داد: اعضای هیئت علمی که مشمول این مصوبه می شوند حدود ۷ تا ۸ سال زمان می برد تا پیمانی و سپس رسمی آزمایشی شوند، برای همین بعد از طی این زمان می توانند تلاش کنند به دانشیاری نیز ارتقا یابند.

رئیس هیأت عالی جذب خاطرنشان کرد: در مقطعی و به صورت موقت بنا به پیشنهاد هیأت مرکزی جذب و به منظور امنیت شغلی، امتیازات مورد نیاز برای تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی کاهش پیدا کرد.

علی کی‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در راستای اجرای سیاست‌های آمایش آموزش عالی و طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای کلیه اعضای هیئت علمی که بعد از یک فروردین ۹۹ به صورت پیمانی جذب شده‌اند، تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی قطعی اخذ مرتبه دانشیاری الزامی است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1085906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =