وحیدی: دشمن دنبال به چالش کشیدن امنیت است

وزیر کشور گفت: دشمن با تحریم‌های ظالمانه و خبیثانه و با فشار اقتصادی و ایجاد تنگنا بر مردم می‌خواهد موج نارضایتی مردم و مشکل امنیتی را به وجود بیاورد که البته تمامی این تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر اراده ملت ما تأثیری ندارد.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، وزیر کشور در نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: طبیعتا انتظامی کشور حوزه ای وسیع به گستردگی کشور و موضوعات متنوعی است که در کشور وجود دارد؛ به هر گوشه ای از کشور و موضوعات موجود که نگاه می کنیم جایگاه حوزه انتظامی در آن پررنگ و پرنقش است و جا دارد که تبریک بگویم به همه عزیزانی که در این مجموعه بزرگ توانسته اند با چنین توفیقی در این جایگاه انجام وظیفه کنند.

وحیدی به موضوع امنیت به عنوان کامل ترین و مهم ترین موضوع اشاره و عنوان کرد: در واقع امنیت نقطه کانونی است که دشمن هم بیش از پیش به آن تمرکز و توجه دارد.

وزیر کشور تصریح کرد: دشمن باتحریم های ظالمانه و خبیثانه خود و با فشار اقتصادی و ایجاد تنگنا بر مردم می‌خواهد موج نارضایتی مردم و مشکل امنیتی به وجود بیاورد که البته تمامی این تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر اراده ملت ما تاثیری ندارد؛ دشمن با راه اندازی جنگ رسانه ای و تبلیغاتی سوء و ایجاد دغدغه ذهنی در میان مردم، گروه های سیاسی، اجتماعی و ... به دنبال به چالش کشیدن امنیت است.

وی ادامه داد: بحمداله به برکت وجود رهبری فرزانه و حکیم و با نگاه همه جانبه ایشان و سردارانی همچون شما امنیت امروز کشور مثال زدنی است؛ امروز انتظامی کشور تلاش گر و جهادگر اصلی جبهه مقابله با دشمن است و تاکنون موفقیت های چشمگیر و بسیار ارزشمندی در مقابله با دشمنان داشته است.

وحیدی گفت: زمانی که مردم احساس می کنند فرزندان و تربیت شدگان خودشان در انتظامی برای برقراری امنیت شب و روز در تلاش هستند و شاهد شهادت عزیزی از مجموعه انتظامی می شوند (اشاره به عمل خبیثانه یکی از اراذل و اوباش و شهادت مامور انتظامی کشور طی روزهای اخیر) در حمایت از انتظامی کشور وارد میدان می شوند و با حضوری گسترده در مراسم تشییع پیکر شهید والامقام شرکت می کنند؛ همین وجود مردم سرمایه مهمی برای ناجاست و البته این هم نشان از این دارد که ماموران انتظامی با تمام وجود، مخلصانه در میدان و بامردم هستند و این نگاه محوری در ناجا حاکم است.

وزیر کشور تصریح کرد: اخلاق و برخورد کریمانه و محبت آمیز با مردم از ویژگی های انتظامی کشور است که این مجموعه را از سایر پلیس های کشورهای دیگر نیز متمایز کرده است؛ تلاش شما عزیزان را در میدان های مختلف مشاهده می کنیم؛ دشمن در تلاش است که حجم وسیعی از مردم را با فراخوان ها به میدان بیاورد این در حالی است که بحمدالله به رغم وجود برخی مشکلات ناجا خوب عمل کرده و میدان را هوشمندانه مدیریت کرده است.

وزیر کشور ادامه داد: باوجود چنین عملکرد خوبی طبیعتا انتظارات از انتظامی کشور بالا می رود؛ انتظامی کشور نشان داده که ظرفیت های خوبی دارد و مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" این ظرفیت، بلوغ و رشد و بالندگی را احساس کردند و ساختار جدید را ابلاغ فرمودند.

 وحیدی در ادامه چند موضوع مهم از جمله توجه به آسیب های اجتماعی و عواقب آن در جامعه و رفع آن، برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش، مقابله با قاچاق سلاح و سرقت اشاره کرد و گفت: این موارد از موضوعاتی است که انتظامی کشور بیش از پیش باید به آنها توجه کند و در راس امور خود قرار دهد.

وی به موضوع رفع آسیب های اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" نیز هست اشاره کرد و ادامه داد: آسیب های اجتماعی سرریز تمام ناهنجاری هاست و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد امروز آسیب های اجتماعی از مهم ترین مسائلی است که برای رفع آن باید انتظامی کشور اهتمام ویژه داشته باشد.

وحیدی تصریح کرد: موضوع سرقت، مقابله با قاچاق سلاح و برخورد با اراذل و اوباش از دیگر موضوعات مهمی است که باید رسیدگی به آن در راس امور قرار بگیرد؛ البته مقابله با قاچاق سلاح را به عنوان یک حرکت جدی در برنامه خود داشته باشید و در این راستا از تمامی ظرفیت های موجود بهره ببرید.

وزیر کشور در رابطه با برخورد قاطعانه با اراذل و اوباش ادامه داد: باید با اراذل و اوباشی که در جامعه هراس افکنی می کنند با تمام قدرت برخورد شود.

گفتنی است، ارتقاء اشراف اطلاعاتی در موضوع سرقت، ساماندهی بازارچه های مرزی، توجه به اقتصاد مرزنشینان، اهتمام به کاهش تلفات جاده ای با توجه به پیش رو بودن ایام نوروز و حجم بالای مسافران از دیگر مواردی بود که احمد وحیدی وزیر کشور به آن اشاره کرد و مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1132230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =