اعلام تسهیلات جدید برای دانشجویان علوم پزشکی انتقالی از خارج

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از جدیدترین تصمیم برای ارائه تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی انتقالی از خارج کشور خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، غلامرضا حسن زاده دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی از جدیدترین تصمیم برای ارائه تسهیلات به دانشجویان علوم پزشکی انتقالی از خارج کشور خبر داد و گفت: در آخرین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی به منظور ارائه تسهیلات برای دانشجویان انتقالی از خارج کشور مقرر شد که شرایط جدیدی برای آنها اعلام شود.

بیشتر بخوانید:

آخرین وضعیت مسمومیت دانشجویان علوم پزشکی سبزوار

وی افزود: به همین منظور در این جلسه مصوب شد برای کمک به این دسته از دانشجویان جهت آمادگی بیشتر تحصیلی، آزمون یک بار در سال به دو بار در سال افزایش پیدا کند.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی خاطرنشان کرد: البته پذیرش این دسته از دانشجویان تنها یک بار در سال خواهد بود و تنها آزمون دوبار در سال برگزار می‌شود.

به گزارش مهر، در سال گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان درباره انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل و برداشتن ممنوعیت انتقال مقرر شد که این دسته از دانشجویان در آزمون ارزیابی علمی ویژه دانشجویان ورودی‌های قبل از ژانویه ۲۰۱۹ شرکت کنند.

بر همین اساس مقرر شد دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور با تاریخ شروع به تحصیل قبل از ژانویه ۲۰۱۹ در صورت تصمیم به ادامه تحصیل خود در ایران ابتدا در یک آزمون ارزیابی علمی شرکت کنند و پس از آن در صورت کسب حدنصاب به شورای انتقال معرفی شوند.

آزمون ارزیابی علمی برای دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی شاغل به تحصیل در خارج از کشور که متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل هستند برگزار شد اما برخی از این دانشجویان خواستار فرصت بیشتر برای این آزمون شدند.

از آنجا که این آزمون ویژه دانشجویانی است که تا پیش از ۱۱ دی ماه ۱۳۹۷ مطابق با اول ژانویه ۲۰۱۹ شروع به تحصیل کرده اند. این دانشجویان می‌توانند در این آزمون شرکت کرده و در صورتی که نمره حد نصاب (۶۰ درصد نمره کل آزمون) را کسب کنند، به شورای انتقال معرفی شوند.

پیش از این نخستین دوره این آزمون ۱۵ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و مقرر شده بود که این آزمون تنها سه بار، در دی ماه سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ برگزار شود که با توجه به مصوبه جدید شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی دو نوبت برگزاری آزمون برای سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1200048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =