تشییع بی‌نظیر ۲۸۰ شهید گمنام/ سنگ تمام مردم ایران برای شهدا

پیکرهای مطهر ۲۸۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس ‌همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) در تهران و سراسر کشور تشییع شدند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بار دیگر قصه تکراریِ سردارانِ عشق و غریبی و غربت و رایحه روحانی شهادت و شمیم خوش شهیدان بی‌نام و بی‌نشان، این ایستاده‌ترین افتادگان برخاک و سفیران افلاک، در تقارن با روز شهادت مادر بی‌مزارشان، صدیقه‌ی طاهره (سلام‌الله‌علیها)، اولین شهیده مظلومه راه امامت و ولایت و عالی‌ترین اسوه مادران و همسران شهدا، با رجعت‌شان ایران اسلامی را آغشته به عطر کربلای معلا کرده‌ و پرچم شکوه‌شان را بر دل‌های عاشقان به اهتزاز در آورده‌اند.

بیشتر بخوانید:

هماهنگی جهت برگزاری کنگره ملی سرداران و ۱۲۰۰۰ شهید استان تهران تسریع می‌شود

 اینک در قلب خونین جهان، فرزندان غزه قهرمان با الهام از خط سرخ شهادت و الگوی آرمانی فرزندان گمنام ایران زمین، طریقِ عزت، آزادی، سعادت و سربلندی دنیا و آخرت را بیش از 60 روز هست که مشق می‌کنند و رمز و راز تداوم انقلاب و نهضت مقدس را مقاومت در برابر رژیم آپارتاید صهیونیستی می‌دانند.

دفاع مقدس فصل نورانی و جاودانه تاریخ ملت ایران است که با ایثار و جانفشانی جوانان این مرز و بوم عزت، اقتدار و سربلندی را برای همیشه تاریخ به ارمغان آورد. جوانانی که از جان خود گذشتند اما اجازه ندادند یک وجب از خاک میهن زیر چکمه متجاوزان بماند.

از این میان جایگاه شهیدان گمنام عظیم و غیر قابل توصیف است، شهیدانی که پیکر مطهرشان سال ها دور از وطن ماند و آنگاه که برگشتند ترجیح دادند که گمنام بمانند. بازگشت شهیدان گمنام به آغوش وطن، فصل دیگری از عشق و دلدادگی ملت باوفای ایران، خصوصا نسل جوان را رقم زد.

آیین تشییع پیکر مطهر 280 شهید گمنام صبح امروز (یکشنبه) همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در تهران و سراسر کشور آغاز شد. 

این شهدا در مناطق عملیاتی مجنون، مهران، شرق دجله و بصره، سومار، چزابه، شرهانی، فکه، میمک و پنج شیر به شهادت رسیده‌اند. پیکر 110 شهید گمنام در تهران و 170 شهید گمنام در 30 استان دیگر تشییع خواهند شد.

در این آئین، حاضران، حملات رژیم صهیونیستی به غزه را محکوم کردند و «شعار مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند و همچنین با شعار «لبیک یا حسین»، «لبیک یا زهرا» و «حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست» با پیکر شهدای هشت سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

تشییع پیکرهای مطهر 7 شهید گمنام در قم 

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسم تشییع پیکرهای مطهر هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس، امروز در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضور گسترده مردم بصیر و انقلابی قم برگزار شد.

در این مراسم، بعد از اقامه نماز آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها)، پیکرهای مطهر شهدای گمنام از حرم مطهر بانوی کرامت تا میدان جانبازان تشییع شد. امروز پیکرهای مطهر پنج شهید گمنام در بوستان‌های حافظ، گلها، لاله، شهریار و دانشگاه فنی و حرفه‌ای به خاک سپرده می‌شوند. 

قرار است پیکر مطهر یک شهید گمنام در روز سه شنبه بیست و هشتم آذر در شهرک صنعتی شکوهیه و یک شهید دیگر هم روز جمعه اول دی ماه در بوستان شهدای آذر به خاک سپرده شوند. این هفت شهید والامقام مربوط به عملیات‌های عاشورا 4، کربلای 5، تک دشمن در سومار، والفجر مقدماتی، خیبر، منطقه بانی بنوک و ایذایی والفجر 8 هستند.

تشییع پیکر 14 شهید گلگون‌کفن در مشهد

مراسم تشییع پیکر مطهر 12 شهید گمنام دفاع مقدس و 2 شهید حادثه تروریستی راسک  همزمان با تشییع پیکر مطهر 280دشهید گمنام سراسر کشور در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) از خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) آغاز شد.

خیابان‌های شهر مشهد در سالروز شهادت حضرت زهرا (س)  رخت عزا برتن کرده است و با پرچم و بیرق و کتیبه‌های عزا سیاه پوش شده‌اند.از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر هرچه به سمت حرم مطهر رضوی و میدان شهدا که نزدیکتر می‌شویم خیابان‌ها شلوغتر است و دسته‌های عزاداری در خیابان‌های منتهی به حرم و اجتماع زائران و مجاوران شهید پرور و انقلابی در عرصه میدان شهدا بیشتر به چشم می‌خورد.

عرصه میدان شهدا مملو از حضور زنان و مردان، جوانان و نوجوانانی است که آمده‌اند در اجتماع فاطمی شهر مشهد با پیکرهای مطهر 12 شهید گمنام  و گلگون کفن دفاع مقدس و 2 شهید امنیت که در حادثه تروریستی راسک سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند تجدید بیعت و وداع کنند.

تشییع 3 شهید بی‌نشان در لرستان

کاروان شهدای گمنام را که به لرستان آوردند، شهرها را طواف دادند. سه شهید گمنام عملیات‌های خیبر، کربلای 6 و بدر، سه بی‌نشان که حالا دیگر غریب نبودند.هر کسی می‌خواهد زیر تابوت را بگیرد و گره دل به بزم یاران بزند؛ به آن همه گمنامی، به گیسوان سفید مادر، به انتظارهای بی یوسف و چه کسی می‌داند در هر زنگ در برای آنان چه قیامتی برپا می‌شد؟

‌مردم ولایی و شهیدپرور لرستان با حضور پرشور در مراسم تشییع این شهدا، ضمن تجدید میثاق دوباره با آرمانهای انقلاب، پیکرهای مطهر3 یادگار دوران دفاع مقدس را در شهرهای کوهنانی،سپیددشت و فیروزآباد تشییع و به خاک خواهند سپرد.

 شهید گمنام 22 ساله که در منطقه جزیره مجنون و عملیات خیبر به شهادت رسیده در کوهنانی، شهید گمنام 20 ساله که در منطقه سومار و عملیات کربلای 6 به شهادت رسیده در سپیددشت و شهید گمنام 18 ساله که در منطقه شرق دجله و عملیات بدر به فیض عظیم شهادت نائل شده در فیروزآباد به خاک سپرده می‌شود.

تشییع پیکر مطهر 12 شهید گمنام در اصفهان

کاروان اهالی بهشت که از شانزدهم آذرماه حرکت خود در شهرستان‌های استان اصفهان را آغاز کرده بود امروز بیست و ششم آذرماه همزمان با سالروز شهادت صدیقه طاهره (س) در شهر اصفهان مورد استقبال مردم قرار گرفتند. اصفهانی‌ها امروز به بدرقه 12 شهید گمنام آمدند و با حضور در این اجتماع با عنوان «تشییع مادرانه» از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدای اصفهان وداع می‌کنند.

پس از تشییع شهدا در اصفهان، پیکر پنج شهید برای خاک سپاری به شهرهای کاشان، فلاورجان، جرقویه، فریدونشهر و شاهین شهر انتقال می‌یابد و پیکر هفت شهید دیگر، در مرکز صدا و سیما، تیپ 44 و 55 توپخانه ارتش و همچنین چهار بوستان شهید رجایی، قلمستان، لاله و گُل محمدی اصفهان به خاک سپرده می‌شوند.

تشییع باشکوه شهدای گمنام در بوشهر

مراسم تشییع و تدفین 5 شهید گمنام همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه‌ زهرا(س) ‌از درب بسیج مرکزی تا گلزار شهدای شهر بوشهر  با حضور مردم عزادار، خانواده های معظم شهدا، مسئولان لشکری و کشوری، آیت‌الله حسینی بوشهری، استاندار و جمعی از مسئولان آغاز شد.

پیکر مطهر شهدای خوشنام در پنج نقطه شهرستان‌های استان بوشهر از جمله، پارک جنگلی در روستای دهقاید، پارک ورودی شهر بوشکان شهرستان دشتستان، شهرک پردیس پتروشیمی پازارگاد در شهرستان جم، پارک غدیر واقع در روستای آبطویل بوشهر و روستای گلکی شهرستان تنگستان در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به خاک سپرده خواهند شد.

گیلان معطر به عطر لاله‌های زهرایی شد

جمله «‌امنیت اتفاقی نیست» را این روزها وقتی پیکرهای مطهر شهدا یکی پس از دیگری در خیابان‌هایمان‌ تشییع و بدرقه می‌شوند، بیش از هر زمانی با عمق جان درک می‌کنیم و چه بهاری شد این روزهای آخر پاییز و فاطمیه‌ای که عطرآگین‌تر از همیشه است‌.

شهرم با حضور پیکرهای مطهر این دلاورمردان در آخرین روزهای پاییز، بهار را تجربه می‌کند؛ لاله‌های زهرایی از بوستان انقلاب که برای اقتدار و امنیت مردم‌شان تا پای جان ایستادند و شهد شیرین شهادت را نوشیدند تا امنیت مردم حفظ شود؛ جوانانی که خود را سپر بلای مردم کردند تا خدشه‌ای به آرامش مردم وارد نشود که البته جاودانه شدن و شهادت مزد این مجاهدت و جانبازی است. یکی در دوران دفاع مقدس و دیگری سال 1402 در نبرد با تروریست‌های جیش‌الظلم این‌گونه جانفشانی می‌کند و حال با افتخار روی دستان مردم تشییع می‌شوند.

تشییع 5 شهید گمنام با حضور پرشور مردم بندرعباس

پیکر شهدای گمنام بر دستان مردم بندرعباس از بوستان دباغیان تا مسجد جامع بندرعباس با حضور استاندار، مسئولین قضایی، انتظامی، نظامی و خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و مردم عزادار تشییع شد.

پیکرهای این شهدا، 22 آذر ماه وارد هرمزگان شده است و در روستای شمیل شهرستان حاجی آباد، فاریاب رودان، تیپ مردم پایه سپاه امام سجاد هرمزگان، شهرداری بندرعباس، و شهرک شهید سلیمانی شهرستان سیریک به خاک سپرده می‌شود.

این شهیدان گمنام در عملیات‌های بدر، در سال 67 به شهادت رسیده اند و در مناطق عملیاتی شرق دجله و شلمچه تفحص شدند که قرار است پیکر مطهر این شهدا در روستای شمیل، فاریاب رودان، شهرداری بندرعباس، شهرک شهید سلیمانی و تیپ مردم پایه سپاه امام سجاد(ع) استان تدفین شوند.

تشییع پیکر مطهر 10 شهید گمنام در زاهدن

پیکر مطهر 10 شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) با حضور پرشور اقشار مختلف مردم در زاهدان تشییع شد.پیکر مطهر این شهدای گرانقدر دوران طلایی دفاع مقدس از محل مسجد جامع زاهدان تشییع شد تا در ادامه در نقاط مختلف خاکسپاری شود.

تشییع شهدای گمنام در ایلام

در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تشییع پیکرهای مطهر چهار شهید والامقام گمنام دفاع مقدس در ایلام با حضور باشکوه مردم عزادار آغاز شده است‌. مردم شهیدپرور این دیار، این شهدای والامقام را از میدان شهدا تا میدان 22 بهمن تشییع می‌کنند.  

پیکر این شهیدان پس از تشییع در ایلام برای تدفین به شهرستان های چوار، دره شهر و چرداول فرستاده می شود. یک پیکر که در منطقه عملیاتی "والفجر سه" واقع در مهران تفحص شده 29 آذرماه در بخش آسمان‌آباد چرداول و پیکر پاک یک شهید دیگر تحفص شده در منطقه عملیاتی "بیت المقدس" در تاریخ 28 آذر در بخش ماژین دره شهر تشییع و تدفین می شود.

پیکر پاک شهید دیگر تفحص شده در منطقه عملیاتی "شلمچه" 27 آذرماه در محوطه شرکت پالایشگاه گاز ایلام و شهید دیگر هم که در منطقه عملیاتی "والفجر یک" در منطقه فکه در جغرافیای دهلران تفحص شده نیز 30 آذرماه در منطقه گنجوان بخش بولی شهرستان چوار تشییع و تدفین می‌شوند.

تشییع آلاله‌های گمنام زهرایی در ساری

تشییع پیکرهای شهدای خوشنام از ساعت 9 صبح امروز در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ساری آغاز شد.‌ پیکرهای مطهر آلاله‌های زهرایی به مدت یک هفته میهمان مردم دیار علویان بودند.

پیکر مطهر این شهدای خوشنام دفاع مقدس ‌تا میدان امام خمینی (ره) ساری با حضور مردم ولایتمدار و شهیدپرور استان تشییع می‌شوند و پس از تشییع استانی، برای برگزاری آئین تشییع و تدفین، به شهرهای رامسر، فریدونکنار، بابلسر، آمل، بابل، قائمشهر، ساری، میاندورود و گلوگاه منتقل خواهند شد.

تشییع 2 شهید گمنام در زنجان

همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پیش از ظهر امروز مراسم تشییع دو شهید گمنام بر روی دستان مردم ولایت مدار و شهید پرور شهر زنجان برگزار شد. این شهدای والامقام در میان خیل عزاداران فاطمی و ادای احترام نظامی از محل مسجد جامع زنجان تا امامزاده سید ابراهیم زنجان بدرقه شد. 

پیکر مطهر شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس از 22 آذر میهمان مردم استان زنجان بودند و زنجانی ها به مدت 5 روز در معراج شهدای حسینیه عاشقان ثارالله زنجان این شهدا را زیارت کردند.

تشییع پیکر 5 شهید گمنام در خراسان جنوبی

مردم خراسان جنوبی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، شهدای گمنام را تشییع کردند؛ 5 شهید گمنام نزدیک 10 روز است که مهمان شهرها و روستاهای خراسان جنوبی هستند و امروز 3 شهید بر روی دستان مردم شهیدپرور بیرجند تشییع شدند.

امروز همچنین 2 شهید گمنام دیگر در شهرستان زیرکوه تشییع و در روستاهای مرزی بارنجگان و استند به خاک سپرده می‌شوند.

استقبال مردم قزوین از 8 کبوتر گمنام فاطمی

 صبح امروز یک شنبه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم تشییع پیکر مطهر 280 شهید گمنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار شد.

مردم مومن و انقلابی استان قزوین نیز هم زمان با ایام فاطمیه میزبان 8 شهید گمنام تازه تفحص شده بودند. این 8 شهید گمنام تازه تفحص شده در استانداری قزوین، روستاهای آق بابا و بکندی در بخش کوهین، شهر سیردان در بخش طارم، روستای یحیی آباد شهرستان تاکستان، شهر الوند و شهر ارداق شهرستان بوئین زهرا با دستان مردم انقلابی قزوین به خاک سپرده شدند.

مراسم تشییع و خاکسپاری یکی از شهدای گمنام، با استقبال پرشور اقشار مختلف مردم از میدان آزادی (سبزه میدان) آغاز  و تا محل استانداری قزوین ادامه پیدا کرد. مردم مومن و همیشه در صحنه قزوین، با برپایی دسته های عزاداری، از لاله های گلگون کفن انقلاب اسلامی استقبال کردند.

تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در آذربایجان شرقی

همزمان با سراسر کشور، امروز از رأس ساعت 10 در تبریز و از میدان شهدا تا میدان ساعت این شهر، پیکر مطهر 6 شهید گمنام دفاع مقدس، بر دوش مردم ولایی و انقلابی تبریز تشییع و پس از اقامه نماز توسط امام جمعه تبریز، به محل‌های تعیین شده برای دفن اعزام می‌شوند.

مرکز فنی و حرفه‌ای تبریز میزبان یکی از شهدای گمنام 21 ساله است و یکی دیگر از شهدای گمنام که 23 ساله است در شهر تیمورلوی گوگان از توابع آذرشهر دفن می‌شود و پیکر شهید سوم نیز که 45 ساله است به شهرستان اهر منتقل شده و در جوار مقبره شیخ شهاب الدین اهری به خاک سپرده خواهد شد.

پیکرهای شهدای چهارم و پنجم به ترتیب با 22 سال و 27 سال سن نیز در شهرستان میانه و پادگان آماد و پشتیبانی شهرستان مراغه به خاک سپرده خواهند شد. یکی از شهدای گمنام نیز در حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) تبریز تدفین خواهد شد.

تشییع 3 قهرمان وطن در بجنورد

مراسم تشییع پیکر مطهر سه شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس ، امروز در مسیر میدان شهید تا میدان کارگر بجنورد برگزار شد. در این مراسم، اقشار مردم و مسئولان، بسیجیان، خانواده معظم شهدا، اصناف و بازاریان، معلمان و دانش آموزان و دانشجویان، همه و همه شرکت کردند. 

مردم استان با حضور باشگوه خود درتشییع پیکر شهیدان گمنام عشق و ارادت به وطن و جانفشانی در راه انقلاب را بار دیگر نشان دادند. 280 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها دخت نبی اکرم بر روی دستان مردم ولایی مناطق مختلف کشور تشییع و تدفین شدند که سه شهید گمنام در شهرهای شیروان، خانلق و گلستان شهر بجنورد خاکسپاری می‌شود.

یکی از این شهدای والامقام سپس برای طواف و وداع به آستان امامزاده سید عباس علیه السلام بجنورد و سپس برای خاکسپاری، به شهرک گلستان بجنورد منتقل می‌شود. دو شهید گمنام هم در شهرستان شیروان خاکسپاری خواهند شد.

بدرقه مردم دارالمومنین همدان از شهدای گمنام

همزمان با سالروز شهادت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها مراسم تشییع پیکر مطهر 2 شهید گمنام با حضور جمع کثیری از مردم ولایت مدار همدان در میدان امام (ره) برگزار شد.

مردم دارالمومنین و همیشه در صحنه همدان با حضور پرشور خود در این مراسم برای بار دیگر پیوند عمیق خویش با شهدا را به نمایش گذاشتند.این شهیدان گمنام کوچه به کوچه بر دوش مردم تشییع و با حضور خود به ما یادآور شدند که این امنیت و اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان به واسطه از خود گذشتگی و ایثارگری این عزیزان به دست آمده است.

حاضران در این مراسم  به امامت حجت الاسلام و المسلمین  حبیب الله شعبانی موثقی  امام جمعه همدان بر پیکرهای پاک شهدای گمنام نماز اقامه کردند.پیکر یکی از این شهیدان گمنام در بوستان فدک شهرک فرهنگیان همدان به خاک سپرده شد.همچنین پیکر 2 شهید گمنام دیگر نیز در روستای علیصدر کبودرآهنگ و زرین دشت برزول نهاوند تدفین و خاکسپاری شد.پیکر پاک یک شهید گمنام دیگر نیز قرار است ششم دی ماه امسال در یکی از شهرهای استان همدان تشییع و خاکسپاری شود.

تشییع پیکر 5 شهید گمنام در استان یزد 

مراسم تشییع پیکرهای شهدا امروز صبح از میدان امام حسین (ع) یزد به صورت خودرویی تا پارک کوهستان یزد برگزار شد. سپس پیکر شهید عزیز روی دست های مردم یزد قرار گرفت و مراسم تشییع با حضور هزاران نفر از عاشقان شهدا تا محل تدفین آن شهید در نقطه یادمانی پارک کوهستان برگزار شد.  

همزمان پیکر یک شهید گمنام دیگر در بافق روی دست های مردم شهید پرور این شهر تشییع شد. پیکر این شهید عزیز با حضور خیل مشتاقان راه شهدا در منطقه تاریخی و گردشگری باقرآباد بافق دفن شد.  

در اردکان هم مردم ولایی و شهید پرور پیکر یک شهید گمنام را صبح امروز تشییع کردند. پیکر این شهید عزیز هم در کانون فرهنگی تربیتی امام خمینی (ره) اردکان به یادگار سپرده شد تا الهام بخش هنرآموزان و کارآموزان این مرکز فرهنگی باشد.

تشییع شهدای گمنام در ارومیه

مراسم تشییع شهدای گمنام دوران دفاع مقدس با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان استانی در ارومیه برگزار  شد.این مراسم از میدان انقلاب (ایالت) ارومیه آغاز شد و پیکر مطهر شهدا از این میدان به‌سمت خیابان سرداران تشییع می شود.

این شهدای گرانقدر در یگان ویژه نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی، حوزه علمیه امام خامنه‌ای ارومیه و تیپ مهندسی رسول اکرم سپاه   تدفین خواهند شد.

تشییع پیکر 7 شهید گمنام در کرمانشاه

مراسم تشییع پیکر هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس و شهید مدافع حرم شهید رضا عباسی، همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) از میدان آیت‌الله کاشانی به سمت مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد.

تشییع باشکوه پیکر مطهر شهدای گمنام در گرگان

مراسم تشییع پیکر این دو شهید والامقام با حضور گسترده مردم شهیدپرور و قدرشناس، پس از اقامه نماز، از حسینیه عاشقان ثارالله گرگان به سمت آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) انجام شد.

این شهدا یکی 17 ساله، در عملیات خیبر - جزیره مجنون و دیگری 20 ساله، در کربلای 5 - شلمچه، به شهادت رسیدند.قرار است پیکر مطهر شهید 20 ساله امروز در محوطه صداوسیمای گلستان و پیکر پاک دیگری، سه شنبه در محوطه پردیس دانشگاه جامع گلستان در شهر سرخنکلاته به خاک سپرده شود.

تشییع باشکوه پیکرهای مطهر 4 شهید گمنام ‌در کردستان

مراسم تشییع پیکرهای مطهر 4 شهید گمنام دوران دفاع مقدس صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) در مرکز استان کردستان آغاز شد.

در این مراسم باشکوه که زودتر از ساعت اعلام شده مردم حضور یافته بودند، پیکر مطهر شهدا با حضور نماینده ولی فقیه در کردستان، استاندار، فرماندهان سپاه بیت‌المقدس، انتظامی، مرزبانی، ارتش، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم برروی دوش مردم از میدان آزادی تا انقلاب سنندج تشییع شد.

براساس هماهنگی‌های به عمل آمده قرار است پیکر مطهر یکی از این شهدا در ستاد سپاه بیت‌المقدس کردستان، یکی دیگر از شهدا در محل کارخانه سیمان بیجار و پیکر 2 شهید دیگر نیز در پارک لاله دهگلان و روستای قلعه قروه تدفین و خاکسپاری شوند.

تشییع پیکر مطهر 8 شهید گمنام در اراک

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) هشت شهید گمنام در اراک بر روی دستان مردم  خداجوی اراک تشییع شدند. مسیر تشییع این شهدای والامقام از خیابان شهید رجایی اراک آغاز و به مصلای بیت المقدس ختم می شود.

قرار است یکی از این شهدای خوشنام در حوزه علمیه خاتم الانبیاء به خاک سپرده شود. دو شهید دیگر هم 10 روز دیگر در کارخانه هپکو و پتروشیمی اراک آرام می گیرند و  پنج شهید باقی مانده نیز به معراج الشهدا باز گردانده می شوند.

رایحه شهادت استان البرز را فرا گرفت

در سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) مردم غیور البرز به استقبال 6 نامدار گمنام رفتند؛ مسافران بهشتی از مناطق عملیاتی والفجرهای 4، 5،8 و خیبر آمده‌اند

هزاران زن و مرد در این سرزمین نور و معنویت امروز با شهدای گمنام این ستارگان فروزان کهکشان اخلاص و ایثار پیمان  وفاداری و ایستادگی بستند مردم حقیقتاً جلوه‌های به یاد ماندنی از عشق و علاقه خود به مکتب سرخ شهادت آفریدند وبر پاسداری از ارزش‌های اسلام و انقلاب تاکید کردند.

پیکر پاک این شهدای گمنام در 6 نقطه استان البرز آرام می‌گیرد.

تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در شیراز

مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) با حضور مردم شهیدپرور شهر شیراز از مقابل دانشگاه شیراز به سمت میدان امام حسین علیه اسلام در حال برگزاری است.

 پیکر مطهر شهیدان گمنام دوران دفاع مقدس از 15 آذر میهمان مردم استان فارس بودند و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، رزمایش فرهنگی استقبال از شهدا در 2 هزار نقطه استان برگزار شد.

پیکر مطهر 6 شهید گمنام پس از مراسم تشییع، در شش نقطه از استان یعنی فرودگاه بین‌المللی شهید آیت الله دستغیب (ره) شیراز، سازمان قضائی نیروهای مسلح استان فارس، دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی شهرستان اقلید، مؤسسه فرهنگی تربیتی امام علی (ع) شهرستان لارستان، شهر آشنا شهرستان خنج و دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان خاکسپاری خواهند شد.

مراسم خاکسپاری پیکر مطهر 3 شهید گمنام دیگر هم 7 دی همزمان با سالروز وفات حضرت ام‌البنین (س) در شهر عماد شهر لارستان، مرکز آموزش شهید دستغیب (ره) فراجای جهرم و بوستان سعدی شهر ده‌بید صفاشهر انجام می‌شود.

تشییع پیکر شهدای گمنام در ‌یاسوج

مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) با حضور مردم شهیدپرور شهر یاسوج از مقابل امامزاده عبدالله(ع) به سمت میدان امام حسین علیه السلام در حال برگزاری است.

پیکر مطهر این شهدای والامقام به طرف استانداری تشییع و یکی از شهدا در محوطه‌ی استانداری با برنامه ریزی انجام شده به یاد سپرده خواهد شد.

عزاداران بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) پس از تشییع این شهدا تا میدان امام حسین (ع) و اقامه نماز و خاکسپاری یکی از این شهدا در استانداری، مسیر امامزاده عبداله(ع) تا امامزاده شاه مختار(ع) را پیاده روی می‌کنند.دو شهید دیگر که بیش از یک هفته میهمان مردم استان بود نیز به تهران منتقل می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1211260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =