تهران - ایسکانیوز: حساس‌ترین بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب بین قدرت‌های بزرگ انگلیس، اسپانیا، آلمان و ایتالیا برگزار می‌شود.

دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب و فردا با 4 دیدار به پایان می‌رسد. دو دیدار حساس‌تر، سه‌شنبه شب برگزار خواهد شد. امشب منچسترسیتی با بارسلونا و یوونتوس با دورتموند بازی می‌کنند و چهارشنبه شب، بایرلورکوزن و آرسنال میزبان التیکومادرید و موناکو خواهند بود.

یووه - دورتموند / نبرد سنتی

یوونتوس و دورتموند، نبرد قدیمی تیم‌های ایتالیایی و آلمانی را تکرار می‌کنند. صدرنشین سری آ امشب ساعت 23:15 در ورزشگاه یوونتوس آرنا میزبان دورتموند است و می‌خواهد بعد از سال‌ها، انتقام فینال سال 1997 را بگیرد. اوج گیری همزمان یوونتوس و دورتموند اواسط دهه 90 باعث شد این دو تیم سه بار روبروی هم قرار بگیرند. در مرحله گروهی فصل 1995/96، یوونتوس در بازی رفت و در زمین دورتموند 3-1 پیروز شد اما دورتموندی‌ها دور برگشت در ورزشگاه دل‌آلپی با پیروزی 2-1، انتقام بازی رفت را گرفتند. یوونتوس در آن فصل به قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا رسید. یک سال بعد، دو تیم بازی فینال لیگ قهرمانان را در ورزشگاه المپیک مونیخ برگزار کردند. دیداری حساس، که در نهایت با برتری 3-1 دورتموند و قهرمانی این تیم به پایان رسید. از آن زمان تا امروز، بیانکونری‌ها دنبال فرصتی برای انتقام هستند. یوونتوسی‌ها یک سال بعد دوباره به فینال رسیدند و منتظر دورتموند در بازی فینال بودند اما شکست دورتموند در مرحله نیمه‌نهایی مقابل رئال، اجازه تکرار فینال دورتموند - یووه را نداد. رئال هم مثل دورتموند یووه را برد و قهرمان شد. حالا بعد از 18 سال، یوونتوس فرصت انتقام از وستفالن‌نشین‌ها را بدست آورده است. کلوپ و تیمش بعد از شروع بسیار بد در این فصل، هر سه بازی آخرشان در بوندسلیگا را برده‌اند و با روحیه‌ای خوب مقابل صدرنشین سری آ قرار می‌گیرند.

منچسترسیتی - بارسلونا / قرعه سیاه

منچسترسیتی، بدشانس‌ترین تیم سال‌های اخیر اروپا بوده است. آن‌ها دو سال قبل بخاطر همگروهی با رئال مادرید و دورتموند نتوانستند از دور گروهی بالا بیایند. فصل پیش و این فصل هم سرنوشت آن‌ها یکسان بوده است. تیم پیگرینی در دور گروهی با بایرن همگروه شده و بعد از قرار گرفتن در رده دوم، مرحله یک هشتم نهایی قرعه‌اش به بارسلونا خورده است. فصل قبل، سیتی در دو بازی رفت و برگشت مقابل بارسا حرفی برای گفتن نداشت اما امسال می‌خواهد از تکرار این سرنوشت جلوگیری کند. این مسابقه هم مثل بازی یووه و دورتموند امشب ساعت 23:15 برگزار هواهد شد.

بایرلورکوزن - اتلتیکومادرید / به دنبال شگفتی

اتلتیکو به عنوان قدرت جدید فوتبال اروپا، در مرحله یک هشتم نهایی با قرعه نسبتا خوبی روبرو شد. لورکوزن که فصل پیش نمایش خوبی در بوندسلیگا داشت این فصل از روزهای اوجش فاصله گرفته و سابقه خوبی در لیگ قهرمانان اروپا ندارد. لورکوزنی‌ها معمولا در صعود از مرحله گروهی موفق هستند اما در مراحل بعدی لقمه راحتی برای غول‌های اروپا محسوب می‌شوند. لورکوزن در صورت حذف اتلتیکومادرید می‌تواند شگفتی‌ساز این فصل لیگ قهرمانان باشد.این بازی فردا شب برگزار می‌شود.

آرسنال - موناکو / مسیر سبز

آرسن ونگر بر خلاف پیگرینی، مرد خوش شانس قرعه کشی‌های اروپایی است. آرسنال که در دور گروهی بعد از دورتموند دوم شد، در مرحله یک هشتم به جای قرعه‌هایی مثل بارسلونا، رئال مادرید، بایرن‌مونیخ و اتلتیکو مادرید، با موناکو بازی می‌کند. بین تیم‌های صدرنشین دور گروهی، فقط پورتو می‌توانست حریف راحت‌تری برای شاگردان ونگر باشد. موناکو بعد از جدایی فالکائو و خامس رودریگز، در رده چهارم لوشامپیونه قرار دارد. به نظر نمی‌رسد ونگر و تیمش برای صعود از این مرحله به دردسر بیفتند.این بازی فردا شب برگزار می‌شود.
کد خبر: 228452

وب گردی

وب گردی