خدمات پایه در حوزه درمان در حال بازنگری و تدوین است

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت از اولویت های حوزه درمان است، از ابلاغ خدمات طب تسکینی و مراقبت در منزل و آیین نامه مراکز ناباروری خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز دکتر قاسم جان بابایی، در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر بازنگری خدمات پایه که از مفاد برنامه ششم توسعه است، تاکید کرد و گفت: خدمات پایه در حوزه درمان در حال بازنگری و تدوین است.

وی افزود: از اولویت های دیگر معاونت درمان تدوین راهنماهای بالینی و استانداردهای خدمت است که تاکنون ۶۱ گایدلاین و راهنمای بالینی آماده شده و بقیه نیز در حال تدوین است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه آیین نامه های توانبخشی و مراکز شیمی درمانی سرپایی و دستور العمل شیمی درمانی تدوین و به دانشگاهها ابلاغ شده است، تصریح کرد: خدمات طب تسکینی و مراقبت در منزل و آیین نامه مراکز ناباروری به زودی ابلاغ خواهد شد.

دکتر جان بابایی گفت: به منظور دستیابی به اطلاعات بیماران مبتلا به سرطان و پیگیری درمان آنها سامانه ثبت به زودی به بهره برداری خواهد رسید و هر بیمار سرطانی از طریق یک کد شناسه در سامانه سیمای ایران که در اختیار دانشگاهها قرار خواهد گرفت، شناسایی و رصد خواهد شد.

700

کد خبر: 918180