بهره‌بردارى از ایستگاه‌های جدید خط ۶ مترو تا پایان سال

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید در خط‌ ۶ مترو تا پایان سال خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سید مناف هاشمی معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از مراحل ساخت و بهره‌بردارى از نیمه شمالى خط ٦ مترو تهران گفت: بیش از ٩٣ تا ٩٥ درصد ساخت این خط پیشرفت داشته و مهمترین مسأله در این خط، تأمین تجهیزات و تأسیسات مانند پله‌های برقی است.

وى با بیان اینکه ۵ ایستگاه در نیمه جنوبى خط ٦ مترو قبلا به بهره بردارى رسیده است، گفت: این خط از شمال غرب پایتخت (کوهسار) آغاز و در پایان به دولت آباد می‌رسد که بهره‌بردارى از ٢ ایستگاه دیگر در نیمه جنوبى و ۴ ایستگاه در نیمه شمالى تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

هاشمى با بیان اینکه توسعه مترو به عنوان اولویت نخست مدیریت شهرى مورد تاکید است‌، گفت: معتقدم از طریق منابع مالى شهرداری تهران، بودجه تخصیص یافته از سوى دولت، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل از مجتمع‌های ایستگاهى می‌توانیم منابع مورد نیاز توسعه، تکمیل و بهره بردارى از خطوط در دست اجرا را تأمین کنیم.

مترو تهران یک پروژه ملى است

همچنین در حاشیه این بازدید مصطفى کاظمى مشاور و مدیر کل دفتر شهردار تهران با تأکید بر اینکه توسعه مترو به عنوان یکى از مطالبات شهروندان مورد توجه همه ادوار مدیریت شهرى بوده و در این دوره نیز تاکید شهردار تهران توسعه خطوط مترو و تکمیل و بهره بردارى از بخش‌هاى باقیمانده است، گفت: معتقدم تأمین منابع و حمایت نظام بانکى در این بخش بسیار تأثیرگذار است.

مدیرکل دفتر شهردار تهران با بیان اینکه مترو، پروژه شهردارى تهران نیست، تصریح کرد: مترو تهران یک پروژه ملى است که حمایت بخش مهمى از حاکمیت را نیز می‌طلبد.

وى تأکید کرد: معتقدم اگر به توسعه مترو به عنوان یک پروژ شهردارى نگاه شود حتما در مسیر توسعه با چالش‌هایى مواجهه خواهد بود اما در سایه حمایت دولت به عنوان یک پروژه ملی، بی شک موانع بانکی موجود نیز برطرف خواهد شد.

انتهاى پیام/

کد خبر: 1070412