شیوه نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی بررسی شد

جلسه «بررسی شیوه نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی» در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، جلسه «بررسی شیوه نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی» به منظور تدوین نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی با حضور  شمس رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، حمیدی فر مدیرکل پژوهش معاونت علوم انسانی و هنر، میثم چگین معاون مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر، ولی الله شالی مدیر دفتر گروه هنر و تعدادی از نمایندگان اعضای هیأت‌علمی تمام وقت رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

 مجید شمس در این جلسه با تأکید بر افزایش کیفیت در آموزش و پژوهش، گفت: وجود ۲۵ هزار عضو هیأت علمی تمام وقت در دانشگاه آزاد اسلامی، بیانگر نقش این دانشگاه در آموزش عالی کشور است. اعضای هیأت علمی، سرمایه‌های انسانی دانشگاه‌ها و کشور هستند که موجب کاهش خروج جوانان، سرمایه‌های ملی و ارز از کشور می‌شود.

وی به دستاوردهای مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، اشاره و تصریح کرد: بازنگری و به روزرسانی سرفصل‌های درسی، راه‌اندازی سامانه های آموزشیار و پژوهشیار به منظور یکپارچه‌سازی مدیریت آموزش و پژوهش، فراهم کردن امکان برگزاری جلسات پیش دفاع و دفاع متمرکز و ... از جمله این دستاوردهاست.

رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بر اهمیت مسأله محور بودن امر پژوهش و لزوم شکل‌گیری نظام موضوعات پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی تأکید کرد و افزود: با توجه به زمان و انرژی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی صرف انجام پژوهش‌های دانشگاهی می‌کنند، بهتر است که این پژوهش‌ها از ابتدا در جهت حل نیازها و مسائل به روز جامعه و مشکلات کشور هدایت شوند تا در امر تولید دانش و دستیابی به اهداف کاربردی‌تر بتوان از نتایج این پژوهش‌ها بهره برد.

 فاطمه حمیدی‌فر در این نشست اسناد بالا دستی کشور را مرجع تغییر و تحول در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: باید با مرجعیت این اسناد، دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی سرآمد و پاسخگو در راستای تمدن نوین اسلامی تبدیل شود. پایه‌های اصلی تفکر تعالی یعنی حکمی‌سازی، بومی‌سازی و بروزرسانی از سوی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی تبیین شد و در تمامی فرایندهای سیاست‌گذاری، تدوین و بازنگری برنامه‌های درسی، تأسیس رشته‌های جدید و ... مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه این نشست اعضای هیأت علمی در خصوص بررسی فرصت ها و محدودیت‌ها در نگارش نظام موضوعات پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی رشته‌های هنر، معماری و شهرسازی به بحث، تبادل نظر و ارائه راهکارهای اجرایی پرداختند. 

انتهای پیام/

کد خبر: 1127167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =