شبکه‌سازی فناوران، هدف اصلی در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی است

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه به دنبال شبکه سازی در رویداد ملی گام دوم هستیم تا ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی به صورت یک زنجیره واحد عملیاتی شود، گفت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تا ۸۰ میلیارد تومان از شرکت‌ها و طرح‌های برگزیده در رویداد حمایت در قالب تسهیلات و سرمایه گذاری می‌کند. 

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ابراهیم گیوکی، رئیس استان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه گزارش اقدامات واحدهای استانی دانشگاه آزاد اسلامی در استان مرکزی گفت: واحدهای این استان در طرح‌های پژوهشی دارای رتبه‌های برتر در کشور هستند. این استان تجربیات خوبی در موضوع فناوری و پژوهش دارد و این تجربیات را به واحدهای دیگر  منتقل کرده است. 

وی  با اشاره به برگزاری رویداد ملی گام دوم در سال آینده توسط دانشگاه آزاد، افزود: دانشگاه اراک و واحدهای مرتبط برنامه‌های متنوعی را برای پیش رویدادها و چالش‌های فناوری برنامه‌ریزی کرده یا در حال اجراست. اولویت ما در انتهای سال و ابتدای سال آینده فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و بسترهای شرکت فناوران و ایده پردازان در رویداد است. همچنین در حال رایزنی و تعامل با شرکت‌های صنعتی و تولیدی هستیم تا بتوانیم ارتباط صنعت و دانشگاه را مستحکم‌تر کنیم و برای رویداد ملی گام دوم از ظرفیت این بخش نیز به نحو احسن بهره ببریم. 

در ادامه وحید ضرغامی، قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد را یک رویداد فناورانه مهم و موثر در کشور دانست و گفت: در آسیب شناسی کلان دانشگاه آزاد اسلامی به دو موضوع برندینگ و اقتصاد دانشگاه پرداختیم. برند دانشگاه در سال‌های گذشته برند دانشگاه آزاد اسلامی با محتوای آموزشی بیشتر شناخته شده و فضای کسب و کار و فناوری در اولویت‌های اصلی دانشگاه قرار نداشت. رویداد ملی گام دوم با اهداف مهمی از جمله در این دو موضوع در دستور کار قرار گرفته است. 

وی افزود: این رویداد نیازمند پیش رویدادهایی است که باید در سطح استان‌ها و واحدهای استانی برگزار شود تا امروز نیز ده‌ها چالش و رویداد برگزار شده و نیازمند است تا در بحث تبلیغات محیطی و هدفمند با نهادهای دیگر نیز وارد گفت‌وگو شد تا بتوانیم مردم را با رویداد و اهداف آن آشنا کرد. بدون شک آشنایی بیشتر مردم با ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی آنها را برای ورود فرزندانشان به دانشگاه ترغیب خواهد کرد. ظرفیت کم نظیر و حتی بی‌نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد که شامل کارگاه‌ها و آزمایشگاهای مجهز، مراکز رشد و سراهای نوآوری و هیات علمی سطح بالایی است. گفتمان جدید دانشگاه آزاد، دانشگاه کارآفرین و حل مساله است و دانشجویانی که وارد این محیط شوند، با دستور کار جدید دانشگاه به عنوان کارآفرین فارغ التحصیل خواهند شد و والدین دیگر دغدغه شغل فرزندان خود را نخواهند داشت. 

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد، مسیر فناوری و کسب و کار مشخص است و رویداد ملی گام دوم قصد دارد تا این مسیر را به صورت شفاف در یک محیط و مکان و زمان به مردم و خود اعضای دانشگاه آزاد معرفی کند. 

 ضرغامی تاکید کرد: به دنبال شبکه سازی در رویداد ملی گام دوم هستیم تا ظرفیت های دانشگاه آزاد به صورت یک زنجیره واحد عملیاتی شود. سرمایه گذاران و نهادهای تصمیم ساز در پایتخت حضور دارند و حضور آنها در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های دانشگاه به این بخش تاثیرگذار باشد. همچنین صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد تا ۸۰ میلیارد تومان از شرکت‌ها و طرح‌های برگزیده در رویداد حمایت در قالب تسهیلات و سرمایه گذاری می‌کند. 

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان مرکزی گفت: چالش ملی با محوریت واحد اراک برگزار خواهد شد تا محصولات خوب دانشگاه آزاد را شناسایی و تجمیع کنیم. مجموعه های صنعتی استان  نیز در بخش داوری چالش شرکت  و از طرح های برتر در قالب سرمایه گذاری حمایت خواهند کرد. این امر به سرمایه گذاری واقعی صنعت در طرح های دانشگاهی می انجامد. فراخوان تجهیزات و ماشین آلات صنعتی کشاورزی در این راستا با مرکزیت واحد اراک تعریف خواهد شد. این چالش در حال برنامه ریزی است و به زودی برگزار خواهد شد تا بتوانیم ارتباط میان صنعت و دانشگاه را به صورت عینی عملیاتی کنیم. 

 طاهر ارمغانی، محسن قیصری و امیر جعفری از معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری به ارائه فرآیندهای اجرایی رویداد ملی گام دوم و تبیین مدل اجرایی - عملیاتی سکوی فناوری، تبلیغات و اقدامات رسانه ای و استفاده از ظرفیت های استانی رسانه ها برای اطلاع رسانی رویداد ملی گام دوم و همچنین استفاده از ظرفیت های موجود در آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیات علمی پرداختند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1129139

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =