تیم اطلاع رسانی دولت در شروع کار هوشمند کردن ارز ضعیف بود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم اطلاع رسانی دولت می بایست قبل از انجام هر گونه اقدامی مانند این جراحی بزرگ اقتصادی اقناع عمومی را در نظر می‌گرفت.

محسن علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسکانیوز؛ با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه شیوه خاصی را در روش پرداخت یارانه‌ها برای دولت مشخص نکرد، گفت: با اینحال دولت مکلف شد کالاهای اساسی را به قیمت شهریور 1400 در اختیار مرد قرار دهد. ولی اینکه این کار به چه شیوه‌ای انجام دهد به عهده دولت است.

وی افزود: استفاده از کالابرگ الکترونیک برای تأمین کالاهای اساسی از پیشنهادهای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به دولت بود، اما دولت ترجیح داد این یارانه‌ها را به صورت نقدی در دو سه ماه اول انجام دهد و بعد از شیوه تخصیص یارانه از طریق کالابرگ استفاده کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در انتخاب شیوه اجرا مخیر است، اما الزام دارد که کالاهای اساسی را باید با قیمت 1400 به دست مصرف کننده برساند.

علیزاده با انتقاد از اینکه اطلاع رسانی دولت در شروع کار ضعیف بوده گفت: می بایست قبل از انجام هر گونه اقدامی مانند این جراحی بزرگ اقتصادی، اطلاع رسانی و اقناع عمومی صورت می گرفت و تیم دولت با مردم صحبت می کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم در ادامه مسیر تیم اطلاع رسانی دولت با هوشیاری کامل و اطلاع رسانی درست مردم را از نگرانی خارج کند.

کد خبر: 1140713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =