چرا سلبریتی‌ها فرزندان خود را به اغتشاش نمی فرستند؟

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از سلبریتی ها و یا فوتبالیست ها که امروز سردمدار اغتشاش شده اند خودشان اگر راست می گویند فرزندان خود را به اغتشاشات بفرستند تا متوجه شوند فرق اغتشاش با اعتراض مسالمت آمیز در چه است.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، مجتبی یوسفی، با اشاره به صحبت های اخیر رئیس جمهور با مردم و ضرورت ایجاد بستر مناسب برای شنیدن اعتراضات مردمی در چهارچوب قانون، بیان کرد: این روزها شاهد هستیم کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و فرانسه نگران آزادی بیان در ایران شده‌اند. هیچ کس در جمهوری اسلامی مخالف ابراز عقیده و اعلام نظر صنوف و اقشار مختلف و همه کسانی که ممکن است نظر مخالفی نسبت به کارکرد برخی از دستگاه‌ها داشته باشند، نیست.

بیشتر بخوانید:

امیرعبداللهیان: ایران جایی نیست که کسی بتواند انقلاب رنگین کند

وی در ادامه اظهار کرد: نظام اسلامی همواره در مقابل نظرات مخالف نیز نجابت نشان داده و در کنار مردم ایستاده است. اما چند نکته جالب است که باید مورد توجه قرار گیرد. فقط در هفت سال گذشته ۳۰۰ زن توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند که ۱۲۵ تن از آنها ظرف یک سال گذشته بوده است. هیچ کسی هم اعتراضی نکرده است. در انتخاباتی که حدود دو سال پیش برگزار شد و بایدن و ترامپ به رقابت پرداختند، حساب توئیتری رئیس جمهور مستقر به دلیل اینکه مردم را به اغتشاش دعوت کرده بود بسته شد. بعد از آن هم به دلیل دعوت مردم به شورش بازخواست شد.

تهیه یک آمبولانس حداقل ۱۰ میلیارد هزینه دارد

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث اعتراضات سه اصل وجود دارد.  نحوه اعتراض، مکان اعتراض و شکل اعتراض. اینکه مردم چگونه اعتراض خود را مطرح کنند و ساختارشکنانه نباشد. از سوی دیگر به اموال عمومی نیز خسارتی وارد نشود. این قوانین درخصوص برگزاری اعتراضات در آمریکا هم صدق می کند. بریدن گلوی سرباز نیروی انتظامی یا آتش زدن آنها و یا برداشتن چادر از سر ناموس مردم یا از بین بردن اموال عمومی به هیچ وجه قابل قبول نیست. تهیه یک آمبولانس حداقل ۱۰ میلیارد برای کشور هزینه دارد. برخی از افراد یا سلبریتی‌ها که ادعا می کنند که به جای اربعین یا مکه برای خرید آمبولانس هزینه کنید امروز چرا سردمدار اغتشاش شده اند؟

چرا سلبریتی ها فرزندان خود را به اغتشاش نمی فرستند

وی در ادامه تاکید کرد: برخی از سلبریتی ها و یا فوتبالیست ها که امروز سردمدار اغتشاش شده اند خودشان اگر راست می گویند فرزندان خود را به اغتشاشات بفرستند تا متوجه شوند فرق اغتشاش با اعتراض مسالمت آمیز در چه است. چرا بچه ها و جوان های مردم را به اغتشاش دعوت می کنند؟ این عزیزان نیز مانند بچه های ما هستند. اگر هم اعتراضی دارند باید شنیده شود.

وی افزود: ما معتقد هستیم که باید در کشور بستر اعتراض فراهم شود و مردم در چهارچوب قانون بتوانند نظرات موافق و مخالف خود را در خصوص مسائل مختلف مطرح کنند. اما مطالبه مردم با اغتشاش تفاوت دارد. افرادی که مردم را ترغیب می کنند که  اموال عمومی که ریال به ریال آن از جیب مردم تامین شده است را به آتش بکشند، آدرس خانه ها و ماشین ها میلیاردی خود را بدهند.

نظام اسلامی برای مردم است

یوسفی در ادامه خاطر نشان کرد: نظام اسلامی همواره شنوای پذیرش انتقادات مردم بوده است. اکنون هم افرادی که به طریقی گول خوردند و اعتراض هایی در روزهای اول داشته اما بعد صف خود را از اغتشاش جدا کردند، آزاد شدند. صف اغتشاشگر باید از مردم مطالبه گر جدا شود. مجلس نیز به این موضوع توجه دارد. قانون احزاب و موضوعات مرتبط با مطالبات صنفی در مجلس دنبال می شود. خیلی از صنوف انتقاداتی داشتند و مطرح کردند. هم مجلس و هم دولت با نمایندگان آنها جلسه گذاشته و سعی کرده تا رضایت آنها را جلب کند. مجلس باز هم آمادگی دارد که توسط وزارت کشور لایحه ای برای ایجاد بستری مناسب‌تر برای شنیده شدن نظرات موافقان و مخالفان در چهارچوب قانون ارائه شده و در مجلس رسیدگی شود. این نظام برای مردم است. ایرانی به ایرانی بودن خود افتخار می کند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

کد خبر: 1155067

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =