عدالت محوری در دستور کار وزیر تازه‌ وارد

وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دال مرکزی رویکرد ما در وزارت رفاه عدالت محوری است و دومین مسئله محوری در تقنین و اجرای طرح ها و توجه به مناطق محروم و آمایش سرزمین از سایر رویکرد های ماست.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سیدصولت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه بررسی رای اعتماد خود ضمن تشکر از حسن اعتماد نمایندگان و نگاه های کارشناسی کمیسیون ها و فراکسیون‌ها گفت: روستازاده‌ام و با جامعه هدف همذات پنداری دارم و امیدوارم توفیق خدمت به ایران اسلامی را داشته باشم.

وی افزود: تعاونی ها و رفاه اجتماعی و اشتغال و آسیب های اجتماعی و اعزام نیروی کار به خارج از کشور و نظارت بر نیروهای کاری که از کشورهای خارج در ایران اقامت گزیده اند از مسئولیت های این وزارتخانه است.

بیشتر بخوانید:

صولت مرتضوی وزیر کار شد + سوابق

وی با بیان اینکه بیکاری و ورشکستگی صندوق های بازنشستگی و عدم سوددهی شرکت های وابسته ملت آموزشی و پژوهشی در دایره این مشکلات قرار دارد، تصریح کرد: دال مرکزی رویکرد ما در وزارت رفاه عدالت محوری است و دومین مسئله محوری در تقنین و اجرای طرح ها و توجه به مناطق محروم و آمایش سرزمین از سایر رویکرد های ماست.


مرتضوی بابیان اینکه جاده دولت و مجلس دو طرفه است و این تعامل را بصورت حداکثری انجام می دهم، تصریح کرد: انتخاب تیم مدیران شایسه و لایق و همراه مردم از اولویت های ماست. رویکرد اساسی ما مبارزه همه جانبه با فساد و نهادینه کردن و پذیرش دستگاه های نظارتی و توجه ویژه به نمایندگان کارگران و کارفرمایبان است.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نمایندگان مجلس رفتارهای بسیار شایسته و نگاه های کارشناسی دارند و از آن ها و هیات رئیسه به ویژه برادر گرامی دکتر قالیباف بسیار سپاسگزارم، افزود: بنده روستازاده هستم و افتخار می کنم که با جامعه هدف وزارت تعاون همزاد پنداری دارم.

مرتضوی با بیان اینکه من فرزند ایران اسلامی هستم و به فرزند ایرانی بودن افتخار می کنم، اضافه کرد: همانگونه که موافقان و مخالفان مطرح کردند وزارت تعاون وزارتخانه ای است که حوزه های آن گستردگی بسیار دارد.

وی با اشاره به اینکه من موضوعات و مسائل نظام تعاون و کار را به خوبی احصاء کردم، ادامه داد: موضوعاتی مانند تعاونی ها، رفاه اجتماعی، اشتغال، اعزام نیروی کار به خارج از کشور، آسیب های اجتماعی، نظارت بر نیروی کاری که از کشورهای همسایه در ایران اقامت دارند و ... از جمله مباحثی است که در این وزارتخانه وجود دارد.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیکاری، ورشکستگی صندوق های بازنشستگی، عدم انتفاع شرکت های وابسته و مشکلات آموزشی و پژوهشی این حوزه ها از جمله مشکلات دانست و افزود: برای برون رفت از این مباحث باید به عدالت محوری توجه ویژه شود و عدالت در تمام ماموریت ها و برنامه ها در دستورکار قرار گیرد. همچنین مسئله محوری باید در تدوین و اجرای تمام طرح ها مدنظر قرار گیرد.

مرتضوی با بیان اینکه جاده دولت با مجلس جاده ای دوطرفه است، تصریح کرد: انتخاب تیم مدیریتی لایق، شایسته، توانمند، دوستدار مردم و استفاده از دانش بنیان ها، نبوغ جوانان از برنامه های ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وی اضافه کرد: آمایش سرزمین، عنایت به مشورت نخبگانی به ویژه تعامل و مشورت با نمایندگان مجلس و کمیسیون های تخصصی در دستورکار ما قرار دارد.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: همچنین به موضوع سه جانبه گرایی و حمایت از کارگران و کارفرمایان و توجه ویژه به نظرات نمایندگان این دو گروه و پرهیز از تصمیمات خلق الساعه رویکرد دیگر ما است.

مرتضوی مبارزه کامل و همه جانبه با فساد، نهادینه کردن نظارت دستگاه های نظارتی را از دیگر دستورکارها توصیف کرد و گفت: شفافیت و پاسخگویی شعار همیشگی ما خواهد بود، ما برنامه تحولی تقدیم کردیم و مشتاقیم دوستانی که در مخالفت صحبت کردند به نقد برنامه های ما بپردازند، با نقد منصفانه می توانیم به توفیقات وسیعی دست یابیم.

مرتضوی در توضیح تحولاتی که باید در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ایجاد شود، گفت: مشتری‌محوری یکی از این مسائل است به همین جهت رضایت مشتریان حقیقی، بیمه‌گذاران، مستمری‌بگیران، کارفرمایان و شرکت‌های حقوقی از برنامه‌های اساسی ما است. برای رسیدن به توسعه متوازن ما نیاز داریم که به فرآیندهای داخلی بپردازیم از همین رو اولین برنامه ما توسعه و تعالی تعاونی‌ها است.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تکالیفی در حوزه تعاونی برای همه ما ایجاد شده و از سوی دیگر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیز بر حوزه تعاونی‌ها تأکید دارد. در بخش تعاونی ما گریزی نداریم جز اینکه تسریع  در واگذاری شرکت‌های دولتی به تعاونی‌ها را داشته باشیم. توسعه شبکه‌های تعاونی در زنجیره‌های ارزش از دیگر برنامه‌های ما است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1156820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =