آخرین مهلت ثبت‌نام در دوره های مهندسی و کارشناسی علمی کاربردی

ثبت‌نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۲ امروز 11 شهریورماه به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، ثبت‌نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شد و متقاضیان تا پایان امروز شنبه ۱۱ شهریور فرصت دارند در این دوره ها ثبت نام کنند.

بیشتر بخوانید:

زمان ثبت‌نام دوره‌های فناوری و کارشناسی حرفه‌ای علمی کاربردی اعلام شد

متقاضیان باید در مهلت مقرر و پس از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت‌نام» به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند. دفترچه راهنما، هم زمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس است.

الف) روش گزینش دانشجو

گزینش دانشجو در کدرشته محل‌های تحصیلی، براساس معدل کل کاردانی، نوع مدرک کاردانی، سهمیه‌های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی‌ و با توجه به صلاحیت‌های عمومی متقاضیان با عنایت به ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط انجام می‌گیرد.

متقاضیان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول اعلامی در دفترچه راهنمای ثبت نام مرتبط با رشته‌های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می‌گیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به متقاضیان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می‌یابد. پیشنهاد می‌شود متقاضیان نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام کنند.

متقاضیان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد. برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت‌نام از سوی دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است.

ب) اقدامات لازم برای ثبت‌نام‌

دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش

آماده کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام

خرید کارت اعتباری ثبت نام به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام

پرداخت هزینه خدمات ارسال پیام کوتاه به متقاضیان به ۳۰ هزار ریال

یادآوری: دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد مجاز به ثبت نام و انتخاب کدرشته محل هستند.

مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

مسئولیت صحت مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده متقاضی خواهد بود.

مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست، بنابراین در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را به ‌کار گیرد.

در هر مرحله از پذیرش (ثبت‌نام، پذیرفته‌شدن، حین تحصیل در دانشگاه و ...) مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

متقاضی لازم است پس از پایان ثبت‌نام الکترونیکی از تمامی صفحات، پرینت تهیه کرده و نزد خود نگهدارد.

پ) دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

توصیه می شود متقاضی مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه راهنما را تکمیل و سپس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد کند.

ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر می‌توانند به این راهنما مراجعه کنند.

متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت کنند. در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن، قبولی وی لغو و از ادامه تحصیل وی جلوگیری خواهد شد.

متقاضیان در انتخاب کدرشته محل های انتخابی خود با دقت عمل کنند، زیرا پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی به درخواست‌های متقاضیان مبنی بر اصلاح یا جابجایی کدرشته محل ها ترتیب اثر داده نخواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1196491

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =