شرایط همیار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ بهره‌مندی همیاران دانشجو از تخفیف شهریه در تمام مقاطع تحصیلی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی جزئیات طرح پویش اشتغال داخلی دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی جزئیات طرح پویش اشتغال داخلی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان ها و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد.

این دستورالعمل در راستای اجرای بسته های کاری با موضوع ارتقاء کیفیت و کارآمدی دروره های تحصیلی و تحول در فرهنگ سازمانی با اهداف افزایش کیفیت و اثر بخشی فرایند آموزش مبتنی بر پرورش استعدادها و افزایش روحیه کرامت، خودباوری و تعلق به دانشگاه و راه کنش ارتقای توانایی علمی مهارتی افراد با تاکید بر نیازهای جامعه و ایجاد آمادگی جهت پذیرش مسئولیت های شغلی در سند تحول و تعالی دانشگاه شیوه نامه طرح پویش اشتغال داخلی ابلاغ شده است.

براساس این دستورالعمل به منظور مشارکت هدفمند دانشجویان در ساختار اجرایی دانشگاه و افزایش حسن تعلق خاطر آنان به دانشگاه و بهره گیری دانشجویان از منابع بی نظیر کار و تجربه (کارکنان) و دانش و پژوهش (اساتید)، فعالیت همیاران دانشجو پیش بینی شده است. 

براساس بندهای این دستورالعمل گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی، داشتن صلاحیت های عمومی، حسن سلوک، اخلاق حسنه و ظرفیت انجام کار مربوطه بنا به تشخیص معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد، نداشتن سابقه محکومیت در کمیته انضباطی دانشجویی واحد و داشتن میانگین معدل کل حداقل 15 برای دوره کاردانی و کارشناسی و 16 برای مقاطع بالاتر از جمله شرایط لازم برای دانشجویان متقاضی همیار دانشجو است. 

در این دستورالعمل آمده است: دانشجویان متقاضی همیار دانشجویی باید درخواست خود را به حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد تحویل دهند. 

در این دستورالعمل تأکید شده به ازای هر ساعت همیار دانشجویی با رعایت سایر موارد لازم، بخشودگی (تخفیف) شهریه طبق جدول زیر برای دانشجو اعمال می شود.

مقطع تحصیلی

حداقل  مبلغ به ازای هرساعت (ریال)

کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته)

100،000

کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای

300،0000

دکتری تخصصی

400،000

همچنین مدت زمان همکاری برای هر دانشجو حداقل 40 ساعت و حداکثر 70 ساعت در ماه و حداکثر تا سقف سه ماه است. حق الزحمه دانشجو  به صورت بخشودگی (تخفیف) در شهریه تحصیلی وی منظور می شود و مشمول بیمه و مالیات نیست. 

در اجرای مفاد شیوه نامه با توجه به اهداف دانشگاه، هیچگونه رابطه کاری و تعهد استخدامی برای واحد دانشگاهی در قبال دانشجو ایجاد نخواهد شد و همیار دانشجویی فقط و فقط جنبه آموزشی و کاروزی دارد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1198571

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =