خطیب:  نهادهای امنیتی کشور آمادگی لازم برای مقابله با هر نوع اغتشاش دشمن را دارند

وزیر اطلاعات گفت: دشمن به طور قطع تحرکات و اغتشاشات موردی و مقطعی را در نقاط محدود کشور ایجاد خواهد کرد و تمام نهادهای امنیتی کشور آمادگی لازم برای مقابله با هر نوع تحریک و اغتشاش دشمن را دارا هستند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، سیداسماعیل خطیب  وزیر اطلاعات در گفت‌وگویی اظهار داشت: گاهی بین دو جریان یا دو فرد بگومگویی اتفاق می‌افتد، شبکه‌های ماهواره‌ای و جریان رسانه‌ای دشمن از طریق دامن زدن به این موضوع، دنبال ایجاد حس ناامیدی در جامعه هستند.

بیشتر بخوانید:

خطیب: منافقین به هر کشوری بروند امنیت نخواهند داشت / هر کسی که خشونت را ترویج می‌کند در امان نخواهد بود

وی افزود: جوانان و نخبگان جامعه ما اقداماتی را از نظر فنی شکل دادند که با ارائه آن به مقاومت و کشورهای دوست و کشورهایی که با سلطه طلبی آمریکا مقابله کردند پیروزی‌های بزرگی را به دست آوردند. امروزه، فناوری برای هر اقدامی در دنیا حرف اول را می‌زند. بنابراین علم و فناوری یکی از ماموریت های تمام جامعه‌های اطلاعاتی و امنیتی است.

خطیب در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا مجازات معترضان سریع‌تر از مفسدان اقتصادی صورت گرفته است، گفت: در آشوب‌های سال گذشته و جنگ تحمیلی و ترکیبی دشمن، غیر از آنهایی که فردی را به قتل رساندند و یا مسلحانه اقداماتی را انجام دادند کسی اعدام نشده است. با مشاهده وسعت دستگیری‌ها م‌ی بینید که اکثر آنها محاکمه نشدند و یا اینکه بعد از بازداشت موقت آزاد شدند، آنهایی هم که کارشان به دادسرا رسید، حجم وسیعی از آنان آزاد شدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه نگاه رهبر و حاکمیت این است که با مردم با سلایق مختلف در عین اقتدار با مدارا و همراهی برخورد کند، اظهار داشت: ما خدمت به آن‌ها را برای خودمان هم لازم می‌دانیم و این افراد  را هم فرزندان ملت می‌دانیم اما در رابطه با کسانی که اختلاس مالی و فساد اقتصادی دارند، باید گفت که دستگاه قضا نسبت به هیچ کس ملاحظه ندارد؛ حتی اگر فرزندان شخصیت‌ها باشد چراکه سرمایه‌های ملی به دست این افراد به تاراج رفته است که باید هرچه زودتر به کشور برگردد؛ همچنین مسائل مالی به دلیل پیچیدگی‌های خاص و نوع شگردهای شیطنت آمیز مفسدین نیاز به حسابرسی دقیق دارد تا بتوان سرمایه ها را برگرداند به همین خاطر نحوه رسیدگی به جرم اختلاس‌گران با معترضان متفاوت است‌.

وی افزود: در بحث ارز، دارو، مسکن و ... تشکیلات اطلاعاتی در تلاش هستند تا با ابزار خود، اطلاعات لازم را در اختیار متصدیان اقتصادی قرار دهند. برای مثال اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره شبکه اختلاگر ارز و یا فرقه صهیونیستی بهائی‌ که شبکه‌ای را شکل داده بودند و داروخانه های کشور را  در امر احتکار و قاچاق دارو تحت سلطه خود درآوردند، نمونه‌هایی از تلاش‌های جدید وزارت اطلاعات است.

خطیب در ادامه در خصوص استمرار فیلترینگ گفت: ما با فیلترینگ موافق هستیم ولی باید به نحوی پیش رود که احیانا با ابزارهای مختلف در اعمال حاکمیت ملی در فضای مجازی خللی ایجاد نکند و نکته دوم آنکه موجب اختلال در دسترسی و بهره‌گیری مردم از این فضا نشود.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه فیلترینگ در تامین امنیت کشور نقش داشته است چراکه دسترسی ها را محدود کرده است و همزمان نیز حضور مردم در شبکه های داخلی را بیشتر کرده است و به توسعه آن‌ها نیز کمک کرده است،درباره استفاده فرزندانش از فیلترشکن گفت: بر اساس یک توافق اخلاقی بین خود و فرزندان توانستیم به یک جمع بندی مبنی بر استفاده آنان از پیام‌رسان‌های داخلی برسیم؛ البته توجه داشته باشیم که در کنار فیلترینگ باید فضایی را فراهم کنیم که هم نیاز جامعه را تامین کنیم و هم از مردم و جامعه صیانت نماییم.

وی درباره تاثیر عفو رهبری نسبت به اغتشاش‌گران و تلاش مجدد آنان در سالگرد اغتشاشات گفت: دشمن به طور قطع تحرکات و اغتشاشات موردی و مقطعی را در نقاط محدود کشور ایجاد خواهد کرد و تمام نهادهای امنیتی کشور آمادگی لازم برای مقابله با هر نوع تحریک و اغتشاش دشمن را دارا هستند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1198669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =