زمان برگزاری آزمون استخدامی دولت اعلام شد

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کرد: ١٧ آذرماه امسال آزمون سراسری استخدامی در کشور برگزار می شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، میثم لطیفی روز یکشنبه در جشنواره شهید رجایی که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، افزود: جشنواره شهید رجایی فرصتی برای بازنگری به عملکردهاست و علت اینکه نام شهید رجایی را بر این جشنواره گذاشته شد، این است که یکی از پررنگ ترین ویژگی‌های این شهید، خدمت رسانی به مردم بود.

بیشتر بخوانید:

چگونگی ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش + جزئیات

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: ماهانه ۱۱۰ تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان دولت می شود اگر این مبلغ در ارزش افزوده داشته باشد، باید افزایش یابد اگر نه باید توجه ویژه‌ای به آن شود. باید ببینیم بهره‌وری ما در در حوزه محیط زیست و نگهداشت از مواهب طبیعی که خداوند به امانت در اختیار ما قرار داده چگونه است؟

لطیفی با بیان اینکه در دو سال اخیر تلاش شده تا جشنواره شهید رجایی به صورت مستمر برگزار شود، افزود: همچنین مقرر شده به جای اینکه سازمان امور اداری و استخدامی ارزیابی دستگاهها را انجام دهد، دستگاههای مسئول، ارزیاب باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید هر روز نسبت به خودمان ارزیابی داشته باشیم و ببینیم آیا با توجه به هزینه از بیت المال آیا ارزش افزوده برای کشور و مردم حاصل شده است، افزود: ۳۰ دستگاه در ارزیابی محیط زیست سبز نقش داشتند و درخواست کمک داریم تا سال آینده این مسأله حتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که آینده آحاد جامعه مرتبط با حوزه محیط زیست است.

معاون رئیس جمهور همچنین اعلام کرد: نتایج ارزیابی را شفاف در اختیار همگان قرار داده‌ایم و سامانه دولت سنج راه‌اندازی شده و نمره دستگاه‌های مختلف و کارکنان به همراه مستندات وجود دارد.

لطیفی خدمت آسان‌تر به مردم و حفظ کرامت آنها را رویکرد اصلی جشنواره شهید رجایی دانست و افزود: اگر بخواهیم تحول در نظام اداری کشور که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را ایجاد کنیم، نیاز به تحول هستیم زیرا هیچ نسخه یکسانی برای دستگاه‌های اجرایی توصیه نمی‌ شود.

معاون رییس جمهور گفت: در سازمان امور اداری و استخدامی بر اساس الگوی عمومی تحول اداری این تکلیف را بر عهده خود دستگاه‌ها گذاشته‌ایم که الگوی تحول خودشان را مشخص کند.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست مسئول راهبری حوزه محیط زیست در کشور است، گفت: اگر نیاز به دستگاه‌های همکار است آن را اعلام کنید و ما حاضریم کمک کنیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری آزمون جذب در دستگاههای اجرایی گفت: همچنین در حوزه جذب نخبگان در مشاغل اختصاصی دست مدیران باز است و آیین نامه‌ای را با همکاری بنیاد ملی نخبگان تهیه کرده‌ایم که در آن برای به کارگیری در مشاغل تخصصی، معیارهای نخبگی نیز مشخص است.

لطیفی با بیان اینکه در حوزه حقوق و دستمزد ۴ ناترازی داریم و ۲ سال است که درگیر این موضوع هستیم، افزود: برای رفع این ناترازی ۲۷ اقدام صورت گرفته و طی نامه‌ای به رییس جمهور این مسائل را اعلام کرده‌ایم.

وی توضیح داد: ناترازی‌های درون دستگاهی به دلیل تکثر قوانین و نوع ورود افراد است. ناترازی دیگر نیز از نوع بین دستگاهی است. ناترازی سوم نیز از نوع ملی و کشوری است. همچنین ناترازی دیگر مربوط به بخش خصوصی و دولتی است.

وی درباره احکام حقوقی کارمندان دولت گفت: در نامه ای به رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کردیم تا افزایش ها در احکام گنجانده شوند بر این اساس قرار شد امسال احکام تقویت شود، البته در تمام این اقدامات باید ملاحظات ۶ میلیون کارمند دولت را لحاظ کنیم.

رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به برقراری فوق العاده ویژه برای دستگاههایی که شرایط آن را دارند، تاکید کرد: رییس جمهور و مجموعه دولت دغدغه معیشت همکاران را دارند ، مشکلات یک شبه حل نمی شود اما اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

دولت سیزدهم در صدد ساماندهی محیط زیست کشور است

علی سلاجقه معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این مراسم گفت: دولت سیزدهم با کمک زیر مجموعه‌های خود در صدد ساماندهی محیط زیست کشور بوده و با دو کلیدواژه «مردمی» و «انقلابی» در تلاش برای خدمتگزاری به مردم و ترویج این فرهنگ است.

وی اظهارداشت: شهید رجایی در عمر کوتاه ریاست جمهوری خود که ٢۶ روز بود، به اندازه عمق تاریخ درس بر جای گذاشت که زیرساخت پیشرفت کشور شد که باید از آن بهره ببریم.

وی ادامه داد: مسوولیت امروز ما به منزله طی کردن مدارج بالاتر نیست باید تکلیف خود را به نحو مطلوب انجام دهیم، فضای رقابت سالم ایجاد کنیم، در دنیای رقابت انسان‌هایی پیروز می شوند که هدفمند باشند و نظام ما هم از این جنس است.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: مبنای انتخاب خدمت است، یکی از واژه های اساسی یک خادم خضوع و خشوع است در این زمینه الگوی خوبی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی را داریم.

سلاجقه از خانواده محیط‌ زیست به عنوان قشری خدمتگزار به ایران و جامعه یاد کرد و اظهار داشت: محیط بانان این سازمان از قله دماوند تا دشت های مرکزی را در شرایط سخت از لحاظ تغییرات آب و هوایی مدیریت و حفاظت می کنند و در این راه شهید و هم جانباز تقدیم کرده اند اما با تمام سختی‌ها پای تمام وظایف خود به نحو مطلوب ایستاده‌اند.

در پایان این مراسم ٧٠ نفر از مدیران و نیروهای سازمان محیط‌زیست در قالب جشنواره شهید رجایی معرفی و قدردانی شدند.

منبع: ایرنا

کد خبر: 1206123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =