جاماندگان آزمون استخدامی فرزندان شاهد و جانبازان بخوانند

با هماهنگی دستگاه ها، چنانچه مانع قانونی وجود نداشته باشد ممکن است آزمون دیگری برگزار شود که در آن همه مشمولان حتی کسانی که در آزمون قبلی موفق به کسب نتیجه نشدند هم می توانند شرکت کنند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دومین آزمون استخدامی خاص فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد و بالاتر طبق برنامه ریزی و هماهنگی های قبلی با دستگاه های متولی انجام شد.

بیشتر بخوانید:

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شد

یکی از ویژگی های این آزمون استخدامی تنوع و فراوانی شغل محل های متناسب با شرایط احراز مشمولین بند قانونی مربوطه بوده است که در راستای تحقق تکلیف دولت انجام شد و موجب هموار شدن شرایط استخدامی برای سایر ایثارگران می شود.

همچنین یکی دیگر از ویژگی های این آزمون تامین اعتبار لازم برای بکارگیری پذیرفته شدگان نهایی قبل از برگزاری این آزمون استخدامی است که موجب تسریع در انجام فرایند شروع به کار فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر می شود.

همچنین بنا بر پیگیری های انجام شده بعد از برگزاری این آزمون استخدامی اعلام نتایج و نیز انجام سریع فرایند استخدامی و بکارگیری پذیرفته شدگان است که پیش از آن احتمالا تا یک ماه آینده مرکز آزمون جهاد دانشگاهی نتایج را اعلام می کند.

یکی از نکاتی که دغدغه ذهنی برای برخی شرکت کنندگان ایجاد کرده این است که آیا اگر در یک خانواده دو نفر در آزمون شرکت کرده باشند محدودیتی برای پذیرفته شدنشان به وجود می آید، که طبق اعلام اداره کل کارآفرینی و اشتغال بنیاد شهید، چنین مووعی مطرح نیست و هریک از مشمولین می توانستند در این آزمون استخدامی شرکت کنند و در شرایط برابر با سایر فرزندان شهداء و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر برای تصدی شغل های تعیین شده رقابت کنند.

برای اینکه هرچه زودتر فرایند استخدامی این عزیزان انجام شود امکان انتخاب 5 شغل با تعیین اولویت سنجش، توسط داوطلب فراهم آمد و در صورتی که داوطلب در یکی از 5 شغل انتخابی برگزیده نشود می تواند در تکمیل ظرفیت احتمالی از مانده شغل محل ها بهره مند شود.

یکی دیگر از نکاتی که در خصوص آزمون استخدامی این قشر مطرح است و می تواند خبر خوبی باشد این است که درصورتیکه مانع قانونی برای برگزاری سومین آزمون نباشد و به هر دلیل از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان هفتاد درصد و بالاتر نتوانسته باشد در این آزمون استخدامی شرکت کند بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای احقاق حقوق این عزیزان از دستگاه های ذیربط پیگیری های خود را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1233565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =