هوای تهران تا فردا مطلوب می‌شود/ کاهش غلظت آلاینده‌ها در تهران

نتایج پیش بینی کیفیت هوای تهران بیانگر برقراری شرایط کیفی نامطلوب برای گروه های حساس در روز جاری (چهارشنبه) بوده و پیش بینی می شود تا روز پنجشنبه، وضعیت کیفی هوا به محدوده شرایط کیفی مطلوب نزدیک شود.

به گزارش ایسکانیوز،بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعدازظهر روز جاری (چهارشنبه 4 اسفند)، در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد با بزرگی بین 4 تا 6 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می رود. این شرایط در روز پنجشنبه همچنان تداوم داشته و در برخی ساعات وزش باد غربی با بزرگی بین 5 تا 8 متر بر ثانیه پیش بینی می شود.

بر اساس این گزارش، به تدریج در روز جمعه 6 اسفند، از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و تنها طی برخی ساعات وزش باد موثر (باد با بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه) انتظار می رود. همچنین پارامتر دما طی روزهای پایانی هفته روند افزایشی خواهد داشت.

نتایج پیش بینی کیفیت هوا نیز نشانگر برقراری شرایط کیفی نامطلوب برای گروه های حساس در روز جاری (چهارشنبه) بوده و پیش بینی می شود با کاهش نسبی غلظت آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه، وضعیت کیفی هوا به محدوده شرایط کیفی مطلوب نزدیک شود.

بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفی 24 ساعت گذشته منتهی به 11 صبح امروز و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

منبع: ایسنا

دریافت کننده: مرضیه کنگرانی / انتشار دهنده: زهره حاجیان

308/700

کد خبر: 735467