کتاب «ایران ساخت» درباره حمایت از کالای ایرانی منتشر شد

کتاب "ایران‌ساخت" با بهره‌مندی از فرمایشات رهبرفرزانه‌انقلاب درباره حمایت‌ازکالای ایرانی منتشر شد.

به گزارش ایسکانیوز، "ایران ساخت" عنوان کتابی است که برگرفته از بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال منتشر شده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ستاد خبری دومین جشنواره ملی ، فرهنگی و هنری ایران ساخت ، کتاب "ایران ساخت" حمایت از کالای ایرانی؛ ضرورت ها و موانع در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جاری منتشر شد. این کتاب برگرفته از بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است که توسط انتشارات انقلاب اسلامی وارد بازار نشر شده است.


"ایران ساخت" تمام بیانات رهبر درباره حمایت از تولید ملی را در خود جای داده و در بخشی از آن اشاره شده که رهبری حتی از سال ها پیش در فکر این موضوع بودند. رهبر معظم انقلاب اسلامی نخستین بار در سال 1386 خبر از یک هجمه جدی اقتصادی دادند و زنگ خطر را برای مردم، مسئولان و کارگزاران نظام به صدا در آوردند و در ان سال رهنمودهای متعددی را برای شکوفایی اقتصادی و مقاوم شدن اقتصاد ایران فرمودند که اگر ملت و دولت آستین همت را آن چنان که شایسته بود بالا می زدند خیلی زودتر می توانستیم به یک اقتصاد مقاوم و درون زا و برون ریز دست یابیم.


فصل نخست این کتاب به برخی کلیات اختصاص دارد و در فصل دوم نیز با ثمرات تقویت تولید ملی آشنا می شویم. اما فصل سوم ظرفیت های کشور برای رونق تولید ملی را مطرح کرده و در فصل چهارم درباره الزامات رونق تولید ملی توضیحاتی داده شده است. در نهایت در فصل پایانی درباره وظایف و مسئولیت های مردم و نهادهای حکومتی بحث می کند. همچنین بیانات مرتبط با موضوع شعار سال 97 که در دو ماه ابتدایی این سال ایراد شده در ابتدای کتاب درج شده است.

حمایت از کالای ایرانی موضوعی ملی است و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب اسلامی نیز بیان کردند آحاد ملت باید در این زمینه کمک کنند و به معنای واقعی وارد میدان شوند. در این راستا ستاد اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "ایران ساخت" را برگزار می کند که امسال دومین دوره از این جشنواره برگزار می شود. هدف از برگزاری این رویداد «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالاهای مرغوب ایرانی» است.


"ایران ساخت" در بخش های ادبیات، هنرهای تجسمی، رسانه های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود. آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۷ است.

انتهای پیام/

کد خبر: 970159