فعالیت خیریه «فروغ محبت» در واحد خمینی‌شهر/ پارک مطالعاتی ویژه خواهران ایجاد می‌شود

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر گفت: در این واحد دانشگاهی سال‌ها است که خیریه‌ای با عنوان (خیریه فروغ محبت) تاسیس شده و با توجه به دستورات موکد معصومین در مورد مواسات، این خیریه بخشی از شهریه دانشجویان بی‌بضاعت را پرداخت می‌کند.

سیدمحمد موسوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، گفت: همگرایی، همراهی و رفاقت با تشکل‌های دانشجویی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در مجموعه دانشگاهی بین آنان و ارکان دانشگاه و مخصوصاً مجموعه‌های فرهنگی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های فرهنگی با توجه به کمبود نیروی انسانی می‌توانند از وجود دانشجویان و خلاقیت‌های آنان بهره‌مند شوند، گفت: مشارکت در فعالیت تشکل‌های دانشجویی ضمن پرهیز از فعالیت‌های موازی، می‌توانند ماموریت‌های خود را با کمک تشکل‌های دانشجویی به بهترین نحو به انجام برسانند.

موسوی افزود: مشکل مالی همیشه یکی از دغدغه‌های مجموعه‌های فرهنگی در دانشگاه بوده و هست؛ چون تشکل‌ها بودجه مشخصی ندارند معمولاً موضوعات مالی یکی از نگرانی‌های آنان در اجرای برنامه‌ها است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر ادامه داد: بر اساس بخشنامه‌های موجود همه ساله ۷۵ دهم درصد از شهریه هر واحد می‌تواند به عنوان تخفیف، به دانشجویانی که دارای شرایط معین هستند، پرداخت شود. این دانشجویان در ابتدای هر ترم و پس از انتخاب واحد درخواست خود را به حوزه دانشجویی تحویل می‌دهند و پس از تصویب در کمیته تخفیفات، تخفیف اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: در این واحد دانشگاهی سال‌هاست که خیریه‌ای با عنوان (خیریه فروغ محبت) تاسیس شده و با توجه به دستورات موکد معصومین ( صلوات الله علیهم اجمعین) در مورد مواسات، این خیریه بخشی از شهریه دانشجویان بی بضاعت را پرداخت می‌کند.

موسوی گفت: دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری، بخشنامه خوبی بود. تا قبل از آن تنها حوزه فرهنگی مسئول مراقبت از وضعیت حجاب و عفاف و شئون رفتاری در دانشگاه شناخته می‌شد و بخش‌های دیگر در موضوع ورود نمی‌کردند بنابراین نتیجه چندانی حاصل نمی‌شد.

وی اضافه کرد: بخشنامه جدید همه معاونت‌ها و حوزه‌های دانشگاه را در این موضوع دخیل کرده است، بنابراین نتایج خوبی به دست آمد. در این واحد دانشگاهی پارک مطالعاتی برای خواهران ایجاد شده تا در این فضا خواهران علاوه براستراحت، و مطالعه به برگزاری برنامه‌های فرهنگی خود بپردازند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی‌شهر تصریح کرد: همچنین نمایشگاه‌های (محرمانه) ویژه حجاب که در غرفه‌های زیبا و با فضاسازی‌های هنرمندانه در چندین غرفه از جمله: حجاب در ایران باستان، حجاب در یهودیت، حجاب در مسیحیت، حجاب در اسلام، دفاع مقدس و حجاب، شهدا و حجاب، دشمنان و شبیخون فرهنگی علیه حجاب، پوشش در دانشگاه‌های دنیا و مکان اکران فیلم در  مورد حجاب، برگزار شده است.

وی تأکید کرد: باید نظارت‌های کافی در خصوص اجرای این بخشنامه به صورت مداوم در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد و هر واحدی نسبت به عملکرد خود تشویق و یا برای اجرای بخشنامه ترغیب شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1079699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =