12 گروه مطالعاتی طرح اندیشه تمدن ساز در واحد اراک راه‌اندازی شد

طرح ایجاد تمدن نوین اسلامی به عنوان یک آرمان، همواره مورد نظر و تاکید حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده و طرح "اندیشه تمدن ساز" که در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد طراحی و راه اندازی شده است در استان مرکزی نیز با ایجاد ۱۲ گروه پنج نفره در بازه زمانی مشخص، از امروز افتتاح و آغاز به کار کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، آیین افتتاح و توجیه طرح "اندیشه تمدن ساز" در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بصورت مجازی با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان ، مسئولان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی کشور و استان مرکزی برگزار شد.
در آغاز آیین افتتاح مهدی همتی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی در وبینار و تجلیل از مقام والای شهید فخری زاده، اظهار کرد: طرح ایجاد تمدن نوین اسلامی به عنوان یک آرمان، همواره مورد نظر و تاکید حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده و طرح "اندیشه تمدن ساز" که در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد طراحی و راه اندازی شده است در استان مرکزی نیز با ایجاد ۱۲ گروه پنج نفره در بازه زمانی مشخص، از امروز افتتاح و آغاز به کار خواهد کرد.
 کلانتری رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی در این وبینار گفت: هم دین ما اندیشه ای است و هم اندیشه ما دینی است لذا انقلاب ما که بر پایه معارف عمیق اسلامی شکل گرفته است یک انقلاب گفتمانی ، فکری، فرهنگی و عقیدتی است و نباید بین ما اختلافی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با بیان اینکه برخی نمی‌خواهند چهره تمدن‌ساز امام (ره) و مقام معظم رهبری دیده شود، افزود: برای شناخت شخصیت های بزرگ و اندیشه های بزرگ گاه باید دههها بگذرد تا شخصیت ها را شناخت امام (ره) یک شخص نیست یک تفکر است وقتی تصویر امام (ره) و شهید قاسم سلیمانی در مقابله با نژادپرستی بدست آمریکایی یا اروپایی قرار می گیرد این نشانه این است که حضرت  امام  (ره) و قاسم سلیمانی یک تفکر هستند و این تفکر تمدن ساز اسلامی است.
کلانتری بیان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری گسترش و ترقی تمدن نوین اسلامی به همت و خرد جمعی نیاز دارد که در سایه اخلاق ،کار ،تلاش، ایمان به خدا ، عقلانیت ، توانایی علمی، اقتصاد شکوفا و برخورداری از رسانه‌های قوی و روابط بین الملل به وجود می‌آید.
رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی گفت : طرح اندیشه تمدن‌ساز که برگرفته از کتاب اندیشه اسلامی در قرآن  است که توسط مقام معظم رهبری نگاشته شده  و جهت آشنایی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با اندیشه های تفسیری، اجتماعی و سیاسی رهبر انقلاب پایه‌ریزی شده است.
وی با یادآوری موضوعات سخنرانی های مقام معظم رهبری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) مشهد در سال 53 که در این کتاب تجمیع شده است،گفت: سخنان ایشان مشتمل بر ایمان، توحید، نبوت، امامت و ولایت است.
کلانتری در خصوص مزایای طرح اندیشه تمدن ساز گفت: مزایای این طرح آشنایی با سیره مبارزاتی ائمه معصومین (ع) ، آشنایی با اندیشه سیاسی، اجتماعی رهبر انقلاب اسلامی و ایجاد نگرش تحول ساز و تمدن‌ساز بین استادان است که به صورت مباحثه ای اجرایی می شود .
در ادامه مهدی ایمانی مقدم مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مرکزی گفت: در اجرای طرح فوق دو نکته را باید در نظر گرفت اول اینکه رسالت دانشگاه آزاد اسلامی در ۴۰ سال دوم انقلاب است که به عنوان مولود انقلاب باید نقش موثری را ایفا کند.
وی ادامه داد: رسالت دانشگاه آزاد اسلامی در اساسنامه کمک به حوزه علمیه و احیای امور دینی بود که بنابر دلایلی مغفول ماند، لذا در ۴۰ سال دوم انقلاب لازم است این نهاد در محتوا و علوم انسانی و مولفه های دانشگاه آزاد اسلامی گامهای بلندی را بردارد و نقش خودش را به خوبی ایفا کند.
محمد شریفانی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این وبینار گفت: بشر با دین خلق شده و هر پیامبری بسته به شرایط آن روز جامعه دینی را برای بشر به ارمغان آورده تا این دین بواسطه پیامبر اسلام(ص) و کتاب قرآن کامل شده است.
وی ابراز کرد: مجموعه ای که در آن هدف باشد نظامند است و اندیشمندان دین در طول تاریخ چنین نگاهی به قرآن داشته اند و یکی از شخصیت هایی که نگرش نظام مند به معارف دینی داشته اند مقام معظم رهبری بوده اند.
شریفانی ادامه داد: مقام معظم رهبری در کتاب" طرح کلی" اندیشه ها و تجربه های چندین ساله خود را آورده اند که جای بحث و تفکر دارد.
در ادامه حمزه شریفی دوست مدیر امور اساتید معارف اسلامی در دانشگاه آزاداسلامی گفت: در طرح مذکور کتاب" طرح کلی اندیشه های اسلامی در قرآن" معروف به طرح کلی از بیانات مقام معظم رهبری در ۲۸ درس بین اساتید در گروه های ۵ نفره طی ۲۸ هفته مطالعه و مورد مباحثه قرار می گیرد.
وی ادامه داد: مجری این طرح نماینده ولی فقیه در نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان ها است.
شریفی دوست گفت: این کتاب حاصل ۲۸ سخنرانی مقام معظم رهبری در سن ۳۵ سالگی ایشان است که در سال ۹۲ از روی نوار کاست پیاده و به عنوان کتاب چاپ شده است و مقام معظم رهبری فرموده اند هنوز نظرم در خصوص انقلاب همان نظریاتی است که در آن سالها سخنرانی کرده ام.
وی اظهارکرد: این کتاب به روز و کاربردی، جذاب و تازه است، و جهت آشنایی با افکار و اندیشه های دینی مقام معظم رهبری است و نشان می دهد ایشان فردی کم نظیر یا بی نظیر در امور دینی نیز هستند و این طرح نیز در ۱۵ استان آغاز شده است.

1

1

2

1

2

انتهای پیام/

کد خبر: 1082569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =