مذاکرات وین را متوقف کنید

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با صدور بیانیه تاکید کرد: ادامه هر گونه مذاکره مادامی که طرف‌های غربی دست از اقدامات خصمانه خود برنداشته‌اند، متوقف شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون مذاکرات وین و خرابکاری اخیر در تاسیسات هسته‌ای نظنز، بیاینه‌ای صادر کرد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: نطنز بار دیگر شاهد انفجاری خرابکارانه بوده است. حادثه‌ای که دل بسیاری از دانشمندان هسته‌ای کشور و دلسوزان این صنعت را به درد آورد. تاسیسات هسته‌ای نطنز در اتفاقی مشابه در روز 12 مرداد سال گذشته یک انفجار باعث آسیب شدید به سالن مونتاژ سانترفیوژ در تاسیسات نطنز شد. این اقدامات خرابکارانه درحالی رخ داده است که تیم مذاکره‌کننده ایران هنوز با امیدهای واهی به دنبال بهانه‌ای برای مذاکره با امریکاست.

در این بیانیه تصریح شده است: همچنین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی نمونه‌ای دیگر از تداوم ادبیات قلدرمآبانه طرف‌های غربی است و نشان داد تفاوتی بین آمریکا و اروپا در دشمنی با ایران وجود ندارد. ادامه مذاکرات با کشورهایی از هر ابزاری برای فشار بر مردم ایران فروگذار نمیکنند توجیه عقلانی ندارد. 

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری شرایط مذاکره به سود ایران تغییر کرده است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور بنا بر رسالت خود به عنوان عضوی از جریان دانشجویی کشور مواضع خود را در مواجهه با اقدامات خصمانه طرف‌های غربی اعلام می‌کند:

الف) ادامه هر گونه مذاکره مادامی که طرف‌های غربی دست از اقدامات خصمانه خود برنداشته‌اند، متوقف شود. کمااینکه به اذعان رسانه‌های رژیم صهیونیستی هدف از این اقدام خرابکارانه، جلوگیری از فشار ایران روی آمریکا در مذاکرات بود. بدیهیست ادامه مذاکرات تا قبل از برداشتن تمامی تحریم‌ها (اعم از اروپایی و آمریکایی) و راستی‌آزمایی توسط نهادی بی‌طرف و مستقل از دولت ممنوع خواهد بود. بازگشت تیم مذاکره‌کنند از وین اولین قدم در جهت تحقق این امر است. 

ب) ایده‌ها و ابتکاراتی مبنی بر بازگشت گام به گام به برجام، بازگشت مشروط، بازگشت در صورت ازادسازی پول‌های بلوکه شده و خصوصا رفع صرف تحریم‌های ترامپ و ... بنابر موضع صریح رهبر معظم انقلاب جایگاهی در سیاست خارجه جمهوری اسلامی نداشته و تیم مذاکره‌کننده تلاش خود را در عملی ساختن این گونه ابتکارات متوقف سازد و از ثبت نام خود در تاریخ به عنوان بزرگترین خائنین داخلی جلوگیری کند. 

ج) نظارت مستقیم مجلس و خصوصا کمیسیون امنیت ملی بر محتوای مذاکرات می‌تواند از تکرار وقایعی مانند تصویب برجام بدون اجرائی شدن شروط رهبری جلوگیری کند.

د) توقف تمام بازرسی‌های آژانس انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران ابتدایی‌ترین واکنشی است که سازمان انرژی اتمی می‌تواند در قبال عملکرد سیاست‌زده آژانس و اقدامات تروریستی در مراکز هسته‌ای داشته باشد. رد پای بازرسان آژانس (بخوانید جاسوسان آژانس) در ترورها و حوادث قبلی هنوز از خاطر مردم ایران نرفته‌است.

هـ) تاسیس مراکز کوچک و زیرزمینی هسته‌ای به جهت جبران صدمات وارد شده به صنعت هسته‌ای ایران. البته جبران صدمات وارده نیاز به مدت‌ها زمان دارد. لکن می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح و به کارگیری تجیهزات جدید تا دوسال آینده به دو برابر غنی سازی ایران در زمان عقد برجام بازگشت.

ز) افزایش پیمان‌ها و معاهدات دوجانبه با کشورهای مختلف به خصوص کشورهای منطقه یکی از اقدامات مناسب در جهت خنثی‌سازی تحریم‌های طرف‌های غربی باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1093282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =