چگونه رژیم غذایی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد؟

محققان به شواهدی دست یافتند که نشان می‌دهد رژیم غذایی می‌تواند میکروبیوم را تغییر داده و بر خطر ابتلا به سرطان سینه تاثیر بگذارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز؛ به نقل از مدیکال اکسپرس، هنگامی که صحبت از میکروبیوم می‌شود معمولا افراد به روده فکر می‌کنند، اما میکروبیوم سینه نیز وجود دارد و نقشی که در سلامت و امکان ابتلا به سرطان سینه دارد، کاملا شناخته نشده است. میکروبیوم مجموعه‌ای از میکروارگانیسم‌هاست که در یک محیط خاص در بدن زندگی می‌کنند.

در سال ۲۰۱۸ دانشمندان دانشکده پزشکی Wake Forest، نشان دادند که رژیم غذایی می‌تواند بر میکروبیوم سینه تاثیر بگذارد که نشان می‌دهد مانند میکروبیوم روده، میکروبیوم‌های سینه می‌تواند به رژیم غذایی پاسخ دهد.

اکنون تحقیقات جدید نشان می‌دهد رژیم غذایی از جمله مکمل‌های روغن ماهی، می‌تواند نه تنها میکروبیوم سینه بلکه تومورهای سرطان آن را نیز تغییر دهد. این مطالعه به صورت آنلاین در Cancer Research، مجله‌ای از انجمن آمریکایی تحقیقات سرطان نشان داده شده است.

محققان برای درک بهتر رابطه بین میکروبیوم، رژیم غذایی و خطر ابتلا به سرطان رویکرد چند شاخه‌ای را برای مطالعه مدل‌های حیوانی و بیماران سرطانی سینه در پیش گرفتند.

کاترین ال. کوک، استادیار جراحی در ویک گفت: چاقی که به طور معمول با مصرف رژیم غذایی پرچرب همراه است، یک عامل خطر شناخته شده در ابتلا به سرطان سینه افراد یائسه است؛ اما هنوز چیزهای زیادی در مورد پیوند چاقی با میکروبیوم‌ها و تاثیر آن بر سرطان سینه و نتایج آن نمی‌دانیم.

در قسمت اول مطالعه، موش‌های مستعد ابتلا به سرطان سینه با رژیم غذایی پرچرب و کم چرب تغذیه شدند. موش‌هایی که رژیم پرچربی را مصرف می‌کردند، تومور بیشتری داشتند که در مقایسه با آن‌هایی که رژیم غذایی کم چرب دریافت کرده بودند، سریع‌تر رشد کرده و بزرگتر بودند.

در مرحله بعدی برای مطالعه میکروبیوم، محققان پیوند مدفوع را انجام دادند. موش‌هایی که رژیم کم چربی داشتند، پیوند میکروبیوم رژیم پرچربی و موش‌هایی که رژیم پرچربی داشتند، پیوند میکروبیوم رژیم کم چربی دریافت کردند؛ با کمال تعجب موش‌هایی که رژیم کم چربی مصرف کرده و میکروبیوم رژیم غذایی پرچربی را دریافت کرده بودند به همان اندازه موش‌هایی که رژیم غذایی پر چربی مصرف کرده و پیوند میکروبیوم رژیم غذایی کم چربی دریافت کرده بودند، تومورهای سینه را داشتند. 

کوک گفت: جایگزینی میکروبیوم روده با رژیم کم چربی به میکروبیوم حیوانات رژیم غذایی پرچرب برای افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه در مدل‌های ما کافی بود. این نتایج ارتباط بین میکروبیوم و سلامت سینه را برجسته می‌کند.

اهمیت بیماران مبتلا به سرطان سینه چیست؟

محققان یک آزمایش بالینی دوسوکور با کنترل دارونما با بیماران مبتلا به سرطان سینه انجام دادند. بیماران مکمل‌های دارونما یا روغن ماهی را تقریبا دو تا چهار هفته قبل از لامپکتومی یا ماستکتومی دریافت کردند. نتایج نشان داد که مکمل روغن ماهی به طور قابل توجهی میکروبیوم سینه را در بافت سینه غیر سرطانی و بدخیم اصلاح کرد. به عنوان مثال دانشمندان دریافتند مصرف طولانی مدت مکمل‌های روغن ماهی (چهار هفته) باعث افزایش فراوانی نسبت لاکتوباسیلوس در بافت پستانی طبیعی مجاور تومور می‌شود. لاکتوباسیلوس نوعی باکتری است که رشد تومور سرطان سینه را در مدل‌های بالینی کاهش می‌دهد که نشان دهنده خواص بالقوه ضد سرطانی این مداخله است.

محققان همچنین دریافتند که میزان فراوانی متناسب میکروب‌های باکتریوئید و رومینوکوکوس در تومورهای سرطان در بیمارانی که از مکمل‌ها استفاده می‌کنند، کاهش یافته، اما اهمیت آن‌ها مشخص نیست.

کوک گفت: این مطالعه شواهد دیگری را نشان می‌دهد که رژیم غذایی نقش مهمی در شکل گیری روده و میکروبیوم سینه دارد. در نهایت مطالعه ما نشان می‌دهد مداخلات بالقوه رژیم غذایی ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

تیم کوک همچنین در حال انجام مطالعات تکمیلی در مورد اینکه آیا مکمل‌های پروبیوتیک می‌توانند بر جمعیت میکروبیوم در غدد پستانی و تومورهای سینه تاثیر بگذارند یا خیر، است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1098287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =