کاهش ۱۰ درصدی قیمت میوه در هفته جاری

رئیس اتحادیه بارفروشان‌ میدان مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به تنوع و فراوانی میوه‌های تابستانه، تقاضای چندانی در بازار برای موز، آناناس و انبه نیست.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان‌ میدان مرکزی میوه و تره بار از افزایش یک هزار تومانی قیمت هندوانه خبر داد و گفت: با توجه به کاهش عرضه ناشی از پایان‌ برداشت محصول در چند استان و صادرات به عراق، قزاقستان، ترکمنستان و تا حدودی روسیه قیمت افزایش یافته است که این هفته با عرضه این محصول از بوئین زهرا قیمت مجدد کاهش می‌یابد.

او قیمت کنونی هر کیلو گیلاس را ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون هر کیلو هلو با نرخ ۴ تا ۱۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۸ تا ۱۸ هزار تومان، زردآلو ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، زردآلو فلکه ای ۳۵ هزار تومان، آلو قطره طلا ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، آلبالو ۹ تا ۱۵ هزار تومان و انگور یاقوتی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان در میدان‌ مرکزی و با احتساب ۳۵ درصد سود در خرده فروشی عرضه می‌شود.

محصول قیمت هر کیلو
گیلاس ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان
هلو ۴ تا ۱۵ هزار تومان
شلیل شبرنگ ۸ تا ۱۸ هزار تومان
زردآلو ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان
زردآلو فلکه ای ۳۵ هزار تومان
آلوقطره طلا ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان
آلبالو ۹ تا ۱۵ هزار تومان
انگور یاقوتی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان

کاهش قیمت موز تا چند روز آینده

دارایی نژاد قیمت هر کیلو موز هندی را ۱۷ هزار تومان، موز فیلیپین ۱۹ هزار تومان و موز اکوادور ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به ترخیص ۱۸۰ کانتینر و ورود یک کشتی ۳ هزار تنی موز از فیلیپین تا ۱۰ روز آینده پیش بینی می‌شود که قیمت موز مجدد در بازار کاهش یابد.

محصول قیمت هر کیلو
موز هندی ۱۷ هزار تومان
موز فیلیپین ۱۹ هزار تومان
موز اکوادور ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان

رئیس اتحادیه میدان مرکزی میوه و تره بار ادامه داد: با توجه به فراوانی و تنوع میوه داخل، تقاضایی برای خرید میوه‌های وارداتی نیست.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو هندوانه را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان، طالبی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، جانا ۴ تا ۵ هزار تومان و ملون ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
خربزه ۷ تا ۹ هزار تومان
طالبی ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان
جانا ۴ تا ۵ هزار تومان
ملون ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر هزینه برداشت، جمع آوری، بسته بندی، سبد، کارگری و سردخانه هر کیلو گیلاس ۱۰ هزار تومان  است.

به گفته او، با توجه به اقلیم ۴ فصل جز معدود کشورهایی هستیم که مشکلی در تامین نیاز کشور در حوزه میوه نداریم.

دارایی نژاد قیمت هر کیلو سیب زمینی را ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو پیاز با نرخ ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان، گوجه فرنگی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان، خیار ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و لوبیا سبز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان است.

محصول قیمت هر کیلو
سیب زمینی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان
پیاز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان
گوجه فرنگی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار تومان،
خیار ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان
لوبیا سبز ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان

رئیس اتحادیه میدان‌مرکزی میوه و تره بار در پایان درباره آینده بازار میوه گفت: با توجه به گرمای هوا پیش بینی می‌شود که قیمت میوه در بازار ۱۰ درصد کاهش یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کد خبر: 1101592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =