قالیباف: رسانه‌ها دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنند / موافقت نمایندگان مجلس با طرح الحاق ایران به سازمان شانگهای

رئیس مجلس گفت: از رسانه‌ها درخواست دارم در حدود وظایف و اختیارات مجلس،‌ ما نمایندگان را نسبت به وظایف و وعده‌های داده شده مورد مطالبه قرار دهند و دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنند.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه 6 آذر ماه) به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت 8 و  8 دقیقه و با حضور  194 نفر از نمایندگان آغاز شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی دستور کار صحن علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد:

ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول

گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد طرح اصلاح قانون تشکیلات وآیین دادرسی دیوان عدالت اداری

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای

ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی درمورد طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل

گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح استفساریه بند (3) ماده (48) قانون حمایت خانواده

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یک فوریتی معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

بررسی تقاضای دوفوریت در مورد طرح اصلاح ماده(117)قانون مدیریت خدمات کشوری

بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح الحاق(۷)تبصره به ماده(۷) اساسنامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابت تسهیل روند ساخت و ساز روستایی برای بومیان روستا وحمایت از دولت در جهت ساخت یک میلیون مسکن در سال

انتخاب نمایندگان ناظر در مجامع و شوراها.

قالیباف: تنها راه برون رفت از مشکلات، نوسازی نظام حکمرانی مبتنی بر فرهنگ بسیجی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه برون رفت کشور از مشکلات پیش رو مخصوصا در حوزه اقتصاد، نوسازی نظام حکمرانی با بازگشت به مردم و تاکید بر خداباوری بعنوان دو رکن اصلی فرهنگ بسیجی است که باید مورد توجه ما مسئولان قرار گیرد.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در آغاز نشست علنی امروز (یکشنبه 6آذرماه) مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدا به بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال که با نمایش اتحاد، غیرت  و عشق خود به ایران عزیز، چشم ملت ایران را روشن کردند تبریک و خداقوت می‌گویم و برای آنها در ادامه بازی ها آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم مردم ایران با لطف خدا و همت و تلاش بازیکنان تیم ملی برای اولین بار صعود به مرحله بعدی را جشن بگیرند.

رئیس قوه مقننه افزود: همچنین سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) را به بسیجیان سراسر کشور تبریک می‌گویم؛ بسیج ستون فقرات دفاع از انقلاب اسلامی است و این لشگر مخلص خدا در هر برهه‌ای ثابت کرده است که طوفان حوادث و دشمنی‌ها علیه انقلاب اسلامی، کوه مستحکم بسیج را ذره ای از جای خود تکان نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه فداکاری و شهادت و مجروحیت جمعی از بسیجیانی که برای حفظ امنیت مردم خود را در معرض خطر قرار می دهند، افتخار دیگری بود که در کارنامه زرین بسیج به ثبت رسید، ادامه داد: مردم هنوز اقدامات مخلصانه و جهادی بسیج و سپاه را در چالش های پیش آمده فراموش نکرده اند. بسیج اثبات کرده است، در هرمقطع زمانی و در هر شرایط ویژه ای که برای مردم پیش می آید، می تواند نقطه اتکا و امید مردم برای عبور از چالش ها باشد.

قالیباف عنوان کرد: زمانی که در فراگیری کرونا نیازمند فوری تجهیزات اولیه پزشکی بودیم، یا زمانی که فاصله گذاری های اجتماعی معیشت مردم محروم را با مشکل مواجه کرده بود، یا هنگامی که سیل گسترده مردم استان های مرکزی و جنوبی کشور را دچار بحران کرده بود و یا زلزله، هموطنان را در خوی، سی‌سخت ، ورزقان و هرمزگان دچار مشکل ساخته بود، مردم، بسیجی ها را در کنار خود دیدند و آثار حضورشان در حل مسائل را مشاهده کردند.

وی اضافه کرد: با وجود ناکارآمدی های سالیان متمادی که سرعت پیشرفت کشور را کند کرده است، حضور موثر و کارآمد بسیج و سپاه صرفا یک دلیل دارد و آن فرهنگ بسیجی است که امام (رحمه الله علیه) آن را در مردم ایران دمید و در دفاع مقدس متبلور و بالنده شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: نسخه شفابخش فرهنگ بسیجی، تکیه بر مردم و باور به سنت های الهی بود و برهمین اساس است که تصریح می‌کنم تا این دو باور در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مبنای برنامه ریزی و اقدام قرار نگیرد، نخواهیم توانست چالش های این عرصه ها را حل کنیم لذا  تاکید می کنم  تنها راه برون رفت کشور  از مشکلات پیش رو مخصوصا در حوزه اقتصاد، نوسازی نظام حکمرانی با بازگشت به مردم و تاکید بر خداباوری بعنوان دو رکن اصلی فرهنگ بسیجی است که باید مورد توجه ما مسئولان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در ادامه لازم است فرارسیدن  هفته مجلس را به همکارانم در مجلس تبریک بگویم. انشاءالله اینجانب در زمانی نزدیکتر به روز مجلس درباره کارنامه مجلس یازدهم سخن خواهم گفت اما  از نمایندگان محترم می خواهم مطابق آنچه رهبر انقلاب از ما خواستند، دستاوردهای مجلس یازدهم را با مردم در میان بگذارند و موانع پیش روی خود را نیز برای آنها شرح دهند. همچنین از رسانه ها درخواست دارم علاوه بر زحمات همیشگی، در این هفته به طور خاص در حدود وظایف و اختیارات مجلس،  ما نمایندگان را نسبت به وظایف و وعده های داده شده، مورد مطالبه قرار دهید و دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنید.

قالیباف افزود: تردید ندارم که در صورت انعکاس کارشناسانه  و منصفانه رسانه ها، مجلس در حدود وظایف و اختیاراتش، از نظر مردم نمره خوبی خواهد گرفت ضمن آنکه نقدهای دلسوزانه شما برای اصلاح ادامه حرکت مجلس تبدیل به فرصتی گرانقدر می شود. 

رئیس قوه مقننه ادامه داد: همچنین  پیشاپیش فرا رسیدن روز نیروی دریایی را به تمامی حافظان غیور دریا در ارتش و سپاه تبریک می‌گویم و یاد و خاطر یوم الله هفتم آذر و شهدای پر افتخار ناوچه پیکان و تمامی شهدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی می‌دارم.

قالیباف عنوان کرد: در پایان و در آستانه دومین سالروز شهادت دانشمند سرافراز، شهید محسن فخری‌زاده مهابادی یاد و خاطره ایشان را گرامی می‌دارم و به ارواح پاک دانشمندان شهیدی که در راه اعتلاء ایران مجاهدت کردند درود می‌فرستم. امیدوارم ما بتوانیم ادامه دهنده راه آنان باشیم.

 قالیباف: رسانه‌ها دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنند

رئیس مجلس گفت: از رسانه‌ها درخواست دارم در حدود وظایف و اختیارات مجلس،‌ ما نمایندگان را نسبت به وظایف و وعده‌های داده شده مورد مطالبه قرار دهند و دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه آذر در نطق پیش از دستور اظهار کرد: فرا رسیدن هفته مجلس را به همکارانم در مجلس تبریک می گویم و از نمایندگان محترم می خواهم مطابق آنچه رهبر انقلاب از همه ما می خواستند،‌ دستاوردهای مجلس یازدهم را با مردم در میان بگذارند و موانع پیش روی خود را نیز برای آنها شرح دهند.

وی افزود: از رسانه ها درخواست دارم در حدود وظایف و اختیارات مجلس،‌ ما نمایندگان را نسبت به وظایف و وعده های داده شده مورد مطالبه قرار دهید و دستاوردها و نقاط ضعف مجلس را منصفانه منتشر کنید؛‌ تردید ندارم که در صورت انعکاس کارشناسانه و منصفانه، مجلس از نظر مردم نمره خوبی خواهد گر فت ضمن آنکه نقدهای دلسوزانه برای اصلاح ادامه حرکت مجلس تبدیل به فرصتی گرانقدر می شود.

 کارگران ساختمانی بیمه می شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 6 آذر در جریان بررسی طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی، با اصل ماده واحده این طرح موافقت کردند.

نمایندگان در این رای گیری با 174 رای موافق، 7 رای مخالف و 7 رای ممتنع حمایت خود را از کارگران ساختمانی اعلام کردند.

 بیانیه نمایندگان مجلس در حمایت از بیانات رهبر انقلاب در جمع بسیجیان

نمایندگان با امضای بیانیه ای حمایت خود از فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب را اعلام کردند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس گفت: نمایندگان مجلس با امضای بیانیه‌ای حمایت خود از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان را اعلام کردند.

وی افزود: این بیانیه به امضای اکثریت قاطع نمایندگان رسیده است.

رهبر معظم انقلاب روز گذشته در بخشی از بیانات‌‍شان در جمع بسیجیان با تاکید بر اینکه هیچ ایرانی با غیرتی حاضر نیست دائم به آمریکا باج بدهد، فرمودند: « مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی کند و تنها در صورت باج دادن در همه مسائل اساسی و عبور از همه خطوط قرمز است که آمریکا مانند دوره  پهلوی دیگر کاری با کشور ندارد.»

 نمایندگان مجلس با طرح الحاق ایران به سازمان شانگهای موافقت کردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات و جزئیات طرح الحاق ایران به سازمان شانگهای موافقت کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 6 آذر با کلیات و جزئیات طرح الحاق ایران به سازمان شانگهای موافقت کردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1161417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =