لیگ برتر کشتی فرنگی| تیم فولاد فینالیست شد/ صعود زاگرس به فینال در نبردی نفس‌گیر

تیم شرکت ملی فولاد که برای اولین بار در لیگ برتر کشتی فرنگی تیمداری کرده، با شکست رعد پدافند فینالیست شد.

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، از ساعت ۹ صبح امروز (هشتم آذر) اولین دیدار نیمه نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی بین دو تیم گروه ملی حفاری اهواز و رعد پدافند ارتش در سالن گیت بوستان آغاز شد که به خوبی از سوی هیئت کشتی خوزستان مهیای مرحله پایانی لیگ برتر فرنگی شده بود.

بیشتر بخوانید:
شانس بازگشت حسن یزدانی به کشتی چقدر است؟

امین میرزازاده که با شکست رضا کایالپ در فینال کشتی فرنگی قهرمانی جهان، مدال طلای سنگین وزن را از آن خود کرد به همراه پویا دادمرز دارنده مدال برنز وزن ۵۵ کیلوگرم جهان در سال ۲۰۲۳، مهدی محسن‌نژاد عضو وزن ۶۰ کیلوگرم تیم ملی فرنگی در صربستان و دانیال سهرابی با حضور در سالن گیت بوستان تماشاگر ویژه این دیدار بودند.

هر سه کشتی‌گیر همراه با جمعی از قهرمانان خوزستانی کشتی فرنگی در استخدام شرکت ملی فولاد ایران هستند. پویا دادمرز قرار است عصر امروز در فینال یک کشتی برای شرکت ملی فولاد بگیرد.

این اولین کشتی علیرضا مهمدی نایب قهرمان وزن ۸۲ کیلوگرم جهان در وزن المپیکی بود که این کشتی را با برد پشت سر گذاشت.

سعید عبدولی قهرمان پیشین جهان نیز در کُچ تیم اهوازی حضور داشت.

نتیجه این رقابت به شرح زیر است:

گروه ملی حفاری ۹ - رعد پدافند ارتش یک

وزن ۵۵ کیلوگرم: محمد حاجیوند و حسین بیژنی برگزار کننده اولین مبارزه از دیدار نیمه نهایی بودند که حاجیوند نماینده فولاد این کشتی را ۶ بر ۳ به سود خود تمام کرد.

وزن ۱۳۰ کیلوگرم: پارسا نظری دومین برد را برای تیم اهوازی به دست آورد و با نتیجه ۳ بر یک مهدی کلانتری را شکست داد.

وزن ۶۰ کیلوگرم: پویا ناصرپور در کمتر از چهار دقیقه موفق شد علی نوربخش را با امتیاز عالی ۸ بر صفر پشت سر بگذارد.

وزن ۹۷ کیلوگرم: شایان حبیب زارع هم موفق شد ۶-صفر علی جلالی کشتی‌گیر رعد پدافند را شکست بدهد.

وزن ۶۳ کیلوگرم: در ادامه بردهای گروه ملی فولاد، عارف محمدی از این تیم ۵ بر یک نیما محمدی را مغلوب کرد.

وزن ۸۷ کیلوگرم: علیرضا مهمدی در وزن جدید، در کمتر از دو دقیقه شاهین شریعتی را ۹ بر صفر برد تا نشان بدهد در وزن المپیکی ۸۷ کیلوگرم نیز یکی از مدعیان جدی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی است. با این برد پیروزی تیم فولاد در این مسابقه و فینالیست شدنش قطعی شد.

وزن ۶۷ کیلوگرم: حجت رضایی در کمتر از دو دقیقه حریفش مهدی یاری فرد از رعد پدافند را ۸ بر صفر برد تا تیم شرکت ملی فولاد به هفتمین بردش برسد.

وزن ۸۲ کیلوگرم: رسول گرمسیری درحالیکه ۳ بر صفر از حریف پیش بود موفق شد با ضربه فنی مهدی مراد الیاسی را شکست داد.

وزن ۷۲ کیلوگرم: رضا ساکی نیز در یک مبارزه نزدیک ۲ بر یک از سد امیرحسین عرب گذشت تا نهمین شکست را به تیم میهمانِ رعد پدافند تحمیل کند.

وزن ۷۷ کیلوگرم: علیرضا ارقش روی تشک حاضر نشد تا دست محمدمراد الیاسی بدون مبارزه بالا برود.

دومین مبارزه نیمه نهایی لیگ برتر برای معرفی حریف شرکت ملی فولاد نیز از ساعت ۱۱ آغاز می‌شود.

صعود زاگرس به فینال در نبردی نفس‌گیر

تیم کشتی فرنگی زاگرس در مبارزه‌ای نفس گیر و نزدیک از سد دانشگاه آزاد گذشت و فینالیست شد. بعد از برتری ۹ بر صفر تیم گروه ملی فولاد در اولین دیدار نیمه نهایی، مصاف دو تیم دانشگاه آزاد قم و نفت و گاز زاگرس در سالن گیت بوستان آغاز شد که با پیروزی و فینالیست شدن تیم زاگرس همراه شد.

هدایت تیم دانشگاه آزاد را روح الله میکائیلی سرمربی سابق تیم ملی فرنگی جوانان و سرمربیگری نفت و گاز زاگرس را مجید رمضانی عضو کادرفنی تیم ملی فرنگی برعهده دارند.

نفت و گاز زاگرس ۵- دانشگاه آزاد قم ۵.

تیم زاگرس با امتیازفنی ۲۲_ ۱۹ به برتری رسید.

وزن ۵۵ کیلو: مهدی احدی ۹- کیانوش شمشیری صفر

وزن ۱۳۰ کیلو: مرتضی الغوثی با نتیجه ۳-صفر مقابل ابوالفضل سیدمهدوی تن به شکست داد تا نتیجه تیمی یک-یک مساوی شود.

وزن ۶۰ کیلو: امید آرامی نتوانست از سد امیرحسین خوانساری بگذرد و با نتیجه ۴-یک مقابل این حریف تن به شکست داد تا دانشگاه ازاد از حریف پیش بیافتد.

وزن ۹۷ کیلو: امیررضا اکبری با نتیجه ۹-یک علی عابدی را برد تا نتیجه تیمی ۲-۲ مساوی شود.

وزن ۶۳ کیلو: میثم دلخانی که در بازی های آسیایی خود را در وزن المپیکی ۶۰ کیلو محک زد و پس از آن تصمیم گرفت کارش را بار دیگر در وزن ۶۳ کیلو ادامه دهد، مقابل کشتی گیر دانشگاه آزاد امیرمحمد یارمحمدزهی  تن به شکست ۴-۲ داد.

دلخانی سال ۲۰۲۱ مدال طلای وزن ۶۳ کیلوگرم را از آن خود کرد و در آستانه مسابقات جهانی ۲۰۲۲ به دلیل شکستگی دستش، دوبنده تیم ملی را از دست داد.

وزن ۸۷ کیلو: پژمان پشتام در یک مبارزه نزدیک ۲-یک ابوالفضل پایدار را شکست داد تا دو تیم ۳-۳ مساوی شوند.

وزن ۶۷ کیلو: رضا عباسی در کمتر از یک دقیقه با نتیجه ۸-صفر مقابل محمدجواد رضایی تن به شکست داد تا بار دیگر دانشگاهی ها از تیم زاگرس پیش بیافتند.

وزن ۸۲ کیلو: مبارزه حساس و تعیین کننده جمال اسماعیلی  و سیدمحمد چوبچیان۳-۲ به سود اسماعیلی تمام شد.

دادن کارت زرد به مهدی محمدی عضو کادرفنی تیم دانشگاه آزاد، اعتراض شدید عضو سابق تیم ملی کشتی فرنگی را به همراه داشت که با وساطت کادر اجرایی و ژوری، قائله ختم شد.
بار دیگر درخواست چلنج از سوی کادرفنی دانشگاه آزاد و بلند شدن مهدی محمدی از جایش تذکر رئیس تشک و تهدید به دادن کارت قرمز به این مربی را به همراه داشت که این مسئله به واکنش شدید محمدی منجر شد.

این چلنج را دانشگاه آزاد باخت و یک امتیاز به جمال اسماعیلی داده شد. بعد از شکست چوبچیان اعتراض مهدی محمدی به رئیس تشک همچنان ادامه داشت. اعتراض های مداوم، کشتی وسط تشک را هم تحت الشعاع قرار داد و مبارزه دو کشتی گیر به شکلی عصبی و با ضربه زدن پیگیری می‌شد.

وزن ۷۲ کیلو: مرتضی پورعیسی ۲-یک مقابل محمدرضا رستمی تن به شکست داد تا تیم دانشگاه آزاد ۵-۴ به لحاظ تیمی پیش بیافتد.

وزن ۷۷ کیلو: محمدرضا مختاری در آخرین و مهم ترین مبارزه نیمه نهایی دوم، درحالیکه مختاری چهار صفر از عبدی پیش افتاده بود درخواست چلنج صحیح از سوی روح الله میکائیلی سرمربی دانشگاه آزاد نتیجه را دو-صفر کرد. با کمتر شدن اختلاف، در ادامه عبدی بهتر کار کرد. درخواست چلنج در میانه این کشتی، منجر به توقف نسبتا طولانی مبارزه شد که مهدی محمدی عضو کادرفنی دانشگاه آزاد می‌گفت کشتی حسن یزدانی با تیلور (در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم مسابقات جهانی بلگراد) به همین شکل شد، درنهایت رای این چلنج به سود محمدرضا مختاری اعلام شد تا نتیجه ۴-۲ شود. درحالیکه کشتی تساوی دنبال می شد مختاری با ضربه فنی عبدی را شکست داد تا حکم به فینالیست شدن تیم زاگرس بدهد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1208676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =