ماجرای کتک‌کاری در فینال لیگ برتر کشتی آزاد

رئیس سازمان لیگ می‌گوید اعتراض اصلی به کشتی یونس امامی و حریف روس است که درموردش اختلاف نظر داوری وجود داشت، اما هوتن می‌توانست درخواست چلنج بدهد که نداد.

به گزارش گروه ورزش ایسکانیوز، حمید یاری در رابطه با اعتراض شدید سرپرست تیم هوتن در پایان فینال لیگ برتر کشتی آزاد اظهار داشت: این صحبت‌ها همیشه هست، اگر آنها (بانک شهر) هم می‌باختند این حرف‌ها شاید مطرح می‌شد. موضوعی که هست من از ابتدا رفتم پایین که جو را کنترل کنم. رضا یزدانی هم آن پایین بود، او همیشه احترام ما را دارد. اعتراض کردند او چرا پشت داوران ایستاده، که من گفتم او سرمربی تیم است، همانطور که به مدیرفنی تیم هوتن (محسن کاوه) اجازه داده شد کُچ کند، او هم این اجازه را داشت که آنجا بایستد، اگر سرپرست بانک شهر آنجا قرار می‌گرفت و ما واکنشی نشان نمی‌دادیم، آن وقت سرپرست هوتن می‌توانست به این مسئله اعتراض کند.

بیشتر بخوانید

دبیر: مدیرکل ورزش کرمانشاه فرار می‌کند / تصمیم‌گیری درباره مدیران بدون رودربایستی

وی ادامه داد: از همان کشتی اول که پوئن تغییر کرد، صدای اعتراض بلند شد، محمد مصلایی‌پور گفت اگر قرار است اینطور بی‌احترامی کنند ما تیم داوری را خارج می‌کنیم. از ابتدای لیگ هم به خاطر حضور محسن کاوه در تیم هوتن، این تیم را به فدراسیون ربط می‌دادند، درحالیکه این هم اصلا درست نبود. به هرحال هوتن که باخت، دنبال بهانه می‌گشت که اعتراض آنها در کشتی یونس امامی شدید شد.

یاری درباره کتک‌کاری اتفاق افتاده بین سرپرست تیم هوتن و یکی از عوامل اجرایی تصریح کرد: من سرپرست هوتن را نمی‌شناسم، اما ظاهرا آدم فوتبالی است. خودش هم در مصاحبه‌اش گفت که اصلا کشتی را نمی‌شناسد، ظاهرا فکر می‌کند جو اینجا هم مثل فوتبال است. البته کتک‌کاری به آن شکل هم نبود، هل دادن بود، که بین او و یکی از اعضای هیئت تهران که برای کمک به نظم سالن آمده بود، اتفاق افتاد.

یاری درباره اینکه سرپرست هوتن بعد از اهدای جام دومی به این تیم، جام را از مبین عظیمی گرفت و روی زمین گذاشت، تصریح کرد: رئیس بانک شهر این جام را اهدا کرد، طی حرکت تندی جام از کشتی‌گیر گرفته شد، این صحنه خودش گویاست. هیچ اجحافی در حق تیم هوتن اتفاق نیفتاده، برای من بانک شهر و هوتن با آلفا و ستارگان هیچ فرقی ندارند. من در دو کشتی فینال بسیار ناراحت شدم، یکی شکست یونس امامی مقابل ماگومدرسول گادژی ماگمادوف و همچنین کشتی شکست امیرمحمد یزدانی به شری‌یف روس، واقعا دوست داشتم بچه‌ها روس‌ها را ببرند. اگر در حین این کشتی‌ها از جایم بلند شدم، به خاطر ناراحتی از شکست یونس و امیرمحمد بود.

رئیس سازمان لیگ کشتی با اشاره به مبارزه یونس امامی و کشتی‌گیر روس و اینکه سرپرست هوتن می‌گفت علیرضا دبیر هم گفته حق آنها ضایع شده است، تاکید کرد: سعید عباسی رئیس تشک بود، نظرشان این بود که پای کشتی‌گیر روس ابتدا از تشک خارج شده و بعد به پل رفته است، خود عباسی که از داوران درجه S1 کشتی ماست، خودش بر موضوع واقف بود. دو پوئن به بانک شهر دادند شاید علیرضا دبیر آنجا از بالا شاهد کار بوده اعتقاد داشته اول کشتی پای کشتی‌گیر قرمز خارج شده است. من نمی‌دانم رئیس فدراسیون چه گفته، اما مسئله اینجاست که چهار داور با بالاترین درجه جهانی که یکی از آنها هم مدرس اتحادیه جهانی است، آنجا حضور داشتند و سه نفرشان هم در ژوری بودند. این حق هوتن بود که درخواست چلنج کنند و بررسی شود تا اگر اشتباهی صورت گرفته، رای عوض شود اما این کار را نکردند. واقعا یکی از بی‌حرف و حدیث‌ترین فینال‌ها از نظر داوری را روز گذشته شاهد بودیم. هر مشکلی هم بود می‌توانستند درخواست چلنج دهند که بررسی می‌شد.

یاری در مورد انتقاداتی که نسبت به سازمان لیگ کشتی صورت گرفته، گفت: این خیلی بد است، توهین‌ها جهت‌دار بود. این همه زحمت کشیدیم آیا حق ما این صحبت‌هاست؟ به هرصورت باختن ناراحتی دارد، این را درک می‌کنیم ولی باخت بی حرف و حدیثی بود و اگر اختلاف داوری وجود داشت، می‌توانستند چلنج بدهند که ندادند، این هم به خودشان مربوط است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کد خبر: 1208974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =