در صورت تامین مالی، فاز نخست خط ۷ مترو خرداد ۹۵ به بهره برداری می رسد

شهردار تهران صبح امروز از سه ایستگاه خط ۷ مترو شامل ایستگاه میدان محمدیه تقاطع خط یک و ۷، از ولیعصر (عج) تقاطع خط ۳ و ۷ و ایستگاه محبوب مجاز بازدید کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، طی این بازدید مجری پروژه خط ۷ مترو، گزارشی از پیشرفت پروژه به شهردار تهران ارائه کرد.

اسکندری در توضیح بیشتر درباره این بازدید گفت: خط ۷ مترو شامل ۲۷ کیلومتر مسیر و ۲۳ ایستگاه است که از جنوب شرقی تهران از محدوده ورزشگاه تختی آغاز می شود و با عبور از بزرگراه امام علی (ع)، خیابان شهید محلاتی، میدان قیام، خیابان مولوی و میدان هلال احمر به سمت شمال ادامه مسیر می دهد و به گیشا، برج میلاد، میدان صنعت و میدان کتابی می رسد.

او با بیان اینکه در این پروژه دو فاز تکمیلی و بهره برداری زمان بندی شده است، گفت: اکنون در فاز تکمیلی پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تونل و ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی ایستگاه را شاهد هستیم.

اسکندری گفت: فاز بهره برداری پروژه خط ۷ مترو، از ایستگاه بزرگراه بسیج تا میدان صنعت است که با ۱۸ کیلومتر تونل سازی حدفاصل شهید محلاتی تا میدان صنعت با پیشرفت صد درصدی به اتمام رسیده است.

مدیر پروژه خط یک همچنین گفت: طبق برنامه ریزی ها قرار است که فاز نخست این خط با ۸ ایستگاه خرداد ماه سال ۹۵ به بهره برداری برسد که البته رسیدن به این هدف منوط به تامین اعتبارات مورد نیاز است.

به گفته مجری خط ۷ این خط عمیق ترین خط متروی تهران است که با خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۶ تقاطع دارد. ضمن این که ایستگاه‌های خط ۷ مترو با عمق ۴۰ تا ۴۵ متر از سطح زمین تقریباً از زیر تمام خطوط مترو خواهد گذشت.

20102

کد خبر: 564839

وب گردی

وب گردی