وضعیت جوی در نوروز برفی و بارانی است/ مسافران زنجیر چرخ به همراه داشته باشند

وزیر کشور گفت: براساس پیش بینی ها در نوروز وضعیت جوی جاده ها برفی و بارانی است و رانندگان باید تجهیزات ایمنی به همراه داشته باشند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل ازخبرگزاری میزان،عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه دوازدهمین همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: امروز در خدمت نیروهای راهور بودیم ، نیروهایی که شبانه روز در گرما و سرما در مناطق مختلف کشور تلاش می کنند.

وی افزود: نیروی انتظامی به ویژه راهور مأموریت های سال جاری را به نحو احسن انجام داد به ویژه همزمان با برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین اقدامات این پلیس بسیار مطلوب بود و شاهد برقراری نظم در حوزه ترافیک بودیم.

وزیر کشور بیان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با آمادگی کامل در مأموریت ها ظاهرشد و شاهد کمترین تلفات جاده ای بودیم.

وی تأکید کرد: همه همت ما ارائه خدمات مطلوب است ، چرا که معتقدیم وجود امنیت مطلوب زمینه ساز نشاط اجتماعی است.

رحمانی فضلی ادامه داد: بررسی گزارشات حاکی از آن است که روند عملکرد ناجا موثر و مطلوب بوده است. به طوری که علیرغم افزایش خودرو شاهد کاهش تلفات جاده ای هستیم چرا که در سال 85 میزان تلفات و جان باختگان جاده ای 28 هزار نفر در سال بود که امسال تا پایان بهمن ماه این عدد 16 هزار نفر است.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی توسط پلیس راهور عنوان کرد: امید است مردم در ایام نوروز همکاری خوبی با پلیس راهنمایی و رانندگی داشته باشند و به تذکرات، توصیه ها و هشدارهای پلیس توجه کنند.

وزیر کشور عنوان کرد: پیش بینی می شود در این ایام شرایط جوی همراه با برودت هوا ، بارش باران و برف باشد، لازم است که شهروندان برای مسافرت در چنین شرایط جوی زنجیر چرخ و ... را همراه داشته باشند تا در حجم ترافیکی ایام نوروز به مشکلی بر نخورند ،همه تلاش ما ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

رحمانی فضلی عنوان کرد: شاهد تلاش های نیروی انتظامی هستیم و بنا بر تأکید مقام معظم رهبری باید از نیروهای ناجا در همه حوزه ها حمایت شود که البته با وجود مشکلات اقتصادی رویکرد دولت نیز پشتیبانی از ناجا در اجرای مأموریت ها است.

"رحمانی فضلی" در سخنانی دیگر که در دوازدهمین همایش سراسری روسای پلیس راهور ناجا ایراد کرد، گفت:نیروی انتظامی با توجه به تنوع و گستردگی مأموریت ها در ابعاد مختلف ،موضوعات و مقاطع بسیار حساس توانسته مأموریت های خود را به نحو مطلوبی انجام دهد.

وی افزود: آمارها و شاخص های ارزیابی عملکرد ناجا در حوزه های دیگر بسیار مثبت ، رو به بهبود و رشد مطلوب بوده که باید از تلاش و زحمات کارکنان خدوم آن تشکر کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه تنوع مأموریتی ناجا را در کمتر سازمانی شاهد هستیم ، گفت: همه دستگاه ها، بخشی هستند اما نیروی انتظامی بین بخشی است و در ابعاد مختلف مأموریت هایی نظیر امنیت عمومی ، اجتماعی و ... بر عهده دارد؛ چند وجهی بودن و تعدد وظایف و مأموریت ها و ... موجب شده تا نیروی انتظامی به عنوان یک سرمایه عظیم در حوزه مأموریتی در کشور به شمار آید.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در برقراری نشاط جامعه نقش بسزایی دارد، خطاب به روسای پلیس راهور گفت: ایجاد و تأمین امنیت از مأموریت های اصلی به شمار می آید و اگر مردم احساس امنیت کنند در نهایت احساس نشاط هم خواهند کرد.

دریافت کننده:زهرا پورعادل/انتشاردهنده:زهره حاجیان

700/703

کد خبر: 738950