وضعیت وخیم «نجفی» در زندان/درخواست چندباره برای تأمین قرار وثیقه

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از حال نامساعد موکلش خبر داد و گفت: موکلم درهفته گذشته 3 بار به درمانگاه مراجعه کرده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حمیدرضا گودرزی وکیل مدافع محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران گفت: موکلم سابقه سکته حاد قلبی داشته و رگ‌های قلبش را جراحی کرده است، همچنین بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت و برخی بیماری‌های نیمه پیشرفته دیگر دارد.

وی افزود: آقای نجفی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای حاد، هفته گذشته دچار علایم سرماخوردگی، تب و سرفه شده و سه بار به درمانگاه مراجعه کرده است.

نجفی به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای حاد، هفته گذشته دچار علایم سرماخوردگی، تب و سرفه شده و سه بار به درمانگاه مراجعه کرده است

این وکیل دادگستری گفت: این در حالی است که روزهای گذشته آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه بخشنامه‌ای را برای کاهش ورودی‌ها به زندان، اعطای مرخصی به برخی زندانیان و همچنین پذیرفتن وثیقه ابلاغ کرده است.

گودرزی گفت: ما نیز به همین جهت، نامه‌ای را به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال کرده‌ایم؛ این نامه در اختیار قاضی کشکولی رئیس شعبه 9 دادگاه قرار گرفته چرا که باید این قرارها در دادگاه کیفری پذیرفته شود. همچنین به دادگاه بدوی نیز قرار وثیقه را داده‌ایم.

وی افزود:با اوضاعی که موکلم دارد خطر مرگ ایشان را تهدید می‌کند و از دادگاه می‌خواهیم قرار وثیقه موکلم را برای مرخصی قبول کند.

گودرزی گفت: دادگاه به ما اعلام کرده که باید یکی،‌ دو روزی صبر کنیم این در حالی است که 8 ماه است با اینکه قرار وثیقه را تأمین کرده‌ایم اما غیرقانونی موکلم بازداشت است و توقع داریم به لحاظ خطری که متوجه ایشان است، سریعاً به وضعیت موکلم رسیدگی شود.

گودرزی گفت: قرار وثیقه یک میلیارد تومانی سپرده شده و تشریفات آن نیز انجام شده است.

این وکیل دادگستری در مورد آخرین وضعیت پرونده موکلش نیز گفت: این پرونده در دادگاه دیوان عالی کشور و تحت دادرسی قاضی رازینی قرار دارد و هنوز حکمی من‌باب اعتراض ما صادر نشده و احتمالاً هفته‌های آینده پرونده موکلم تعیین تکلیف می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1062849

وب گردی

وب گردی